Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Konzervatívok! Számotokra...

Konzervatívok! Számotokra elfogadható lenne, ha az azonos neműek számára ilyen módon biztosítanák a házasságot?

Figyelt kérdés

A házasság megnevezés továbbra is csak egy férfi és egy nő, állam által elismert, és a jog által szabályozott életközösségére lenne használható.

Azonban a bejegyzett élettársi kapcsolathoz ugyanzt a tartalmat kapcsolnák, mint a házassághoz, így az ebből származó jogok és kötelezettségek is azonosak lennének a házasságéval.


Szerintem ezzel mindkét oldal megkapná, amit szeretne, az azonos nemű párok jogai sem csorbulnának, és a konzervatív beállítottságúak kívánsága is teljesülne, hogy a házasság intézménye megmaradt a különböző nemű párok számára.



2018. dec. 28. 16:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Nem.
2018. dec. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%

Igen, egy apró különbségtétellel: ne fogadhassanak örökbe gyereket azonos nemű, élettársi kapcsolatban levő személyek.

Egyébként úgy tudom, jelenleg pont ez a jogi helyzet, nem?

2018. dec. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Igen. És fogadhassanak örökbe is, de nem miattuk gondolom így, hanem az amúgy a rettenetes intézeti rendszerben felnövő gyermekek miatt. Minden kisgyermeknek jobb egy akármilyen nemű szülőkből álló de szerető család mint az intézet.
2018. dec. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1 Esetleg tudnád indokolni?


#2 Nem, rengeteg eltérés van a két intézmény között, beleértve pl. az öröklési jogot. A házasságból több jog és kötelezettség ered.


Egyébként én az örökbefogadás lehetőségének biztosítását, az azonos nemű párok számára jó dolognak tartanám, különösen annak a tekintetétben, hogy egy elöregedő társadalomban élünk, sőt általánosságban véve megkönnyíteném az örökbefogadás lehetőségét, még házassághoz sem kötném, sőt azt sem feltétlen vetném el, hogy akár az egyedülálló személyek számára is engedélyezve legyen (bár ebben még nem vagyok biztos, de ha lenne is, nyilván itt szigorúbb feltételekkel). Továbbá a béranyaságot is jogszerűvé tenném. (Tudom, hogy ez utóbbi bekezdés elfogadhatatlan lenne a legtöbb konzervatív számára, de azért leírtam a véleményem.)

2018. dec. 28. 16:43
 5/13 A kérdező kommentje:
#3 Ebben egyetértek, úgy gondolom, hogy azonos nemű szülőknél is sokkal jobb helyen vannak a gyermekek, mint az intézetekben, sőt nem hiszem, hogy egy azonos nemű pár, bármivel is rosszabb lenne a gyermek számára, mint egy hagyományos család (ez utóbbi sem garancia semmire).
2018. dec. 28. 16:47
 6/13 anonim ***** válasza:
25%
Most is van bejegyzett élettársi kapcsolat, idehaza.
2018. dec. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6 Látom nem sikerült értelmezni a leírtakat... A lényeg az lenne, hogy a bejegyzett élettársi kapcsolat tartalma lenne azonossá téve a házasságéval.
2018. dec. 28. 16:57
 8/13 anonim ***** válasza:
16%

Most is fogadhatnak örökbe. Annyi különbséggel, hogy nem mint "pár", hanem egyénileg.

Öröklés korábban a házastárssal azonos jogkörrel bírt. Habár ez megszűnt, hagyaték szempontjából a közös szerzemény továbbra is közös. Akkor is, ha nincs semmilyen "papír". Vagyis nincs olyan, hogy a másik fél nem örököl semmit. Végrendelet lehetőségéről nem is szólva.

2018. dec. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%

Erről már ezer vita folyt itt a gyk-n.

Teljesen mindegy mit ajánlasz nekik, ha a házasság szót nem használhatják a kapcsolatra akkor nem fogadják el.

2018. dec. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A bejegyzett élettárs is kap özvegyi nyugdíjat?
2018. dec. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!