Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van valami értelme Magyarorszá...

Van valami értelme Magyarországon ekkora összegeket a fociba fektetni, amikor hosszú idő óta semmi érdemleges eredményt nem tudtunk felmutatni, és várhatóan nem is fogunk?

Figyelt kérdés
Mi lenne, ha inkább olyan sportokra lenne fordítva ez a pénz, amiben jók vagyunk, például vízilabda?
2018. nov. 17. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem a fociról szól. Mindenki tudja, hogy túlfizetett, tehetségtelen kölykök szaladgálnak sok pénzért a labda után. Ez nem foci.

Ez arról szól, hogy tömjék a haverok zsebét.

2018. nov. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2%
Gondolom a stadion építésre gondolsz, de nem jut eszedbe, hogy egy stadiont lehet másra is használni...
2018. nov. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nincs szükség stadionra. Ráadásul pláne nem úgy, hogy az adófizetők pénzéből van finanszírozva, ahol a bevétel igen nagy százaléka tényleg a haverok zsebébe megy.
2018. nov. 17. 10:54
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Ez csak a fél legális pénzlopásról és a haverok strómanok vagyonának gyarapításáról szól. a focihoz nemsok köze van.
2018. nov. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

A felcsúti számlákat gondolhatod hogy miért nem adják ki még annak ellenére sem hogy a kúria jogerősen kimondta hogy ki kell adni a tao pénzek elköltésének számláit.

Sunyi tolvajok ezek lopják az adófizetők pénzét ahogy csak bírják.


[link]

2018. nov. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
A Magyar foci meg a béka ülepe alatt van kétszáz méterrel.
2018. nov. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A sportlétesítmények kivitelezése valóban ad gyanút arra, hogy folyik a zsebek tömése, de önmagában egy sportkomplexum létrejötte nem lenne baj.

Annak idején én fiatal koromban a legmenőbb klubokban sportoltam, az átkosban nyomták a sportot, bár akkor is a foci kapta a legtöbb pénzt.

Futópályák is vannak a stadionokban, régen a kézilabda is ott ment és a lelátók alatti termekben helyet kaptak a különféle szakosztályok, az asztalitenisztől a modellezőkig, az ökölvívókig.

A BEAC-ban eveztem, a pályája a Budai Skála parkolójának a helyén volt, ott voltak a téli edzések, rendes stadion volt, focipályával.

Már nyugdíjban vagyok, így hát engem is inkább a kórházak állapota kellene, hogy érdekeljen, de én belátom, hogy az egészség a betegségmegelőzéssel kezdődik, a sport erre jó eszköz, ha a létesítmények a tömegsportot is szolgálják, akkor helyénvalóak a hatalmas költségek és bízom benne, hogy megindul valami ebben az irányban.

A költségek megoszlása aggasztó az egész világon, mert hiszen a futball a sokszorosát kapja, mint más sportágak, üzlet ez, ebben van a legtöbb pénz a világban. Egy nemzetközi meccsen eurómilliók jönnek be csupán a belépőjegyekből, a média közvetítési díjai is óriási összegeket hoznak, egy Barcelona - Juventus mérkőzés telt házas, akkora az érdeklődés, de persze a magyar viszonyok között az a pár száz, vagy ezer néző még a takarítás költségeit sem hozza be, amennyi szemetet hagynak maguk mögött, így hazai viszonyok között még a libalegelő is veszteséges lenne és talán nem is érdemelnének más pályát a mi focistáink a teljesítményük alapján, ami felé talán túlzottak az igényeink.

A múltkori Észtek elleni csatában nekem viszont tetszett a játékuk, na végre talán kezd beérni a válogatott, vagy csak a gyengébb színvonalat képviselők ellen képesek valamire, eldől majd most a finnek ellen, mire képesek.

Talán mégsem tehetségtelenek, ha kapnak pénzt, posztót, fegyvert és paripát, akkor megmutathatják a tehetségüket, bár úgy lenne és akkor a magyar labdarúgás lassan felemelkedhetne az élvonalba, akkor mindjárt jobban bejönnének a költségek és nekünk is jutna a bosszankodás helyett időnként egy kis szórakozás is, mert kell a cirkusz a kenyér mellé és ha így történik, akkor a jövő nemzedéke hálásan gondol a mostani kormányra majd, akik tettek is valamit a labdarúgás mélypontról való felemelkedéséért.

A pólósok valóban többet érdemelnének, csak ha oda is ömlene a pénz, akkor kiszorulnának a tehetségesek és nyomulnának a komálósok, az a sport is lezüllene, ahogyan a focival is történt.

Amint látjátok, elég vegyesen ítélem meg a helyzetet, amely kétségkívül bonyolultabb annál, hogy sommásan véleményt lehessen mondani.

2018. nov. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos lehet buta képzett ember is és fordítva. Tisztelni lehet idiótákat is és lenézni a közembert de fordítva is.
2018. nov. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Megforditom a kérdést: Ha jó lenne annak a 11 embernek a foci teljesitménye, akkor úgy már megérné száz milliókat erre forditani?


Ha Hosszú Katinka szerű teljesitményünk lenne foiciban is, vagy bármilyen sportágban, akkor megérné a korlátlan pénzelése ezeknek?


Az az egy olimpiai arany, vagy VB cim, megéri azt hogy máshova nem jut?


Te személyesen mit profitálnál abból, ha nem a horvátok játszottak volna a franciák ellen, hanem a magyarok? És mondjuk a magyarok nyernek.

Azon kivül hogy let volna egy jó sörözős-szurkolós estéd a tv előtt, vagy egy kiskocsmában?

Másnap jobb tömegközlekedésed lett volna? Másnap jobb tanárok tanították volna a gyerekedet? Másnap több kollégium épült volna a szegényebb diákoknak?


Mert én azt gondolom, az égvilágon semmit nem profitáltam volna egy VB győzelemből sem. Pláne hogy nem is szurkolok, szóval még csak egy jó sörözés se lett volna.

2018. nov. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, nincs értelme. Vizilabdába is csak akkor kéne pénzt fektetni, ha mindent egybevéve nyereséges a dolog. Ha nem, akkor a sportszeretők, rajongók fizetik maguknak a szórakozást, elvégre nekem se fizeti senki a benzint, meg a belépőt kakucs-ringre, csak mert szeretek motorozni...
2018. nov. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!