Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány mindig megmutatja,...

A kormány mindig megmutatja, hogy van még mit leépíteni a jogállam maradékából. Szerintetek hol van az a pont, ami már egy megrögzött Fidesz szavazóknak is túl sok lenne?

Figyelt kérdés
Van-e egyáltalán olyan pont, ami után egy Fidesz szavazó azt mondaná, hogy most már elég?
2018. dec. 4. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Mivel a Fidesz egy szekta, a végsőkig kitartanak Orbán mellett.
2018. dec. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Ezek a fideszre szavazók úgy levannak vakítva hogy ha orbán kilopja alóluk a széket és seggre esnek akkor is éljenzik.
2018. dec. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

A jogállam kérdésében sehol, ott a végtelenségig elmehetnek, mivel a magyaroknak nem jogállam kell.

Akkor fog kiborulni a bili, mint 2008-ban, amikor kilakoltatások, munkanélküliség és elbocsátások lesznek újra. (Ez minden válság velejárója).

2018. dec. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
Történt valami érdekes?
2018. dec. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Azt nem tudom hol az a pont. De azt igen, hogy szavazna egy rosszabbra vagy ugyanolyan rosszra. Hogy miért? Ezért:

"A szegény ember mindent elkövet annak érdekében hogy szegény maradjon vagy mégszegényebb legyen, sőt hogy más is szegény legyen."

Az emberek szinte görcsösen ragaszkodnak a megszokott kínjaikhoz. A 40 év diktatúra alatt megszokták a szar életet, hogy csak dolgoznak jólét nélkül. Erre igaz hogy rendszert váltottunk, de a társadalom még vicsorgó fogakkal sem hozna létre nyugati jólétet nyugati bérekkel. Hanem ragaszkodik a diktatúrában megszokott sorsához, sőt bizonyos szempontból még rosszabb sorsot is csinált magának.

Például ha egy hajléktalannak adnál 1 millió Ft-ot, akkor tuti hogy elinná belőle a máját és eszét, hogy az egészsége elvesztésével még szegényebb lehessen mint volt. És nem venne belőle például egy tanyát ahol legalább önellátó gazdálkodó lehetne hogy ne kelljen kukáznia és híd alatt sínylődnie. A többi ember is ezt csinálja. Hiába a demokrácia, sőt uniós csatlakozás. Az emberek gulágot, munkatábort csinálnak a településekből továbbra is, ahonnét minden fiatal normális országba menekül.

2018. dec. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

#5

Ez rettenetesen igaz. Apám mindig is falusi volt, falusiként szenvedte végig az egész nyomorult életét. Fiatalabb korában számtalan lehetősége volt rá, hogy városba költözzön kb. 2 kilométerre a munkahelyétől, ahol dolgozott, de hisztérikusan ordítozott anyámmal, hogy ő bizony nem költözik el, mert ő mindenáron falun akar élni, 67 kilométerre a melóhelyétől, mert ő egy paraszt és mindhalálig paraszt is marad. 19 éven át dolgozott azon a helyen, minden áldott nap bejárt 67 kilométerre, aztán este haza, ami összesen 144 kilométer volt naponta és nagyjából ugyanennyi perc autózás. Nem volt semmi élete a családomnak, az én gyerekkorom is azzal telt, hogy be voltam szorulva a zsákfaluba, mindenki lenézett engem az iskolában, befelé forduló lettem. Apám városi munkatársai kirándulni, cukrászdába, moziba, stb. jártak a családjukkal, mi a földet túrtuk a kertben, mert mi keminyen dógozó parasztok vagyunk és pofa súlyba van gyerek! Minden plusz pénzünket traktorra, alkatrészekre, kombájnra, faxomtudja mire költöttük, apám állandóan ivott, alkoholista volt és nyervákolt, hogy neki milyen nehéz az élete, mert neki mennyit kő dógozni, brühühü, miközben a munkatársai milyen szabadok és mennyire jó nekik. Aztán elkezdte anyámat és engem hibáztatni, hogy mi rontottuk el az életét és jobb lenne, ha megdöglenénk, pedig pont ő volt az, aki tönkretette a miénket. Egyszer úgy berúgott, hogy leöntözte benzinnel a traktort és a kombájnt és meggyújtotta mindkettőt, elégetett velük gyakorlatilag 13-14 millió forintot. Aztán nem sokra rá teljesen leépült és megpusztult, pedig élhetett volna egy tetves, nyugodt életet is egy retkes, városi panelban, ahol a munkája elvégzésén kívül semmi más dolga nem lett volna az égvilágon, mint porszívózni és elmosogatni a tányérokat evés után.

Szóval ennyi, itt a bizonyíték rá, hogy a magyarok mennyire egy önpusztító nép. Én azóta már városban élek, de soha nem fogom elfelejteni a leckét, amit apám tanított nekem.

2018. dec. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, bocs. 67+67 az 134, nem 144.
2018. dec. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs, mert nincs értelmes alternativa.

Nagyon sokan vannak akik a támogatnának egy értelme

Az hogy itt tart az ország 50% fidesz 50% ellenzék érdeme. Nyugodtan lehet nekik is gratulálni.

2018. dec. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

MSZP-t is a válság törte keresztbe, a Fideszt is az fogja, kivéve, ha okosan felkészíti a kis Kkv-Kat olcsó hitelekkel a fejlődésre. De annak az átfutási 1,5 év.

Ha nem menne ez a töketlenkedés a Ginopnál meg a többinél, akkor jövőre megindulhatna szépen a gazdaság. De így max azt érik el, hogy a válság első évében stagnálni fogunk, utána meg szívni.

2018. dec. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!