Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem azt kéne csinálnia inkább...

Nem azt kéne csinálnia inkább a kormánynak, hogy az átlag 8 óra munka időt lecsökkentse 6 órára és jobban megfizetni az embereket a túlóra emelés helyett?

Figyelt kérdés
Egy normális kormány inkább arra törekedne, hogy csökkentse az átlag munka időt. Bevezessen egy igazságos többkulcsos adót, ami lehetőséget adna arra, hogy szélesedjen a középosztály és a jólét az mindenkinek járjon. Úgy vagyok vele, hogy végzettségtől függetlenül mindenkinek biztosítani kéne a jólétet annak aki dolgozik. Aki nem így gondolkozik az nem egy emberséges ember, sőt én fasisztának tartom azokat. Az oktatás lényegének annak kéne lennie, hogy azt tanuld amit szeretsz és örömmel csinálod, nem azt, hogy a magasabb pénzért tanulsz.
2018. dec. 9. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

De.


Viszont először 7 órára kellene csökkenteni.

2018. dec. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
35%

Nem a kormány fizeti az embereket, hanem a piac.


"Bevezessen egy igazságos többkulcsos adót"


Mitől igazságos az, hogy ha többet keresel, akkor sokkal többet adózol? Mondjuk valóban nem igazságos. Mivel az államtól mindenki ugyanannyit kap, ezért forintra pontosan fizessen is ugyanannyit. Azaz egységes adózás legyen.


"Az oktatás lényegének annak kéne lennie, hogy azt tanuld amit szeretsz és örömmel csinálod, nem azt, hogy a magasabb pénzért tanulsz."


Hiába lenne kétmillió kesztyűkészítő (gyk: tetszőleges foglalkoztatás behelyettesíthető), ha nincs rá szükség. Miért keressen az a kesztyűkészítő ugyanannyit, aki jobb minőségben vagy gyorsabban elkészíti a kesztyűt, mint az, aki gyengébben dolgozik?


"Úgy vagyok vele, hogy végzettségtől függetlenül mindenkinek biztosítani kéne a jólétet annak aki dolgozik."


Ezzel viszont elnyomod azokat, akik kiemelkedőek lehetnének, akiknek a haladást, a fejlődést köszönhetjük. Miért akarna bárki is jobb lenni a másiknál, ha azzal semmit sem ér el? Ha mindenki ugyanolyan, akkor mindenki ugyanúgy él. Akkor nem beszélhetünk jó életről. Egy átlagos robot lenne mindenki. Én ezt nem nevezném életnek.

2018. dec. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van,csökkenteni kéne a munkaidőt és emelni a fizetést.
2018. dec. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem kedvezne a külföldi tulajdonosoknak akik kilóra megveszik a helyi vezetést.
2018. dec. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem. AZt kéne csinálni hogy 8-ról 10-12-re növelni és a szombatot de leginkább a vasárnapot is munkanapnak nyilvánítani.
2018. dec. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!