Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért költünk százmilliárdokat...

Miért költünk százmilliárdokat majd Atlétikai világbajnokságra, miközben főleg a keleti megyék nyomorognak, szegények az emberek?

Figyelt kérdés
2018. dec. 5. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%

Mert országunk"esze" így akar bevonulni a történelemkönyvekbe mint az a miniszterelnök aki a sportot támogatta.

Csakhogy nem így fognak rá emlékezni han úgy hogy ő volt aki sanyargatta a népet és kiszolgáltatta az Oroszoknak Magyarországot, bűnöket követ el a Magyar emberek ellen.

Remélem hogy egy törvényes eljárás keretei között elítélik ezekért a bűnökért.

2018. dec. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Alex Fly ***** válasza:
75%
Mert a kettőnek semmi köze egymáshoz.
2018. dec. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Azokból a számilliárdokból te a keleti megyék nyomorgó, szegény embereit gazdagítanád fel?
2018. dec. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Egyrészt a sport támogatása jobb egészséget okoz a lakosság körében, mert propaganda értéke van, hiszen gyakori, hogy kedvet kapnak egyszerű emberek is a sportos életmódhoz, de pénzügyi szempontból is a legtöbb sportesemény rentábilis, a közvetítések és egyéb bevételek, mint pl. a turisztika fellendülése nyereségessé teszi általában, arról nem is beszélve, hogy emelkedik a sportkultúra, a felépített, vagy feljavított létesítmények a későbbiekben is használhatók.

A sportpályák egyúttal sportcentrumok, ezzel alapjaiban nincs gond, mert ha egy tömegsport kezdő bázisává válnak, akkor jótékony hatása is van a közegészségre, ami részben tehermentesítheti az egészségügyet.

2018. dec. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igaz, a sport egészség.

Én azért dolgozom 12 órát, hogy legyen miből élni. Csak közben nem jut időm az egészségre.

Rosszul csinálom. Pedig a mozgás nagyon fontos!

2018. dec. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
A két dolog hogy függ össze? Ha nincs sport esemény, akkor is lesznek szegények. Ha van, akkor is.
2018. dec. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

" azért dolgozom 12 órát, hogy legyen miből élni. Csak közben nem jut időm az egészségre.

Rosszul csinálom. Pedig a mozgás nagyon fontos!"


Bizony rosszul csinálod, mert tényleg a sportos életmód fontos.

Mi akadályoz meg abban, hogy keress olyan állást, ahol kevesebb munkával több pénzt kereshetsz?

Esetleg tanulj ki valamilyen speciális végzettséget, ami fekszik neked és tudod hasznosítani, javíthatsz a sorsodon, ha nem megfelelő a mostani munkád.

Tőled függ, keress jobbat, amihez értesz.

2018. dec. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"A felépített létesítmények később használhatók" "tömegsport kezdő bázisává válnak"?? A Duna Arénát a "pórnép" napi 2-3 órát használhatja, azt is napközben, amikor dolgoznak. A Tüskecsarnok dettó: az idő nagy részében sportolók edzenek. Az egyébként üresen kongó stadionokat mikor használhatja a nép? Az uszodák jó részét alig néhány órát használhatják a nem "hivatásos" sportolók (nem strandokról van szó, hanem uszodákról), a szuperdrágán felépített stadionokat egyáltalán nem használhatják, atlétikai pályát max. a Margitszigeten.

Attól, hogy rendezünk egy atlétikai vb-t hirtelen sokan elkezdenek majd sportolni? Akik a foci vb-t sörrel a kezükben nézik a TVben, azok közül vajon hányan kezdenek el rendszeresen focizni? A futás és egyéb tömegsportok (pl. kerékpározás) egyre népszerűbbek, mégis a főpolgármester korlátozta ezeket, mert nyaranta hétvégéken zavarni merészelték az autósokat. Nem inkább azzal lehetne az embereket rávenni a sportolásra ha az ilyen, mindenki által elérhető, látható sportokat népszerűsítenék ahelyett, hogy kitiltanák, korlátoznák? Attól, hogy valaki a TVben néz élsportolókat még nem kezd el sportolni. Eddig is láthatott, ha nem itthon, akkor külföldi közvetítésekben sportolókat. Ha azt látják az emberek, hogy van egy csomó létesítmény amit használhatnak, a kormány segíti, támogatja az amatőr sportot, megnyit létesítményeket, népszerűsíti az tömegsport-eseményeket és nem tiltja, akkor inkább elkezdenek sportolni.

2018. dec. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mert rengeteget lehet belőle lopni, meg propagandálni, hogy "Magyarország erős és büszke ország".

Szerinted Hollandiában, Svájcban, Ausztriában, Dániában, Írországban miért nem rendez úszó/atletika/anyámtudja vbt? Mert nem baxxak el az adófizetők pénzét olyanra, ami nem térül meg. Inkább a tömegsportba fektetnek.

2018. dec. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Tömegsport nem lehet sportcentrumok nélkül.

Nem követem figyelembe a tömegsport változásait, de sportlétesítmények nélkül beszélni sem érdemes róla.

Fiatal koromban sokat sportoltam, kölyök, ifi és felnőtt kategóriákban, úsztam az MTK-ban, fél évet öklöztem a Vasasban, mert bunyós helyen laktam, aztán vízipólóztam az OSC-ben, majd később nyolcasban eveztem a BEACban.

Mindezt tök ingyen, sőt, mindent kaptunk, mezt csukát, meg utaztattak minket, volt kalóriapénz, sorolhatnám, de nem érdemes, mert sejtheti mindenki, a Kádár érában volt ez, amikor mindenki sportolhatott.

Na persze csak úgy akkor senkit nem engedtek be a pályákra, néhány nyílt napot kivéve. de klubokba lehetett járni, rengeteget áldoztak a sportra.

Ami a lopásokat illeti, nem tudom, lehet, hogy ezt, vagy azt drágábban építi fel valaki, de az miért lopás? A stadion csak felépül, nem?

Az, hogy milyen áron, az alku dolga, erről szól a kapitalizmus, ma már nem az állam épít, hanem vállalkozók, akik keresni akarnak.

Gondolom, ha a Jobbik, vagy az MSZP cégei kerestek volna az építkezéseken, akkor az nem lett volna lopás, hanem jogos haszon a munkáért.

Nem értem én ezt, mit kifogásoltok ezen?

Mondjuk talán az MSZP-s Szeviépről beszéltek?

Na, az tényleg elég durva lehetett.

2018. dec. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!