Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért rugóznak még mindig...

Miért rugóznak még mindig ennyien Trianonon?

Figyelt kérdés

Számomra értelmezhetetlen, hogy miért izgulnak még mindig ennyien ezen az ügyön, mikor 100 év eltelt azóta. Eleve következik ebből, hogy akinek "fáj Trianon", az még nem is élt amikor már nem volt Magyarország része, és ugyanígy rokona sem nagyon élhet már aki akár csak gyerekként is élt már akkoriban. Tehát nem éppen legitim hogy mi alapján akarnák visszakövetelni.


Ezen felül Románia is EU-tagország, tehát semmiben nem gátolja a rokonok látogatását (mint ahogy az ideköltözésüket sem) a határ, és ugyanúgy nem lenne közelebb a nagyváradi rokon a győri családnak akkor sem ha Magyarország lenne a térképen és nem Románia.


És végezetül, még ha jogos is lenne a dolog, mégis hogyan terveznék visszaszerezni azt a területet? Majd a románok csak úgy ideadják? Vagy kirobbantanák miatta a harmadik világháborút? Ma már nem olyan idők járnak, kicsit más a világ rendszere mint 100 éve...



2018. dec. 1. 18:54
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%

Tizes!


"Sosem volt szlovák az a város, ahogy Pozsony sem. Semmi közük a szlovákokhoz, akik ellopták a földeket tőlünk"


Ideje felébredni. Pozsony Szlovákia fővárosa közel száz éve! Ha előtte nem is volt közük hozzá, azóta már van...

2018. dec. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
21: öhm, Pozsony pontosan 25 éve Szlovákia fővárosa, mivel előtte az az ország nem is létezett. (Kivéve a 39-45 közötti időszakot, de arra nem hiszem, hogy büszkék.)
2018. dec. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Alain Delon ***** válasza:
0%
Mert buták. Ezzel akarnak valami műveltségfélét, tudásfélét mímelni. Ez egy olyan téma, hogy bármit lehet róla mondani. Nem olyan, mint pl. a fizika vagy a matematika, hogy gógyi kell hozzá. Látod, milyen sikerrel el van hitetve a nemlétező kétharmad. Egyszerűbb hőbörögni, hogy "Trianon", mint pár szorzást elvégezni.
2018. dec. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
0%
meg amúgyis, ha letelik a száz év, visszacsatolják
2018. dec. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Alain Delon ***** válasza:
25%
14: Ugye, hogy igazam van, hogy bármi marhaságot lehet róla mondani? Ehhez nem kell semmilyen tehetség, képesség.
2018. dec. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
36%

#14

Most képzelem, ahogy a magyar küldöttség körbeutazza a szomszédos államokat + felhívást intéz az EB-hez az alábbi szöveggel:

-Uraim, állítólag nemsoká lejár ez a trianoni szerződés, szóval, legyenek oly szívesek, intézkedjenek már valamit ezügyben!

2018. dec. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
11-es, tipikus SZDSZ-es vagy. Szlovákia csak 25 éve létezik, 100 éve Csehszlovákia jött létre. A kettő marhára nem ugyanaz. Attól mert te letojod, még úgy van ahogy a 10-es leírta. Pozsonynak semmi köze nem volt a szlovákokhoz. Előbb volt ott magyar országgyűlés mint Pesten. Kassán és Kolozsváron előbb volt magyar színjátszás mint Pesten.
2018. dec. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
25%

Nem tudom én sem. Különben az a vicc, hogy az erdélyi magyarok és a románok is leszarják a dolgot, csak a Magyarországi magyarok pörögnek a témán ennyire.

Az a része meg egyáltalán nem fér a fejembe, hogy miért kell kollektíven a románokat utalni, tehetnek ők bármit is arról hogy mi volt 100 éve egy szerződésben?

Beszéltem én románokkal erről Angliában és azt mondta, figyi én visszaadnám nektek minden területet, de nem tudom, nem én döntök erről, nem én tehetek róla. Nem is érdekel.

És milyen igaza van, minek utalnám őt azért mert valaki az országából 100 éve alairt egy papírt amit amúgy francia politikusok az orra alá dugtak.

Sokat nem ismerek belőlük de jó embereknek ismertem meg őket, tele vagyunk közös dolgokkal, erre kéne koncentrálni, és jobb lenne erdelynek meg a szekelyeknek is. Nem fogyna ennyire a magyarság ott, ha nem kéne azt hazudni hogy román vagyok engem ne utaljatok.

2018. dec. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
61%

" csak a Magyarországi magyarok pörögnek a témán ennyire a témán"


" figyi én visszaadnám nektek minden területet, de nem tudom, nem én döntök erről, nem én tehetek róla. Nem is érdekel."



"jó embereknek ismertem meg őket"


"nem kéne azt hazudni hogy román vagyok engem ne utaljatok"


Az igen...

2018. dec. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
miért, akkor most mégsem csatolják vissza? erről valami forrást tudtok mutatni??
2018. dec. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!