Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van Magyarországon...

Miért van Magyarországon annyi ember, akik teljesen normálisnak tartják, hogy nincs semmi életük és csak dolgoznak, amíg bele nem halnak?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, de ezt a jelenséget soha nem értettem. Én mindig is szerettem olvasni, túrázni, gépezni, biciklizni, később motorozni, kosárcsapatban is játszottam tinikoromban és szerintem teljesen normális, hogy valaki így gondolkodik, hogy van csomó dolog, amit szeret és inkább azt csinálja munka helyett, amit csak muszájból végez.

Mégis sokszor találkoztam azzal a jelenséggel, hogy rengeteg embernek a környezetemben nincsen semmi élete, csak robotol és mindenkit gyűlöl és lenéz, aki nem akarja ugyanezt az életet élni. Muter unokatesója például egy időben dolgozott két munkahelyen, mert elvált a férjétől és nem bírt magával mit kezdeni és minket is mélységesen lenézett, mert lazábbak voltunk.

Aztán egyik éjszakai műszakjába (benzinkúton volt éjjeli shopos) beszélgetett a kutassal és hirtelen lefagyott, elkezdett folyni a vér az orrából, elkezdett remegni a teste és összeesett, a földön pedig rángatózott és úgy remegett. Kiment érte a mentő, bevitték a kórházba és kiderült, hogy epilepsziás rohama volt, összeomlott a szervezete és agyvérzést is kapott egyszerre, csoda, hogy életben maradt. Aztán az is kiderült róla, amikor már újra tudott beszélni, hogy közel egy évig olyan életet élt, hogy hétköznap 1-2 órákat szundított és ment egyik munkahelyéről a másikra, aztán hétvégén pihente ki magát rendesen, de hétfő reggeltől szombat reggelig szinte nem is aludt. Úgy maradt ébren, hogy öntötte magába a kólát, kávét és az energiaitalokat, így nem csoda, hogy szétsokkolta vele a szervezetét.

Na mindegy, ez csak a legdurvább eset az ismertségi körömben, de ezenkívül még rengeteg ember ilyen Magyarországon, amit nem értek, mert tőlünk nyugatra abszolút nem jellemzi ez az életszemlélet az embereket.



2018. dec. 15. 23:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Genetikai okai vannak. Távoli rokonaink a japánok. Japánban is ez megy.
2018. dec. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%

Egyszerű!

[link]

2018. dec. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
27%
"nincs semmi életük" Nevetséges vagy, ha te akarod megmondani, hogy egy másik embernek mi jelenti az "életet"!!
2018. dec. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%
Ezek vagyunk mi magyarok, ugyan mit vársz, dolgoznak, küzdenek, éhen halnak, gyűlölködnek, nálunk ez a módi!
2018. dec. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%

“Nevetséges vagy, ha te akarod megmondani, hogy egy másik embernek mi jelenti az "életet"!!“


Ha Lázár János is megmondhatja ki mennyit ér, akkor ő is!

2018. dec. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Lázár rosszabb mint nevetséges.
2018. dec. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%
agyhalottak
2018. dec. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%

Én meg azt látom, hogy a legtöbb ember nem túlórázik, sőt, még a munkahelyén is csak lófrál, a munkafegyelem sokkal gyengébb nálunk, mint nyugaton, de persze jobb, mint Kubában, vagy Afrika országaiban, mert ott alig akar valaki dolgozni, ami talán az időjárással, a nagy hőséggel is összefüggésben lehet.

Van néhány terület, ahol a szakképzett munkaerő megritkult, például a kórházakban és még jobban lecsökken a munkaerő, mert sokan elérték, vagy megközelítették a keret felső határát és fizetés nélkül senki nem fog túlórázni, ezt nem is lejet elvárni, így a nővérek, orvosok hiánya észrevehetővé válik, pedig ez vérre megy, mert egyre többen egyszerűen meghalnak akkor, ha nem jutnak szakszerű ellátáshoz, valójában a betegekkel tolnak ki a tüntetők, mert orvost, nővért nem lehet csak úgy leakasztani a szegről, sok év alatt tudnak csak kiképezni megfelelő szaktudással embereket.

Csupán azért akarják megakadályozni, hogy többet túlórázhassanak ott, ahol az szükséges, sőt, életbe vágó, hogy az egészségügy összeomlásával kellemetlen helyzetbe hozzák a kormányt, csakhogy annak mi, meg még ők is megisszák a levét, politikai okból ilyet tenni esztelenség.

Ettől nem fogják őket jobban szeretni az emberek és csak csalóka vágy vezeti az ellenzéket, hogy ilyen politikával amit képviselnek, hatalomra kerülhetnek, mert az unszimpatikus kérdésekben makacsul ragaszkodnak ahhoz, amit nem tudnak a többségre ráerőltetni, nevezetesen a muszlim kultúrát, mert nem akarunk négerekkel, arabokkal együtt élni, kizárt eset.

2018. dec. 16. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
34%
Szia. Èn is sokszor gobdolkodtam már ezen, hogy azoknak az embereknek akik csak dolgoznak èlnek hónapról hónapra nincs egy vágyuk hogy egy jobb èletet èlni.Pènz ès kalandvágyból dolgoztam Nèmet ès Svèdországban is ès van hogy beszèlek ismerőkkel akik itthon dolgoznak fiatalok, mikir kèrdem, hogy nem kívánkoznak ki, ha a pènz nem is èrdekli őket mert hát annyi elèg nekik h kihúzzák a hónapot ès nincs semmi tervük az èletbeb, de nem is "èlnek", szorakoznak itthon, nekem. fúrcsa ez a felfogás, mert èn 14 èvesen is azt nèzegettem a neten h egyszer majd milyen helyekre akarok eljutni, èlni, mit dolgozni stb.De, hozzá tennèm hogy a szüleiknek is pont ez a mentalitásuk.
2018. dec. 16. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
26%
Èlőző vagyok mèg annyit hogy 21 èves fiú vagyok
2018. dec. 16. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!