Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elvileg hány gender - társadal...

Elvileg hány gender - társadalmi nem létezik?

Figyelt kérdés
Angol tanárnőm nagy híve a gendernek és másodállásban aktívan tanítja is. Szerinte több mint 70 különféle gender létezik.

2018. nov. 27. 14:07
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
32%

"Senkit nem fognak arra kenyszeriteni lany letere, hogy menjen a fiu wcbe vagy hasonlo. Itt pont az a lenyeg, hogy van valasztasi lehetoseged."

Ebből a két mondatból gondoltam, hogy te is ilyen nyilvános női hely eltörlős aktivista vagy (="nem leszel átkényszerítve másik vécébe de másnak azért add meg a lehetőséget, hogy oda menjen, ahová akar") de ha félreértettem, akkor vedd úgy, hogy az előző kommentem öltözős/vécés része irreleváns.


"En arra akarok kilyukadni, hogy miert faj az valakinek ha egy lapon a kitoltesnel van harmadik nem is meg hasonlok."


Oké, akkor induljunk ki innen.

Egy lapon fel van tüntetve, hogy válaszd ki a nemed, és ugye alap esetben a nő és férfi közül választhatsz.

Ha én azt ikszelem be, hogy nő vagyok, akkor milyen információt adok meg magamról? Nyakatekerten kifejezve azt, hogy a nemi dimorfizmus melyik részébe esek. Minden élő ember beleesik akarva vagy akaratlanul az egyik dobozba; vagy a nőbe, vagy a férfiba (még a kromoszómarendellenességgel küzdők is, akiket pofátlanul sokan alapból az identitászavarosok közé sorolnak) így ez nem hordoz más információt, mint hogy.... kitaláltad: hogy milyen tested van.

Ez így korrekt. Mindenkinek van teste, ami beleesne egyik vagy másik kategóriába.


De ha az van a lapon, hogy válassz férfi, nő, ÉS genderqueer, agender, transznemű, kétnemű, vagy mittudomén mi közül, akkor azzal, hogy én bejelölöm, hogy nő vagyok, teljesen más információt adok meg magamról. Ebben az esetben azt az információt adom meg, hogy nekem a nő a társadalmi nemem, = egyet értek mindazzal a rakás sztereotípiával, amit a társadalom ebbe a "genderbe" képzel.

Ezért kérdeztem, hogy ebben az esetben mit jelent nőnek lenni? Mi a "nő" mint társadalmi nem?


A lakosság nagyon apró százaléka úgy érzi, hogy az amúgy tökéletesen funkcionáló teste valamiért hibás. Ennek a kis százaléknak egy még kisebb része érzi úgy, hogy a neme nem stimmel, másik kis százalék azt érzi, hogy a kora nem stimmel, megint más azt, hogy a rassz, amibe született nem stimmel. De hogy emiatt a mentális berögződés miatt változtassuk meg a kor, a rassz vagy a nem definícióját a. Teljes. Lakosság. Számára? Nem hiszem, hogy ez túl progresszív húzás lenne, pláne ha egy olyan világban élünk, ahol ezeknek a dolgoknak komoly súlyuk van.


Hiszem, hogy a társadalmi nemek teljes eltörlése segítene ezeknek az embereknek a jelentős részén is. Ha nem lenne egy alap viselkedésminta és sztereotípiaköteg, amivel a másik nemet azonosítják, akkor nem is éreznék akkora szükségét, hogy ezeket a sztereotípiákat másolják, és ezekhez mérjék magukat. (Mert mivel kezdődik garantáltan minden transznemű ember monológja? "gyerekkoromban fiú létemre a babák érdekeltek a kisautók helyett/anyukám ruhái tetszettek/mindig érzékenyebb voltam a többi kisfiúnál" stb)

Személy szerint azt gondolom, hogy csak akkor léphetünk előre, ha végre, évezredek után sikerül elengednünk a társadalmi nemek szerinti nevelést, de erre jelenleg esély sincs. Jobbról is és balról is azon fáradozik mindenki, hogy minél inkább kőbe véssük ezeket, ami elég nagy szívás, de úgy tűnik, hogy a régi szokások nehezen kopnak ki.

2018. nov. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
44%

“Személy szerint azt gondolom, hogy csak akkor léphetünk előre, ha végre, évezredek után sikerül elengednünk a társadalmi nemek szerinti nevelést, de erre jelenleg esély sincs. Jobbról is és balról is azon fáradozik mindenki, hogy minél inkább kőbe véssük ezeket, ami elég nagy szívás, de úgy tűnik, hogy a régi szokások nehezen kopnak ki.”


Persze en is ezt latnam a legjobb otletnek, mert sokszor van hatranya ezeknek a sztereotipiaknak, sot szinte csak hatranyuk van. De ez szinte soha nem fog megvalosulni pedig tenyleg ez lenne a legjobb ha ezeket a szarsagokat elengednenk.

A lapon ikszelos dologrol meg csak annyit, hogy en se vinnem ezt tulzasba, hogy legyen ott 200 tarsadalmi nem, szimplan csak odatennem a transznemut. De ezek mind az en elkepzeleseim, valakinek ez is sok lenne, valaki meg nezne ram, hogy “csak ennyi”? Szoval ebbe melyebben annyira nem akarok belemenni mert ez mind az en velemenyem es az en meglatasom a dologrol. De attol meg ugy gondolom, hogy az ami masnak nem art esetleg eszre se veszi, hogy valami valtozas tortent azzal nincs baj. Amit en tenyleg elfogadhatonak tartanek az a mondjuk transznemu rublika egy adatlapon meg a uniszex wc, de ez is csak abban az esetben ha kozvetlenul mellette van ferfi is meg noi is, mivel en se mennek be egy uniszex wcbe. Ezeket a dolgokat en igazabol se zavaronak se karosnak nem talalom, de nyilvan mindenkinek mas errol a velemenye, ez az enyem. A lenyeg, hogy azert tenyleg nem kell atesni a lo tuloldalara, de azert ezek olyan apro valtozasok a legtobb embert nem is erinti, csak max egy transznemu fogja ugy erezni, hogy nem kitaszitott es neki is helye van a tarsadalomban.

2018. nov. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
29%
Ja igen es meg azt kifelejtettem, hogy lattam nemreg egy dokut az volt a cime, hogy Nemek forradalma. Volt benne szo a rengeteg tarsadalmi nemrol ami szerint en cisznemu?! vagyok akinek megfelel a tudata es a teste is. Na ezt en mar tulzasnak tartom, hogy meg az ugymond normalis/termeszetes (huu most ezert biztos sokan utalni fognak) nemnek mint, hogy en no vagyok meg annak is kulon kitalalnak valamit. Szoval ezt en mar tulzasnak tartom, de a transznemuseget teljesen “beveszi a gyomrom”.
2018. nov. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Csak egy rendet letezik: a férfi. A nő pedig tulajdon.
2019. jan. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:

Kettő bazdmeg!

Vagy faszos vagy, vagy nem faszos.

2022. júl. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!