Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek azt hiszik,...

Az ellenzékiek azt hiszik, hogy falvakban csak alacsony végzettségűek laknak?

Figyelt kérdés
Allandoan jönnek a Kommentek, hogy zsak krumpliert szavazzak meg az emberek a fideszt. Én 400 fős faluban lakom, én énektanár vagyok és kàntor,a felesègem könyvelő a szomszéd informatikus,ezentùl lakik bírò is és kozgazdast is a faluban,meg olajipari mernok is. Persze vannak szakmunkasok meg betanitott munkasok is,de szerintem nincs ebben semmi, Pesten se csak "ertelmisegiek" laknak,miert allitjaj be megis mindig tanulatlannsk a videkieket?
2018. dec. 6. 00:40
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
24%
A pestiek gyakran nagyon lenézik a vidékieket, és semmit nem tudnak róluk. Sokan azt hiszik, hogy vidéken még kútról hordják a vizet és népviseletben járnak.
2018. dec. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
43%
Én is lenézem a vidékieket úgy, hogy vidéki származású vagyok, de nincs ebben semmi. A falvak lakossága még mindig valahol a Kádár-rendszerben tart agyilag és nem 2018-ban, ahol kellene. Ez a probléma, amit fel kellene számolni, de úgy tűnik, hogy ti nagyon jól elvagytok benne.
2018. dec. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
45%
a kérdező hazudik ugyanezt a kérdést kiírta régebben akkor még ő volt az olajipari mérnök a 400 fős faluban
2018. dec. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
46%

Én is vidéki vagyok(borsod megye),és nem alaptalan a vidékiek lenézése.

Úgy,ahogy az előző írja.

Sajnos mentalitásban nagyon messze vannak a 21.századi Európától.Inkább Kádár nosztalgisták.

2018. dec. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
37%
Hát igen! a falvak "televannak" egyetemekkel meg főiskolákkal. :))))
2018. dec. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
39%

,,Allandoan jönnek a Kommentek, hogy zsak krumpliert szavazzak meg az emberek a fideszt"


Mivel zsák krumpliért szavazzák meg az emberek a Fideszt. Fölösleges tagadni, a Fidesz már nyíltan csinálja. Nem csak falun, kisvárosokban meg nagyvárosokban. Nyaktilós Tamás Barnabást vágod? Tudod Putnok polgármesterét, aki nyaktilóval akarta lefejeztetni a beszédében az ellenzéket. Na, ő a legutóbbi polgármesteri választásokon eljátszotta azt, hogy kibérelt egy autót és azzal szállítva vitték az adomány krumplit (ez még a lightosabb húzása is, eljátszotta azt is, hogy papíron egy lakathatatlan, tető nélküli házba 20 embert beköltöztetett a szavazatért). Akkor miről beszélünk?

Meg szerinted ,,Buli-buli van" Dorina miért kampányolt a választások alatt azzal a cigányoknak, hogy ne adják el a szavazatukat egy zsák krumpliért meg egy karton tejért?

2018. dec. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
92%

Az emberek hajlamosak általánosítani és egyszerűsíteni.

Az igazság az hogy vidéken alacsonyabb az iskolázottság.

Forrás: [link]

Az hogy te felsőfokú tanulmányokat végeztél, és még ismersz pár ilyen embert az a statisztikán nem változtat. Gondolom amikor azt gondolják hogy egy zsák krumpliért... akkor a többségre gondolnak. Persze van bennük némi rosszmájúság.

Ez valami olyasmi mint amikor a másik oldal minden kritikus gondolkozóra azt mondják, hogy (most nagy levegő) balliberális migránssimogató b_u_z_i sorosbérencügynök hazaáruló

2018. dec. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 mindentudó99 ***** válasza:
15%
Teljesen mindegy ki mennyire iskolázott a városi népek is a fideszre szavaztak ugyanúgy mint a vidékiek. Nem értem mi értelme ezt elhazudni?
2018. dec. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 SimkoL ***** válasza:

Nem neked szól igazából:

'...és népviseletben járnak.' :) Nálunk a faluban van pár idősebb aki valóban abban jár, de nem buta falusi paraszt.

Attól, hogy valaki falun él nem azt jelenti, hogy buta, tájékozatlan.

2018. dec. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

"A 7 éves és idősebb népesség legmagasabb befejezett iskolai végzettség szerint"

[link]


Összesen vs. egyetemi végzettséggel rendelkező:

Főváros: 1 681 195 vs. 320 899

Megyeszékhely: 1 702 978 vs.

2018. dec. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!