Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják néhányan,...

Miért gondolják néhányan, hogy ha rossz velemenyem van valamirol, amiben ők hisznek akkor az csak azért lehet mert én a másik csoportba tartozom?

Figyelt kérdés
Például a liberalizmus nehány gondolatával nem értek(a többségével igen) ennek ellenére azonnal azt mondják, hogy "nyald csak az Orbán s...ggét!" Vagy ha már kissé eltúlzottnak vélem a feminizmust,akkor hímsoviniszta vagyok,holott sohasem vagyok tiszteletlen senkivel es nemtől függetlenül ugyanúgy állok az emberelhez. Miért ilyek az emberek? és pláne ha magukat liberálisnak tartják...hát akkor nem arról van szó hogy gondolhatom máshogy is?

2018. nov. 9. 13:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Elütésekért sorry. Azért talán még értelmezhető a szöveg.
2018. nov. 9. 13:03
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

"Miért ilyek az emberek?"


mert szólásszabadság van, bárki bármit mondhat nincs különösebb vonzata.

a monitor mögül a leírt szónak nem tulajdonítanak különösebb következményt. sokan csak a saját napi sikertelenségüket és frusztráltságukat vetítik ki másokra személyeskedő szavakban.


"és pláne ha magukat liberálisnak tartják... "

ezek az emberek mindenek csak nem liberálisok. amolyan örök pesszimista elégedetlenkedők. mindenért másokat hibáztatnak, soha nem magukban keresik a hibát, mindenféle izmusok mögé bújnak mert az a 21. században amúgy is trendi.

sokan azt se tudják mit képviselnek, csak a lényeg hogy fröcsöghessenek egy jót a kormány meg Orbán ellen, ez is amolyan trendi dolognak számít már sajnos.

2018. nov. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

Mert a szektás viselkedés ilyen. Nem ismer középutat, saját véleményt, kizárólag a nagy antagonisztikus szekértáborokat ismeri, neked pedig implicite nincs jogod bármi máshoz tartozni, mint ehhez a kettőhöz.


Ebben nincs különbség jobb- és baloldal (liberálisok) között.


A kortárs jobboldalra egyébként az állatiasság, az irracionális ösztönök megszólítása jellemző, gyűlölködésre és félelemkeltésre építenek, mindenkit utálj, aki nem olyan mint te. A baloldal pedig eszetlenül képmutató, hirdeti a szabad véleménynyilvánítást, a véleménypluralitást, de valójában ők maguk is abban hisznek, hogy csak egy igazság van, az övüké. Álszentség a köbön.

2018. nov. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azoknak akik a válaszolókat lepontozták, bármi is volt a célja, üzenem hogy nem sikerült. A két hozzászóló jó válaszokat adott. Én mint kérdező elégedett vagyok velük.
2018. nov. 9. 19:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon is ha Orbánt kritizálod, egyből számonkérik rajtad Gyurcsánytól kezdve minden ellenzéki/független tettét és cselekedetét.


Illetve ha valamiben egyetértesz a Fidesszel, akkor egyből letámadnak, hogy a korrupciót támogatod.


Alapvető szektás viselkedés.

2018. nov. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!