Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire ez a nagy felhajtás most...

Mire ez a nagy felhajtás most a parlamentben? Vagy csak én értelmezem rosszul?

Figyelt kérdés

Orvosnak tanulok, fiatal vagyok, értelmiségi, azonban a politikát ritkán követem, mert nem érdekel.

Tisztán látni, hogy az országban fidesz uralom van, akkor pénzek mozognak, hogy szerintem csak az üzlettársak szavazatából megvan az a 60% feletti szabazati fölény.


Na de rátérek a kérdésemre!

Mi ez a nagy felháborodottság?

Lehet akárhogyan nevezni a megszavazott törvényt, rabszolga, jobbágy törvény, stb.

Azonban ha jól tudom, idáig is volt ilyen törvény, évi 250 órában meghatározva, amit 400-ra emetek.


Viszont ez csak a legálisan túlórát vállalható idő száma évente, nemde?

Tehàt, ha netán meg vagyok szorulva anyagilag, és van lehetőségem többet dolgozni, akkor most megtehetem, mert emeltek rajta, ha nincs kedvem, akkor viszont a fix munkaidő lejárta után vége a műszakomnak és elmegyek haza.


Ha nem akarok, akkor 1 órát sem dolgozom, legyen az 250 vagy 400 órás maximum.


(Persze az már más kérdés, ha a cégnek anyagi gondjai vagy elmaradásai vannak, és bele kell tenni néha pár óra plusszt, hogy megoldódjanak a gondok, de ez már csak a saját lelkiismeretünkön, jóindulatunkon múlik szerintem. Amit talán a főnökség is értékel majd)


Viszont akármennyire is szeretnék, hogy túlórázzak, ha jól végzem a munkám a fix munkaidőben, akkor okuk sem lehet kirugni, túlórára meg egyik cég sem fog kényszeríteni senkit szerintem.



(Én fogorvos leszek majd, mindegy, hogy állami vagy nem állami szféràban, de úgy gondolom, hogy örülnöm kéne annak, hogy többet maradhatok hivatalosan dolgozni, ha szeretnék több pénzt keresni majd)


Kérem javítson ki valaki, ha rosszul gondolom!


Köszönöm!


2018. dec. 13. 02:13
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Ismersz valakit aki gyarban dolgozik es oszinte hozzad? Szerintem ok fogjak ezt a legjobban megszivni. En ismerek gyarban dolgozo embereket akiket most is kirugnak mondvacsinalt okokbol vagy csak siman megszivatjak ha nem megy tulorazni amikor berendelnek. Ez eddig is problema volt csak most ketszer annyit lehet oket ba..sztatni. Amikor meg valaki azt mondja, hogy menjen akkor mashova dolgozni attol megkerdeznem, hogy tisztaban van vele, hogy nem Budapestbol es nagyvarosokbol all a Magyarorszag?! Az gondolom megvan, hogy ma Magyarorszag osszeszerelo-orszag, igy jo sok gyar van az teny, de ha mindenhol ezt csinaljak akkor kerdem en hova tudnak elmenni dolgozni? A penzre attol szukseguk van, nem allhat meg az elet muszaj dolgozniuk. Attol mert ok nem tanultak tovabb vagy (nem sertesnek szanom) butak, esetleg nem mernek felszolalni attol meg nem kell ezeket az embereket kihasznalni. Azok akik azt hiszik, hogy a gyarakban onkentesen mukodik a tulora azok alomvilagban elnek, mar bocs. Azert mert valaki naiv vagy butabb attol meg undorito dolog kihasznalni. Vagy azt kihasznalni, hogy valakinek el kell tartania a gyerekeit es sajat magat is, muszaj dolgozni igy nem engedheti meg maganak, hogy a biztosat dobja a nem biztosert. Remelem igy eleg ertheto volt. Szoval a lenyeg a lenyeg, hogy ezt azok szivjak meg akik a legkiszolgaltatottabbak, es aki ezt tagadja arra nem tudok mit mondani csak, hogy nem ismeri az orszagot es a magyar munkaltatokat.
2018. dec. 13. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

A szakképzetlen munkaerő nagyon megszívhatja ezt még, ott nincs ekkora hiány, meg sok hely van, ahol mindig akad pár balek, aki mindent bevállal, mert fél új munkát keresni és mindent meg lehet velük tenni. Vidéken a kisebb községekben, meg kevés a munkalehetőség, egy-egy cég szinte monopolhelyzetben van.

A másik az, hogy nem sok ember lehet, aki ennyit akar túlórázni. Nem keresel annyival többet, hogy megérje, alig marad szabadidőd, rámegy az egészséged.

Nem tapasztaltad még, mennyi, ha 300 plusz órát ledolgozol egy évben. (mert annyira is volt lehetőség). Fogorvosként valószínűleg soha nem fogsz tapasztalalni olyat, hogy a cég nyomást gyakorol rád, mert az egy jó szakma, nagy az elvándorlás, hiány van fogorvosokból.

De egy átlag melósnak nincs sok választása, ha nem tudja átképezni magát, vagy valamelyik nagyvárosba költözni.

2018. dec. 13. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
69%

"Viszont ez csak a legálisan túlórát vállalható idő száma évente, nemde?"

Sose volt "vállalható". Rendkívüli munkavégzés mindig is csak a munkáltató rendelhette el. Ha jóban vagy a főnökkel, akkor megkérhetted, de csakis rajta múlik.

Továbbá, ha a rendkívüli munkavégzést a munkáltató elrendeli, akkor az kötelező. Úgy, mintha a rendes munkaidőre osztanának be. Ennek megtagadása a munkaviszony megszüntetését is magával vonhatja.

[link]

Csak a jogszabályban meghatározott esetekben utasíthatod vissza. Ezek tekintetében ez a módosítás nem változtat.


Vannak jobb és rosszabb helyek. Akiket eddig folyamatosan túlóráztattak, azokat csak még tovább fogják. De persze ez nem mindenkit érint. Voltam már sokféle helyen, valahol egyáltalán nincs túlóra, vagy gond nélkül meg lehetett beszélni a főnökkel, míg máshol már fél év alatt összejött a felső korlát.

2018. dec. 13. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!