Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják hogy az MSZP...

Miért mondják hogy az MSZP miatt gyenge az ellenzék, amikor az MSZP a legerősebb baloldali párt és a Jobbik mellett a legerősebb ellenzéki párt? Miért az 1%-on álló LMP-től meg Momemtumtól várják a kormányváltást?

Figyelt kérdés

2018. dec. 22. 21:46
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Az új közvéleménykutatás szerint,már egy szinten van a Jobbik és az MSZP,szóval az sem igaz,hogy a Jobbik erősebb lenne.

Én csak az MSZP-re fogok szavazni.

2018. dec. 22. 21:47
 2/25 anonim ***** válasza:
0%
Ez nekem is fura. Mszp csak a Fideszhez képest gyenge. Többi ellenzéki párthoz képest erős.
2018. dec. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Itt a gyk-n meg mindenki azt írja,hogy ki kéne vonulnia az MSZP-nek meg a DK-nak a politikából,akkor lenne kormányváltás.
2018. dec. 22. 21:50
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Az a bajuk vele, hogy egy retard, kádárista párt, aminek már bőven nem is kellene léteznie.
2018. dec. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Dehogy fogsz te az Mszp-re szavazni, azzal te is meg mindenki tisztában van, hogy ha erősödni kezd az Mszp, akkor a Fidesz 4/5-del fog választást nyerni.
2018. dec. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Ja, meg csak elszipkodja a szavazatokat a többi elől. De amúgy komolyan, mégis mit vársz el az MSZP-től? Ha valami csoda folyományaként le is váltják a Fideszt, akkor is olyan szánalmasak lesznek, hogy 4 évet nem fogják kitölteni és már megint Fidesz lesz. Elnököt nem bírnak rendesen választani, akkor országot hogy vezetnek majd?
2018. dec. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
14%

Mivel a jelenlegi ellenzéki pártok különböző okok miatt nem képesek 10-15%-nál többre, az összefogást meg felejtsük el 500 éven belül nem lesz kormányváltás. Csak egy erős párt tudna szembeszállni a fidesszel, de ez ma utópia.

Persze vitatkozhatunk hogy melyik a legmagasabb törpe, de még a legnagyobb sem ér az óriás lábnyomába.

2018. dec. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Mindegyik ellenzéki párt halálgyenge. Az MSZP-t ledózerolta Gyurcsány, a Jobbik teljesen jellegtelen párt lett. A többi? Hagyjuk!
2018. dec. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
92%
Az MSZP-re csak a neve miatt szavaznak már, képtelen alternatívát nyújtani, és folyamatosan csökken a támogatottsága, választásról választásra egyre kevesebben szavaznak rá. Az ellenzéki fiatalok között a Jobbik és a Momentum (illetve az LMP, amíg szét nem verték magukat) összehasonlíthatatlanul népszerűbb, mint az MSZP-DK duó.
2018. dec. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Itt a gyk-n meg mindenki azt írja,hogy ki kéne vonulnia az MSZP-nek meg a DK-nak a politikából,akkor lenne kormányváltás."


Az mszp (az szdsz-szel karöltve) gyakorlatilag szitokszóvá tette a baloldaliságot, a liberalizmust, és a szociális elveket. Az mszp (akár a dk-val együtt számolva) felére-harmadára esett össze, azaz fele-harmada annyi ember bízik bennük, mint korábban. És ehhez a bukott politikai vonalhz sokan nemhogy a nevüket, de az X-üket sem adják. Ismétlem: az mszp közel annyi szavazót tudhatott maga mögött 2006 előtt, mint a fidesz... Gyurcsány viszont végleg elvágta ezt a pártot. Sokan azt mondják, hogy azért, mert az emberek képébe hazudott. De ez nem igaz. Még ahhoz is gyáva volt, azt csak a saját embereinek ismerte be, hogy "hazudtunk reggel, délben és este", meg hogy "nem csináltunk semmit négy évig". Nem ő egyedül, hanem az egész bagázsa. Én inkább azt csodálom, hogy van olyan fanatikus, aki ezek után rájuk szavaz. Azokra, akik egymás közt önmagukat is semmirekellőnek tartják. Ha minimum ez a két párt, a bukott mszp, és a süllyedő hajót először elhagyó gyurcsánypárt megszűnne, akkor legrosszabb esetben a 2. választáson leváltható lenne a fidesz.

Az más kérdés, hogy szerintem az LMP sem szolgált rá a nevére, ugyanaz a mocskolódás megy/ment ott is párton belül, mint általában a politikában, a Momentum meg elsősorban cinizmusban hajt a fidesz legyőzésére ("én csak egy partikelléket fogtam a kezemben"... -> "én csak egy sportszerrel szoktam játszadozni" - válaszolta Negan).

2018. dec. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!