Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A külföldön megkeresett...

A külföldön megkeresett pénzt, jogos, hogy sokan itthon költik el?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag semmi köze az államnak hozzá, viszont jó pénzek ezek, mert fizetik az adókat, fizetik az áfát stb.

2018. nov. 8. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Tilcsa valami? Vagy szerinted hun kéne?
2018. nov. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Ott költöd el a pénzed, ahol akarod. Magyarország jól jár minden itt elköltött forinttal, mert az ÁFA tartalma a magyar államkasszába folyik be. márpedig a mi áfánk a topon van Európában.
2018. nov. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Én dolgoztam kint, a tv-t, házimozi rendszert, szerszámgépeket, bukósisakot, az autómat, motoromat ott vettem(utóbbit szalonból) megvehettem volna itthon is őket, de minek fizettem volna többet érte, hogy a moslék szarrágók lássák hasznát?


Nyilván aki nem jár ki, és kell neki valami, inkább megveszi itthon, és lenyeli az adót utána, de hamarabb az övé lesz.

2018. nov. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Mit gondolsz, miért jó, ha minél többen mennek ki és marad itthon a család? Az áfa egy igazán tiszta bevétel.
2018. nov. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Jogos, sőt, elvárható, ha már itt tanítatták ki azt az embert az adófizetők pénzén.
2018. nov. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező

Akkor a logikád alapján aki itthon keresi a pénzét az meg nem költheti el külföldön?

vagyis senki nem mehet az ország határain túlra, hiszen akkor az itthon megkeresett pénzét kellene fizetnie. A turizmusnak pedig pontosan az a lényege - az egész világon - hogy dolgozol, majd az otthon megkeresett pénzedből járhatod a világot és fizethetsz másoknak, akik a turizmusban a saját országukban dolgoznak éppen.

2018. nov. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenki ott költi el ahol akarja.
2018. nov. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!