Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz azzal a sok betanított...

Mi lesz azzal a sok betanított munkással majd 20 év múlva az automatizáció múlva?

Figyelt kérdés

Kamionsofőr, adminisztrátor, eladós, portás, raktáros, operátor, stb.


Magyarországon a munkakörök több mint két harmada betanított munka, ami nem igényel semmilyen szakmai tudást és önálló gondolkodást.


Mi lesz ezzel a hatalmas embertömeggel, amikor majd egyre jobban előretör az automatizáció?


2018. nov. 23. 21:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Ülnek a tv előtt egy sörrel a kezükben, amit a garantált alapjövedelmükből vettek.
2018. nov. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Ezek fognak menni leghamarabb a levesbe, nem kell 20 év, én 5 évet adok nekik. Én is fejlesztő vagyok és látom milyen gyorsan fejlődnek a dolgok. Vannak szakmák amik már az utolsó éveiket járják, mint ezek. De előbb utóbb minden szakmát robotok fognak elvégezni. Legkésőbb talán a programozók fognak a levesbe kerülni, de azok is oda fognak egyszer, mivel az MI az képes lesz saját magát is programozni egy idő után, az már viszont veszélyes, mert akkor tényleg elveszíthetjük az uralmunkat a gépek fölött.
2018. nov. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
41%
Ezért kellene megakadályozni a technológia fejlődését. Csak káros hatásai vannak a társadalomra. A gyerekek a sok okostelefon és videójáték nyomkodástól elbutulnak, függővé és aggresszívvá válnak. A robotok elveszik az emberek munkáját mert sokkal olcsóbb fenntartani őket. Így a munkájukat vesztett emberek az utcára kerülnek. Az internetes közösségi oldalak miatt a személyes kapcsolatok háttérbe szorulnak, az emberek felületessé és depresszióssá válnak. Ez az emberiség kihalásához vezet, hiszen a férfiak és a nők nem érintkeznek fizikailag, csak az interneten keresztül tartják a kapcsolatot. Véleményem szerint üzemen kívül kellene helyezni a műholdakat.
2018. nov. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

Bevezetik számukra az alapjövedelmet. Így még 20 évig kihúzzák az országok, aztán feltalálják az elmefeltöltést és mindenki feltölti magát számítógépekre, és virtuális környezetben fog élni.


Így nem kell majd az embereknek étel, ital, egyéb szükségletük nem lesz csak hardver amin futhatnak és elektromosság.


Az infrastruktúra építését és a világűr felfedezését nanorobotok fogják végezni.

2018. nov. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Azok a mechanikusok maradnak majd meg legtovább akik ezeket a robotokat üzemeltetik és karbantartják, egészen addig amíg a romotok át nem veszik az összes feladatot tőlük.

És ezután jön majd a scifi világ amikor majd a robotok fellázadnak és legyilkolják az embereket.

De hálistennek én már nemfogom ezt megélni.:))))

2018. nov. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Volt egy munkám a közelmúltban (én is fejlesztő vagyok) aminek időtartama alatt volt bejárásom német tulajdonú gyárakba ahol úgynevezett gyártó és összeszerelő szalagmunka folyik. Már akkor is ki lehetett volna váltani szinte az összes munkafázist gépekkel. Ember már akkor is csak az ellenőrzéshez és üzemeltetéshez kellett volna. Sokszor azon gondolkoztam hogy ezt miért nem lépik meg és milyen okból működnek ezek a gyárak félautomata módban. Szerintem benne volt az állammal kötött szerződésben hogy N számú munkaerőt alkalmaznia kell a gyárnak. Hogy legyen munkája a meghatározott számú embernek ezért csak a gyárak felét automatizálták.

Egy ideig szerintem az ilyen szerződések fogják garantálni hogy legyen az embereknek munkája akkor is amikor megjelenik az első "tömeggyártott" valódi mesterséges intelligencia amely már az odafigyelést és az ítélőképességet és a gondolkodást igénylő változatos munkákat is ki tudja váltani biztonsággal. Hamarosan úgyis megtudjuk mert egyre több cég dolgozik a saját mesterséges intelligencia megoldásán és van közöttük néhány nagyon ígéretes. Nem biztos hogy 20 évet kell várni erre.

2018. nov. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk nem jönnek a fejlett technológiák,nem kérünk a migráns technológiából.

Mink szeressük a jó öreg régi dolgokat,mert régen jobb vót.

2018. nov. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Azt hiszed nem lesz majd ács robot, vagy szakács robot?
2018. nov. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 mindentudó99 ***** válasza:
Szerintem egyenlőre olcsóbb alkalmazni valakit mint mindent teljesen autómatizálni. Az alkatrész drágább mintbegy magyar havi bére.
2018. nov. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
India, Kína, Afrika. Ez ott lesz nagy gond.
2018. nov. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!