Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért közmunkásokat alkalmazna...

Miért közmunkásokat alkalmaznak múzeumokban, hivatalokban?

Figyelt kérdés

Fel kellene venni őket normálisan, nem megalázni őket 60-70ezer forinttal.

A kormány ráadásul asszisztál ehhez....



2018. dec. 4. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Mert sokkal olcsóbban jön ki a foglalkoztatásuk, mintha normálisan lennének felvéve. Ez az egésznek a lényege.
2018. dec. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Mert Magyarországon mindig is menő volt a jobbágytartás.
2018. dec. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Aha olcsóbb de miért kell ilyet h a törvény lehetővé tegyen?

Illetve azok általában jobban dolgoznak akik közmunkások mint akik rendesen állományban vannak. Azok csak cigiznek, kaveznak stb... A jó pénzt meg ők veszik fel

2018. dec. 4. 13:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert aki maradt rendesállományba, azok a csókosok, őket alapból nem a munkateljesítményük miatt vették fel.

Törvényt meg egyáltalán nem az ilyen trükközésekre írták elő, csak hagyják kihasználni a kiskapukat, mert úgyse tudna az illető elhelyezkedni máshol.

Tudom miről beszélek, mivel én is voltam évekig a Kultúrális Közfoglalkoztatásba felvéve. Az egész programnak a lényege a tényleges kultúrális tevékenységekbe való felvétel lehetősége volt olyanoknak, akiket a partnerszervezet anyagi gondok miatt másként nem tudna felvenni. Amire nem gondoltak, hogy boldog, boldogtalan ki fogja ezt használni. Ismerek olyat, akit például ebben a programban vettek fel főzni egy konyhára, ahol a helyi iskolának és óvodának főztek.

2018. dec. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azt a kiskaput be is lehet zárni!

És szét kellene nézni ki hogy dolgozik. Mondjuk munkafelugyelok akik függetlenek. Sok sok helyen főleg a kozferaban sok olyan ember van aki log nem dolgozik normalisan...

2018. dec. 4. 13:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Soha az életben nem lesz senki se független. Ezt el kell felejteni. Magyarország meg pont arról híres, hogyha bezársz egy kiskaput, akkor két másikat csinálnak maguknak a munkáltatók.
2018. dec. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 mindentudó99 ***** válasza:
Azért van ez mert a közmunkásokat közvetlen az állam fizeti. A hivatali alkalmazottakat meg a polg.hivatal a saját költségvetéséből. Ezért van az ha nyugdíjba megy egy takarítónő aki közalkalmazott volt pl egy művelődési házban oda többet nem vesznek fel senkit ebbe a pozícióba. Ezután már közalkalmazott végzi ugyanszt. Ez van iskolába ovodába. Így a hivatalnak megmarad a pl. takarítónő éves bére. Édesanyám volt pont így évtizedekig takarított a helyi művházban tornateremben. Alig várták már hogy nyugdíjba menjen. Megmarad a fizetése.
2018. dec. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mindentudó99 ***** válasza:
#Ezután már közmunkás végzi ugyanazt (közalkalmazottat írtam véletlen)
2018. dec. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A közfoglalkoztatottakat foglalkoztató cégek kapnak még plusz pénzeket az így felvett emberek után, elvileg munkaeszközre, munkaruhára stb, amit aztán szépen lepapíroznak, mintha arra költötték volna, közben teljesen másra. Az elmúlt években közelről tapasztaltam a helyzetet én is, 4 közalkalmazott mellett 6-an dolgoztunk közmunkában, ráadásul tőlünk még szakirányú végzettséget is elvártak azért a keskeny 70e-ért, némely közalkalmazottnak meg épp volt egy sima érettségije és több, mint a dupláját kapta, mint mi, közben ugyanazokat a feladatokat csináltuk.
2018. dec. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amit a 9-es ír el is felejtettem. Amibe meg voltak a múzeumban dolgozók (kultúrális közfoglalkoztatás, ebből jelenleg már csak a könyvtári része megy, csak könyvtárosokat tudnak felvenni) ott irodaszereket meg ezeket kaptak teljesen ingyen, plusz egy csomó mindenre lehetett még pályázni (szekrény, számítógép, stb). Persze általában mindenhol sose a közalkalmazott kapta meg ezeket.
2018. dec. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!