Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kicsit médiához kapcsolatos...

Kicsit médiához kapcsolatos kérdés is. Ha az RTL a legnagyobb nézettséggel rendelkező (ráadásul nem kormánypárti adó), miért hibáztatják az m1-et, dunát, tv2-t, hogy mossák az emberek agyát?

Figyelt kérdés

Vidéken (elsősorban szegényebb régiókban) nem tartozik bele az alapcsomagba, vagy miért lehetséges ez? Vagy mégiscsak kormánypárti, csak más értelemben? Nem igazán értem.

Vagy annak lenne köze ehhez, hogy már így is az RTL kénytelen a legmagasabb nézettség miatt fizetni a legtöbb adót, és félnek attól, hogy még többet kell? Miért nyomják le inkább a sok szenny műsort, mint az éjjel nappal budapest, vv az ember torkán, mint hogy valami értelmeset adjanak?

Nem nézek tv-t, nem vagyok tisztában, hogy milyen minőségű híradást produkál az RTL, szóval köszönöm annak, aki eloszlatja a ködöt.



2018. dec. 2. 16:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
mi nem tartozik bele az alapcsomagba, az RTL?
2018. dec. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Pl tudtommal romániában (erdélyi részén) nem tartozik bele az alapcsomagba.

Magyarországon belül pedig nem tudom, hogy mi tartozik bele, ezért is kérdezem.

Mármint néztem az alapcsomagokat konkrétan, abban benne van, de valahogy mégse esik szó az RTL-ről. Talán mert alapcsomag nélkül működik a többi adó? Vagy tényleg nem tudom.

2018. dec. 2. 17:13
 3/24 anonim ***** válasza:
59%
Az RTL-nek nem magasabb a nézettsége mint az M1, M2, M3, M4, M5, Duna, Duna World, TV2, Super TV2, FEM3, Mozi+, Zenebutik, Izaura TV, Spíler1 TV, Spíler2 TV, PRIME, LiChi TV, Kiwi TV, Humor+ és Hír TV-nek összesen. Egy-egy műsoruk nézettebb mint a konkurens csatornák 1-1 műsora, de összenézettségben elég kis szelet az övék, így a véleményformáló szerepük elég jelentéktelen. Ha meg azt is hozzávesszük, hogy kvázi a rádiók teljes egészében fideszes kézben vannak, a híroldalak 90%-a szintén, akkor nem igazán lehet az RTL-re fogni hogy a sok krumpliföldi paraszt bevette a migráns-kamut.
2018. dec. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%
Szintem már az szinte összes modern tv csatorna mossa az emberek agyát amiben valamilyen politikai/közösségi/híradási dolog megy. Én is pont ezért nézek csak Spektrumot, Nat geot, Discoveryt
2018. dec. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt az RTL minden alapcsomagban benne van. Másrészt értelemszerűen ott a legnézettebb, ahol VAN. És szerintem mindenhol van, a mindig tv-n ingyenesen, tehát nem számít a szegénység.
2018. dec. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
27%

az ingyenes csatornák.


[link]



másrészt Magyarországról van szó, nem Erdélyről.

bármennyire is próbálja az ellenék bemagyarázni hogy a külhoni magyarok szavazatával nyert a Fidesz, ez nem igaz.

alig 150 ezer szavazat érkezett más országokból, ami a 2,8 millióhoz képest morzsa.

2018. dec. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%

#2: Erdélyben is beletartozik. A TV2-t vették ki ott nemrégiben (digi).

A többi szomszédos országban nem tudom, hogy mi a helyzet.

2018. dec. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Anno, kb négy éve volt egy többkulcsos reklámadó bevezetési tervezet, ami elsősorban az rtl-t sújtotta volna.

Ezt gondolom a nézettség alapján dőlt el. Ezért mertem kijelenteni, hogy az rtl a legnézettebb tv csatorna.

2018. dec. 2. 17:33
 9/24 A kérdező kommentje:
Ez*
2018. dec. 2. 17:35
 10/24 A kérdező kommentje:
Ah, értem, évekkel ezelőtti információ volt, hogy erdélyben nincs rtl, köszönöm a pontosítást. :)
2018. dec. 2. 17:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!