Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezt most hogy? ( a részleteket...

Ezt most hogy? ( a részleteket alant olvashatod)

Figyelt kérdés

Van egy kezdeményezés, hogy a tüzijáték összegéből segítség meg az árvizkárosultakat. Nem ellenzem, de nem is támogatom. Nem tudom pontosan mennyi pénzről van szó, a teljes költségvetés 200 millió körül van, gondolom nem csak a durrogtatás ennyi, hanem a járulékos programok is.

Na most, újranyitják a bezárt szárnyvonalakat, amik évi hatszáz milliós veszteséget fognak okozni, mert egyszerűen nincs elég ember, aki használná, plusz van busz is. Ez miért nem zavarja a népeket? Ez nem fölösleges pénzkidobás?


2010. jún. 28. 13:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Ne keverjük a kettőt. A vasútbezárásokkal az a baj, hogy az olaj drágulásával, és a környezetvédelem előtérbe kerülésével a vasúté a jövő. Normális menetrenddel, és olyan vasúthálózattal, ami kielégíti az igényeket. (Mert a jelenlegi sugaras szerkezetű katasztrófa.) A vasutat nem leépíteni, ha nem fejleszteni, bővíteni kell, és akkor profitot fog termelni. (Meg a pénzeket arra kellene költeni amire van, és nem végkielégítésekre.)


A tüzijáték meg baromság, majd ha az átlagfizetés 300 ezer akkor lehet luxusra költeni.

2010. jún. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne sugaras a vasúthálózatunk, akkor hogy menne?
2010. jún. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

"A vasútbezárásokkal az a baj, hogy az olaj drágulásával, és a környezetvédelem előtérbe kerülésével a vasúté a jövő"


javíts ki ha tévedek, de én úgy tudom, hogy a bezárt szárnyak többsége nem elektromos vonal, azaz dízelmozdonyok hajtják.

2010. jún. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
46%
Előfordulhat, de akkor sem bezárni, hanem modernizálni kell.
2010. jún. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Ha nem lenne sugaras a vasúthálózatunk, akkor hogy menne?"


Mi van?:)

2010. jún. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
15%

szóval ha nem használják, akkor fejlesszük és nyissuk meg újra. gratula. észlény....


feltételezzük, hogy van egy 1 emeletes házad amiben a földszinten laknak nyugdíjasok és az emeleten lakik mondjuk 5 fiatal életerős ember.


van benne egy lift aminek a használata karbantartása sokba kerül, nagyon sokba. És persze alig használják, néha 1-2 ember, a többi elég fitt a mozgáshoz.


Lezárják emiatt.


ezek után szerinted megéri ezt kszottul jól felfejleszteni nagyon szuper modernre s még meg is nyitni? nem nagyon van agyad ugye?

2010. jún. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
hány témánál osztod még a nemlétező eszedet 49-es? A másikban se tudtál sok értelmeset mondani, sőt. mondom, hogy kicsi vagy te ehhez.
2010. jún. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én inkább a buszokat ritkítaná. Budapestről Szegedre például minek busz, ha ott a vonat, ami gyorsabb és kényelmesebb. Szerintem ez a sok busz hülyeség.
2010. jún. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"szóval ha nem használják, akkor fejlesszük és nyissuk meg újra. gratula. észlény...."


Szóval szerinted miért nem használják, észlény? Azért, mert a-ból b-be csak Budapest érintésével lehet eljutni. Azért, mert egy okádék az egész, az állomások lepusztultak, a vagonok pegig gusztustalanok. A menetrend átgondolatlan, és nem praktikus.


Ha normális vasutunk lenne, akkor nyilván azt választaná mindenki a busz helyett (legalábbis a többség) mert gyorsabb és kényelmesebb.


Hozok egy példát, hogy értsed te zseni. Van egy kocsmád. A kocsmádban minden ragad a mocsoktól, a pultosok bunkók, és drágák az italok. Mi történik? Nem lesz a kocsmádnak forgalma.


Akkor jön egy zseniális ötlet. Felújítod a kocsmádat, felveszel egy kedves, csinos pultost és minden héten italakciókat kínálsz.


A kocsmád forgalma az égbe szökik, te meg meg boldogan élsz...


Így már érted, észlény?

2010. jún. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"javíts ki ha tévedek, de én úgy tudom, hogy a bezárt szárnyak többsége nem elektromos vonal, azaz dízelmozdonyok hajtják."



Nem tévedsz, de ez ne legyen a te problémád.

2010. jún. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!