Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most nekünk jó vagy nem jó ha...

Most nekünk jó vagy nem jó ha elköltözik a CEU?

Figyelt kérdés
2018. dec. 4. 09:37
1 2
 1/16 nemaRendőrség ***** válasza:
32%
2018. dec. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%
Én utálom a CEU-t és semmi esetre sem járnék oda. Senkinek nem is tanácsolom. De vesztettünk, nem az egyetemmel, hanem az oktatás szabadságával
2018. dec. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
29%
Rettenetesen jó! Ismét legyőztük a nyugati imperjalistákat, akik megtenderezték lipsizmussal a Magyar Fijatalság elméjét!
2018. dec. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%

Nem jó.


A fő gond magával az illiberális állammal van, tehát hogy nem magától ment el, elüldözték. Kitaláltak egy hülye törvényt (csak akkor adhat amerikai diplomát, ha ott is van kampusza - pedig ezt talán az USA-nak kéne eldönteni...), utána meg azt sem tartják be, hiába igazolja NewYork állam, hogy minden OK.


Jane Fonda, a világhírű filmszínésznő Tellert a hidrogénbomba megalkotása miatt háborús bűnösnek nevezte. Erre viszont egy újságírónő azt követelte, hogy "Tessék lakatot tenni az ilyen felelőtlen nyilatkozók szájára", mire a tudós a következőket mondta:

"Asszonyom, Jane Fonda semmiféle tudományhoz nem ért. Jane Fonda egy buta liba! De én Voltaire egykori megállapításához, a szabad véleménynyilvánításhoz tartom magam. Még a libáknak is joguk van elgágogni saját mondanivalójukat, és hajlandó vagyok barikádra menni a libák gágogási jogának védelmében."

(Ezt amúgy Németh Szilárdtól idéztem: [link] )


Szóval ilyen egy liberális állam, és a tapasztalat szerint az ilyen országok sikeresek: a határokon mindig az illiberális oldalról szöknek át az emberek a liberálisabb országba, mert ott minden szempontból jobb.


Emiatt a kormány nem is vállaja be, hogy ők üldözték el a CEU-t. Pedig a törvényük elvileg a felsőoktatási színvonal garantálásának deklarált céljából született, aztán mégis a világban legmagasabban jegyzett egyetem távozása lett belőle, szóval ez durván cinikus...

2018. dec. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
11%
Akinek van Budapesten saját lakása, annak nem jó, mert veszíteni fog az értékéből. Aki albérletben lakik és dühöng a magas árak miatt annak jó, hogy több ezer gazdag lakáskonkurencia elmegy, és kevésbé lesz felkapott város Budapest, ezért olcsóbb lesz az albi.
2018. dec. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

Nem jó, miért lenne jó? Ez volt az egyetlen sikeresnek mondható felsőokatatási intézmény a régióban, mi meg odavetettük Bécsnek, mert így mulat egy magyar úr, elszórja mindenét a pillanatnyi mámorban.


Mindegy, nem olyan nagy jelentőségű ügy, nem érinti a mindennapokat, csak megint egy szög az ország koporsójában.

2018. dec. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
21%

Nekünk teljesen irreleváns,hogy egy büfé "egyetem" itt marad vagy sem. Nem járnak oda magyarok. Annak a kevéske nyugatinak sem kell leköltöznie Bp-re, ha a ceura akar járni. Jobban járnak ők is.


Ha fontos lenne a ceu az üzemeltetőknek, csináltak volna egyetemi szakot amerikába és akkor jogszerűen működhetnének. Úgy látszik annyira nem volt fontos nekik sem.

2018. dec. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%
Szerinted mennyire jó az, hogy ha a Kedves Vezető épp bal lábbal kel fel, akkor egy felsőoktatási intézmény repül az országból?
2018. dec. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%
Hogyne 5, elmegy a ceu és bezuhannak a lakásárak hát, hogyne. Az egész világ a ceu körül forog nem? Ízé, hát nem :D
2018. dec. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

"hogy több ezer gazdag lakáskonkurencia elmegy, és kevésbé lesz felkapott város Budapest, ezért olcsóbb lesz az albi."

Kizártnak tartom, kb.:1500 (akik nagy része bp dolgozik, tehát nem is biztos, hogy "elmegy") megüresedő albérlet megzavarja a bp-i árakat.

2018. dec. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!