Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem lenne sokkal...

Szerintetek nem lenne sokkal jobb ha kötelezővé lenne téve hogy minden magyar állampolgárnak rész keljen venni a választáson?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ember nem törődik a politikával, pedig a politika határozza meg az emberek életét (legalábbis nagy hatással van rá)

Szerintem nagyon elszomorító hogy az országnak még csak a fele sem ment el szavazni. Csak én érzem azt hogy ez nagyon nincs rendjén? Aztán meg megy a sírás hogy milyen rossz a magyar a politika.

Szerintem az ideális az lenne hogy büntetés járna azért mert valaki nem megy el szavazni mint pl. Ausztráliában.

Nyilván tisztában vagyok vele hogy egyik pártnak sem lenne ez az érdeke (Főleg nem a FIDESZ-nek), mindegyik párt csak azokat akarja szavazásra bírni amelyik őrájuk szavazna.

Nagyon rossznak tartom hogy az embereket ennyire nem érdekli az ország sorsa és lényegébe szabad kezet ad kormánynak hogy azt csinálják amit csak szeretnének. A politikusok meg persze hogy úgy alakítják az eseményeket hogy az inkább nekik legyen előnyösebb mint az országnak.



2018. dec. 12. 12:41
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
71%
én inkább intelligencia teszthez kötném. aki fogalmatlan, az ne szóljon bele a politikába.
2018. dec. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
91%

"Szerintem nagyon elszomorító hogy az országnak még csak a fele sem ment el szavazni. Csak én érzem azt hogy ez nagyon nincs rendjén? Aztán meg megy a sírás hogy milyen rossz a magyar a politika."


Miért, ha mindenki szavazna, attól szerinted jobb lenne ez az ország? Mitől lenne jobb?

2018. dec. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
22%
ráadásul az történne hogy megint ilyen gyurcsány félék nyernének, akikről normális ember már a választás előtt tudta hogy mekkora gáz, csak tele volt vele az rtl klubb hogy könyökölt ki a kocsiból hogy adócsökkentés, a sok idióta meg ment rá szavazni... láttuk mi lett a vége... emberekre lövetés, államcsőd.
2018. dec. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
36%
Ha IQ szinthez kötnék a szavazati jogot, jó eséllyel elbukna a fidesz. Nekem már az is elég volna. Arisztotelésznek is meg volt maga véleménye a demokráciáról, innen nézve volt benne igazság.
2018. dec. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

# 3 Azt nem tudom hogy sokkal jobb lenne-e viszont akkor az embereknek egy szava sem lehetne mivel mindenki (legalábbis a döntő többség) kinyilvánítaná a véleményét. Meglátásom szerint akik nem szavaztak azokat egyszerűen nem érdekli hogy mi lesz az országban, annyi fáradtságot nem vesznek hogy 4 évente egyszer megnéznék ki mit kínál kinek vannak reális elképzelései és az alapján dönt. Valószínűleg ebben az esetben nem a Fidesz győzne akik csak annyit tudtak mondani ha a programjukról kérdezik hogy ,,folytatjuk" Egyáltalán hogy lehetséges hogy egy olyan párt szerez döntő többséget akik még csak arra sem veszik a fáradtságot hogy valami programot, célt tűzzenek ki?

Mindegy nem a Fidesz szidására akarom fektetni a hangsúlyt azt megteszik szinte mindenhol máshol ahol hasonló téma merül fel.

2018. dec. 12. 13:00
 6/39 anonim ***** válasza:
86%
Nem tenném kötelezővé. Viszont aki nem szavaz és nincs rá valóban nyomós indoka (pl. éppen műtik valami halaszthatatlan dologgal stb) akkor 5 évre kizárnám a közügyekből.
2018. dec. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
# 5 El tudnád magyarázni hogy mi köze van a probléma megoldó készségnek a választáshoz? Az amit te keresel az a műveltség. A kettő nem ugyanaz. Sokan rosszul használják az iq kifejezést attól hogy valakinek van 120-as iq-ja az még nem azt jelenti hogy kellően művelt ahhoz hogy reálisan lássa a helyzetet. És ugyanez igaz egy 70-80-as iq szintűekre is ők is lehetnek okosak. Nem keverjük a szezont a fazonnal.
2018. dec. 12. 13:05
 8/39 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem hagyjuk meg az átlag polgárnak azt a szabadságot, hogy maga dönthesse el, részt vesz- e egy választáson vagy sem :)
2018. dec. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
91%

#8

Botorság lenne az intelligenciát egyszerű problémamegoldó készségre degradálni, mert annál sokkal több. Amit te is beláthatsz, ha megnézed jelentését akár neten, akár könyvben. Természetesen nagyon fontos a műveltség is, sőt gyakran a kettő párban is jár. De nem attól fogja átlátni a szavazó a politikai palettát, hogy éppen Szapphót olvas, hanem azért, mert jó logikai készségekkel rendelkezik, a megszerzett elméleti tudást tudja gyakorlatban is alkalmazni. Hiába ismeri valaki a Tóték novellát, ha a dobozolással nem tud társadalmi párhuzamot találni. Ehhez pedig kell intelligencia szerintem.

2018. dec. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
Hm.. lehet töröltek egy hozzászólást, mert mintha a kérdezőé lett volna a #8-as hozzászólás, na mindegy, természetesen neki reagáltam, immár #7-es hozzászólására.
2018. dec. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!