Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » El lehetne számoltatni a...

El lehetne számoltatni a politikusokat? Vajon célt lehet érni ezzel?

Figyelt kérdés
forrás: [link]
2008. nov. 7. 00:10
 1/1 anonim ***** válasza:

"Egyetért-e ön azzal, hogy az országgyűlési képviselőknek csak a bizonylattal alátámasztott elszámolható kiadásai után járhat költségtérítés?"


Teljesen megéri ezért aláírást gyűjteni, hogy esetleg népszavazás legyen belőle, amely kb. 5-6 milliárd forintba kerül.


Csak annyit, én, mint a politikától nagyon messze álló, kisstílű, "piti" átlagpolgár BÁRMIKOR prezentálok neked BÁRMEKKORA összegről BÁRMILYEN tételről BÁRMILYEN elszámolási bizonylatot (számlát, bevételi pénztárbizonylatot stb.). Akkor úgy gondolom, hogy egy politikusnak, akinek ehhez erős érdeke fog fűződni, még inkább rendelkezik ahhoz megfelelő kapcsolatokkal, hogy ez ne okozzon neki problémát.


Ez a kérdés pont az ellenkezőjét érheti el: A politikusok is támogatni fogják a "feketegazdaságot", és "nyakra-főre" vásárolják majd a hamis számlákat.


Sőt kicsit továbbmegyek: A kapott költségtérítés összegéről amúgy szerintem a politikusok többsége el is tudna számolni. Hiszen biztos vagyok abban, hogy vásárol ruhát - és a családon belül is vásárolnak ruhát, utazik sokat autóval - nem csak munkaügyben, így bármikor tud benzinkúton vagy ruhavásárláskor számlát kérni. A családi nyaralásban ott van a szállodában, ahonnan szintén tud számlát kérni. [Akár úgy is, hogy nem az adott időszakra és nem az adott időben számláz a szálloda, hanem egy későbbi időpontra.]


Tehát véleményem szerint pontosan ugyan akkora mértékű költségelszámolás lesz a bizonylati kötelezettség létrejötte után, mint előtte volt. Viszont azt is merem állítani, hogy ha kötelezővé tesszük, még nagyobb "seftelére" bírjuk amúgy sem szolgalelkű politikusainkat.

2008. nov. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!