Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az ellenzéki politikusok...

Ha az ellenzéki politikusok szerint Orbán egy korrupt bűnöző, akkor miért szólítják "tisztelt miniszterelnökúrnak"?

Figyelt kérdés

Ha én valakiről biztosra tudnám, hogy egy utolsó, alattomos, korrupt bűnöző, mint aminek O.V.-t leírják, akkor nem ruháznám fel őt ilyen szép jelzőkkel.



Parlamentben nyílván elvárt a "gálás" hangnem, de szépen is közölni lehet azt, hogy Orbán egy senkiházi lóxar (ez nem az én véleményem, hanem ezt szűröm le abból, amit az ellenzék kommunikál Orbánról, szóval nem uszítani akarok ezekkel az erős jelzőkkel).


De ha én úgy gondolnám valakiről, hogy bűnöző, akkor se nem mondanám hogy "tisztelt", mert nem tisztelem, se nem mondanám hogy "úr", mert nekem nem uram.



Mondjuk az alávaló bűnszervezet maffia vezér egy az Orbánt ért "rágalmak"-nak megfelelő megszólítás lenne.


Tudom azt is, hogy ez a protokol, de a gerincességet szerintem nem kellene felülírja a protokol, és bűnözőket nem kellene tisztelni.



2018. dec. 12. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet iróniából is,

de lehet, hogy tényleg tiszteletből, tisztelettel beszélnek hozzá

A parlamenti felszólalásokban nem nagyon tudják talán másként szólítani, mert megvonják tőle a szót.

Például asszem a Tordai Bence egyszer felszólaláskor is, amikor magázódni szoktak a házszabály vagy mi szerint, asszem talán Viktornak szólította, és letegezte. És akkor elvette tőle a szót a pacák , aki az ülést vezette, hogy legyen a megszólítás miniszterelnök úr. Valami ilyesmi volt.

2018. dec. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Irónia, édes fiam, irónia.
2018. dec. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert a házszabály kötelezi őket, de attól még szerintem egy jó adag irónia is van benne.
2018. dec. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!