Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 1962 ben Nov 22 én Cirákon...

Hajdu Peter kérdése:

1962 ben Nov 22 én Cirákon hivatalosan meggyilkolták anyukámat Széplaki Klára tanárnöt apukámat 1 honap mulva kivégezték, Van-e a Magyar államnak titkos dokumentuma a halálukrol?

Figyelt kérdés
Pár év mulva beugrott az Orosz követégre egy nö a keritésen , és lelötték ,lehetett-e anyukám ? Austráliábol , Brisbane .bol van-e a Magyar követségnek dokumentuma Hajdu Imréröl ?
2018. nov. 22. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tehát apukád gyilkolta meg anyukádat, azért végezték ki, vagy mi? Ha nem akkor miért? Miből feltételezed, hogy az a kerítésmászó nő édesanyád lehetett? Zavaros.
2018. nov. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen a gyilkosság miatt végezték ki , de aznap este volt még egy baltás gyilkosság , de azt már nem tudták rá fogni ,, 10 éves koromban az Orosz követségre beesett a labda amivel fociztunk a Hösök tere felöl , utána mondták ha beugrottam volna érte találkozhattam volna anyukámmal , mert ott van bent ,
2018. nov. 22. 10:42
 3/7 anonim ***** válasza:

"Pár év mulva beugrott az Orosz követégre egy nö a keritésen , és lelötték ,lehetett-e anyukám ? Austráliábol , Brisbane "


Egészen biztosan nem ugorhatott be anyukád Austráliából a Bp-i orosz nagykövetségre halála után pár évvel. Ez képtelenség.

2018. nov. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de szerintem nem vagy normális. Fordulj pszichiáterhez.
2018. nov. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hajdú Péter

Nem teljesen érthető mit szeretnél.

Azonban ha arra vagy kíváncsi, hogy a rendszerváltás előtti időkből található-e esetleg bármi irat a szüleidről, akkor arra nem itt kell rákérdezned.

Ha általános iratokat szeretnél megkapni (nézni) akkor arra valószínűleg a Magyar Nemzeti Levéltár a legalkalmasabb hely.

[link]

Azonban ha az általad leírt esetet nézzük, valószínűbb, hogy neked az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárát kell felkeresned.

[link]

Azonban az iratok személyesen kutathatóak a legtöbb esetben, ha nem vagy az országban akkor nem tudom, hogy kaphatsz-e az elektronikusan feldolgozott anyagokból.

De ha külföldről szeretnél kutatást végezni, akkor javaslom keress valakit aki kis fizetségért elvégzi neked és megküldi az eredményét. Ha meghatalmazol valakit hivatalosan, akkor szerintem eljárhat a nevedben és kikérheti a családodra vonatkozó aktákat.

Ötletként megpróbálkozhatsz pl. valamelyik magyar egyetem történelemmel, politológiával vagy hasonlóval foglalkozó tanszékein azzal, hogy lenne-e olyan hallgatójuk, akinek amúgy is kellene kutatási téma a diplomájához. Te fizetnél neki külföldről, hogy a családodnak nézzen utána, ő meg megírhatja belőle (részben) a diplomáját.

vagy egyszerűen feladhatsz egy hirdetést, hogy vállalja el valaki.

2018. nov. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az Allam biztonsági levéltár volt eddig a legjobb ötlet , de ha egy fiatal diploma munka irása miatt utána nézne az is jo ötletnek tünik , Köszönöm
2018. nov. 22. 18:13
 7/7 anonim válasza:

En tegnapelött veletlenül talaltam erre a kerdesre, es ismertem a kerdezö szüleit!

Valaszoltam privat üzenetben, amit itt most nem talalok, vagy csak nem tudom, hogy hol kell keresni.

Sajnos ez a kerdes több eves. Hogyan ertesiti ez oldal szerkesztöje Hajdu Petert a valaszomrol?

2022. febr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!