Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberalizmus és a kábítószer...

A liberalizmus és a kábítószer fogyasztás miért kötődik olyan szorosan egymáshoz? Miért fontos ennyire a liberálisoknak a legális drogozás?

Figyelt kérdés

A legtöbb liberális párt (nem csak nálunk hanem világszerte) a könnyű drogok legalizálása mellett (is) kampányol.

Anno nálunk az SZDSZ is kampányolt a drogpolitika mellett, ha jól emlékszem már a rendszerváltáskor is benne volt a programjukban kábítószerek legalizálása.

De a momentum stb. magyar liberális pártok jelenleg is komoly drogpolitikát folytatnak.


2018. dec. 3. 13:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
77%

A liberalizmus szabadelvűséget jelent, vagyis a szabadelvű kábszizás is hozzátartozik.

Nem bonyolult szerintem.

2018. dec. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
25%
A liberálisak általában sokkal jómódúbbak mint az ilyen konzervatív nacionalisták. Ezért több pénzük van ilyenekre, hogy kábítószer, nem csak egyik napról a másikra élnek és olcsó bort isznak, mint a tipikus kisemberek.
2018. dec. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
45%
Mert fontos , úgy mint anno a cigi, frankó függőség miatt irányítható lehetsz.
2018. dec. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

#1 tisztában vagyok a liberalizmus -mint ideológia jelentésével.

Viszont nem lehet csak a "szabadelvűségre" fogni, mivel ez egy elég tág fogalom ha úgy vesszük.

Elég sok + dolgot lehetne még akkor művelni legálisan a szabadelvűség nevében.

Nem lehet, hogy inkább önös érdekeket képviselnek ezzel?

Saját igényeiket akarják kielégíteni azzal, hogy törekednek az illegális legalizálására.

A "szabadság" meg csak jó kis duma/körítés amolyan mese habbal dolog.

Szerintem nincsen ebben semmi szabadelvűség, simán csak drogozni akarnak anélkül hogy bármi következménye lenne.

Csak azt nem értem, miért ilyen fontos a liberálisoknak a drogozás?

Én akiket ismerek drogosokat, mind lecsúszott önmagából teljesen kifordult függő emberek. És a könnyű drogoktól lettek ilyenek. Valóban erre lenne szüksége a világnak?

2018. dec. 3. 13:39
 5/31 anonim ***** válasza:
76%
A liberaluzmus egyik legfontosabb erteke, hogy az egyen tudja azt csinalhassa amit akar, es azt ne amit nem
2018. dec. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
76%

Mit jelent az, hogy a magyar liberális pártok komoly drogpolitikát folytatnak? Azt, hogy legalizálni akarják a füvet, ami kb 1000x jobb mint az alkohol? Nem tudom ezzel kinek mi a baja. Százszor inkább a fű mint a szesz.


A marihuánán kívül senki sem akar legalizálni semmit szóval nem arról van szó, hogy a sarki spar-ban lehessen heroint venni.

2018. dec. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
74%

,,azt, hogy legalizálni akarják a füvet, ami kb 1000x jobb mint az alkohol?"


Hagyjuk már ezt a szokásos hülyeséget. Megint a szokásos demagóg, mikor alkoholistákat akartok összehasonlítani olyannal, akik havonta max 2 szál füves cigit szív. Nem, nem ugyanolyan, igazságos úgy lenne, hogyha alkoholistát hasonlítanál össze olyannal, aki naponta szív el minimum 2-3 füves cigit. Egyből más lenne a helyzet.

Nem, az alkohol kismennyiségben egyáltalán nem olyan káros, mint ahogy sokan beállítják, vannak jótékony hatásaik normális mennyiségben fogyasztva. Akkor van probléma, amikor túlmennek a normális mennyiségen renddszeresen, de a fű is ugyanolyan káros nem normális mennyiségben fogyasztva.

2018. dec. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
78%

"A "szabadság" meg csak jó kis duma/körítés amolyan mese habbal dolog."


Lehet, hogy neked a szabadság csak mese habbal, de nyugaton vágynak rá az emberek. Persze elhiszem, hogy egy magyar nem igazán érti a szabadság fontosságát.

2018. dec. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
56%

Ha szerinted kár összehasonlítani az extrém alkoholfogyasztást az extrém füvezéssel, sőt még fel bírod hozni azt, hogy az alkohol kis mennyiségben jótékony, akkor igazán nem értem mibajod a fű legalizálásával. Kis mennyiségben az sem káros sőt van egy csomó jótékony hatása (pl: fájdalomcsillapító, relaxáló). Ha én ezt szeretném csinálni, akkor neked ezzel mi bajod van?


Ha esetleg később úgy döntesz, hogy az extrém fogyasztást is érdemes összehasonlítani akkor elég nehéz lesz nem arra jutnod, hogy az alkoholt tiltsuk be és vagy ne legalizáljunk semmit vagy ha már kell valami tompító akkor legalizáljuk a füvet, mert még mindig sokkal jobb mint az alkohol.

2018. dec. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
19%

"Szerintem nincsen ebben semmi szabadelvűség, simán csak drogozni akarnak anélkül hogy bármi következménye lenne."


Te amúgy érted is, hogy miket írsz vagy csak úgy irkálsz bele a nagyvilágba? Ha valaki drogozhat anélkül, hogy elvinnék őt érte a jagellók, az szerinted nem pont a szabadelvűség része?

2018. dec. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!