Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen rossz Magyarország...

Miért ilyen rossz Magyarország oktatáspolitikája?

Figyelt kérdés
Gondolik itt arra, hogy a fiamnak (aki 8.-as) péntek kivételével napi 7 órája van, míg én anno középsuliban kiakadtam, ha a héten egyszer volt 7 órám.

2018. dec. 8. 23:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
53%
Mert a magyar egy hagyománytisztelő nép és itt hagyomány, hogy minden rossz.
2018. dec. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
55%
általánosságban nem tudom, de a IT oktatás eléggé sz@r
2018. dec. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%
Mert stadionok épülnek, amikor annak a pénznek az oktatásban és az egészségügyben lenne a helye.
2018. dec. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
43%
Hogy ne legyen ideje gondolkodni és felkészítik a rabszolga életre.
2018. dec. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
18%

Talán a magánoktatás felé akarják terelni az embereket.


Vagy egyszerűen tényleg ennyire dilettánsok.

2018. dec. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
29%
Csak fel kell készíteni a fiadat a felnőtt életre Magyarországon, amikor heti 90 órát fog dolgozni.
2018. dec. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
26%

Tényleg hiba volt az oktatással - látva mennyi hülye választ sikerült összehozni.

Mi lenne ha megnéznéd milyen órái vannak egy középiskolásnak és a gyerekednek és azt hasonlítanád össze a múlttal?

Te is emelt szinten tanulhattál a középiskoládban nyelvet? Mert gondolom most a gyereked igen. Az tuti, hogy nem volt mindennap tornaórád, ahogyan nem volt informatikád sem heti 2-szer.

Jön a sírás, hogy nem készíti fel az iskola a gyerekeket megfelelően, nem ad naprakész tudást, nincsenek pénzügyi ismereteik stb. stb. mellette meg a jajongás, hogy szegény gyereknek iskolában tanulnia is kell.

Mit hagynál el a tanórái közül?

Tudom, azonnal jönne a tesi. Legyen csak megint újra mozgásszegény az életmódjuk, üljenek csak naphosszat a gép, tévé meg telefon előtt. Mit még?

Mert az nem megy, hogy óra ne legyen de a tudást megszerezhesse és ne is legyen minden bezsúfolva a tanórákba.

2018. dec. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%
Takácskám olvassál kutatásokat: sokkal jobban teljesítenek azok a gyerekek, akiknek max 4 tanórájuk van. Mondjuk ha nem az iskolában kellene szenvedniük, hanem hasznos elfoglaltságokat szerveznének pl sport, művészet stb. jóval hasznosabb lenne. De, nem inkább maradjunk a "jól bevált" poroszos, 1000 éves módszereknél. Igen.
2018. dec. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%

Takács:


"Te is emelt szinten tanulhattál a középiskoládban nyelvet? Mert gondolom most a gyereked igen."


A középiskolás nem tanulja alapból emelt szinten a nyelvet, csak ha nyelvi fakultációt választ. Az átlag középiskolás nem tanulja a nyelvet mert a legtöbb tanár nem tud tanítani, aki nyelvvizsgát szerez az mind önerőből és különtanár segítségével. Tavaly végeztem egy országosan top gimiben, ne kezdd el mondani légyszíves hogy nem igaz amit írok.


"ahogyan nem volt informatikád sem heti 2-szer."


Nekem speciel 10-ig volt heti 1db informatika órám, utána nem volt, mert nem infó faktot választottam. Aki infó faktra ment annak volt heti 3db talán, de nem ért semmit mert a tanár konkrétan semmit sem tanított, digitális analfabéta volt, csak azért nem rakták ki mert nem volt más. Azt se értem hogy te mégis honnan szeded ezeket a hülyeségeket hogy 2db infó óra egy héten? Komolyan érdekel, honnan jön ez? Átlag max. 1db van 10. osztályig, utána csak akkor ha választod.


"Mit hagynál el a tanórái közül?"


Tesi, ének, etika, média és más töltelék semmit érő baromságok. Nem úgy lesz okos a gyerek ha minden nap 7 órát a seggén ülve bent rohad a teremben és folyamatosan monoton módon nyomják bele az értelmetlen lexikális tudást amit dolgozat után 5 perccel elfelejt.

2018. dec. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

"Te is emelt szinten tanulhattál a középiskoládban nyelvet? Mert gondolom most a gyereked igen."


Most vagy nagyon le vagyok maradva, de tudtommal a 8. osztály még általános iskolában és kisgimikben van, nem pedig középiskolában.


Ez a másik, hogy miért gondolnád, hogy a gyerek nyelvszakos, ugyanúgy lehet biosz-kémiás, matek-fizikás, matek-infós, humános, stb. nekik nincsen emelt szintű, mivel a fakultációnak megfelelően tárgyakból van emelt óraszámuk.

2018. dec. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!