Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány milyen jogalapon...

A kormány milyen jogalapon kötelezi az embereket arra, hogy jelentsék be a kútjaikat és hogy (természetesen) fizessenek utána?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy mi a jogalapja (ezalatt természetesen nem a szokásos módon gyorsan fabrikált/módosított "törvényt" értem, hanem a nemzetközi, alkotmányos jogalapot), hogy a kormány fogja és akkor azt mondja hogy akinek kútja van az jelentse be ÉS fizessen utána 100.000 Ft-ot. Vegyük sorra: a magyar föld, a magyar talaj NEM Orbán Viktoré és a Fideszé. Az égből hulló csapadék (eső, hó stb.) ami a talajban felgyűlik szintén nem az övék. A telket pedig mindenki megvette, fizetett érte, onnantól az övé. Amíg közveszélyes vagy törvénybe ütköző dolog nem történik, addig azt csinál az ember a telkén amit akar. Mondhatnám hogy engem nem érdekel mert nincs kutunk, de több olyan ismerősöm, rokonom is van akinek pedig van, és most megint kivesznek a zsebükből egy havi fizetést csak úgy, mert ők azt mondták. Ezt így hogyan? Ilyeneket hogy lehet büntetlenül megtenni?

2018. dec. 7. 20:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%
Teljesen jogellenes. Menni kell tüntetni a rabszolga törvény ellen tüntetőkkel együtt, ezek nemértenek csak az erőből, a szépszó nemérdekli őket.
2018. dec. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Mert a föld és a benne lévő természeti források állami tulajdon.

Inkább az a fura, hogy "megvehető" és nem használható.

Milyen kútról van szó egyébként, ásott vagy fúrt kútról?

2018. dec. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem értek a kutakhoz, nekünk szerencsére nincs, annyit tudok hogy a kutakat a telken be kell majd jelenteni és egy havi fizetést tokolni utána, mert csak.
2018. dec. 7. 20:56
 4/18 anonim ***** válasza:
33%
Igen, nem a fos CEUval kell foglalkozni, hanem az ilyen dolgokkal, mert ez sokkal fontosabb.
2018. dec. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%

#3

Ha már itt vagy az interneten miért nem nézel utána ELŐBB annak hogy miről van szó mielőtt ilyen buta kérdést írsz ki?

2018. dec. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Már miért lenne buta a kérdés? Számít az jelen esetben hogy fúrt vagy ásott a kút? Szerintem nem. Amúgy ahogy a kormányt ismerem mind a kettőre vonatkozik jó eséllyel.
2018. dec. 7. 21:02
 7/18 anonim ***** válasza:
56%

"Érdekelne, hogy mi a jogalapja"

Ezt most komoly ? Te még nem veted észre h MO-n csak az emberek lehúzása zajlik. Itt az van h hallgass paraszt adózzál azt halj meg. Mit gondolsz mér 30% a fekete munka és mér húzott el innen 1M ember.


Ez az ország élhetetlen.

Üdv UK-ből.

2018. dec. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
46%
Csak újabb sarc az adóztatás és a lopás kormányától. Semmiféle egyéb eszközük nincs a kormányzáshoz, csak újabb és újabb adókat és megszorításokat ötlenek ki 2010-óta.
2018. dec. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%

"ahogy a kormányt ismerem mind a kettőre vonatkozik jó eséllyel"

Ahogy én az ellenzéket ismerem, semmi baj sincs ezzel jó eséllyel. :)

2018. dec. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%
Az EU elkezdte elzárni a pénzcsapot, ettől aztán bepánikoltak az orbánék mert így nemlesz miből lopni nekik, és most mindenféle sunyi módszerrel elkezdtek turkálni az emberek zsebében.
2018. dec. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!