Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg igaz az, hogy minden...

Tényleg igaz az, hogy minden Magyar családban van egy olyan rokan, családtag vagy felmenő aki elesett (harcolt) a Don kanyarnál?

Figyelt kérdés
Az én családomban tudom azt,hogy mind anyai mind apai ágon van olyan rokonom aki nem tért vissza onnan.

2018. dec. 30. 17:08
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
64%
Az én családomban nincs. Mind két nagyapám fogságban volt de ennyi.
2018. dec. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
17%
Igen igaz. A Magyar haderő Voronyezsig nyomult előre, az útjukba kerülő települések lakosságát lemészárolták, a házakat kifosztották, majd ezt követően felgyújtották a nőket megerőszakolták. Nem hallottál ezekről?
2018. dec. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
24%
A magyar sereg létszáma 200ezer fő volt, a családok száma meg 2millió, szóval nem nagyon jönnek ki a számok.
2018. dec. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
93%
Az én papám is szakaszvezető volt a Donnál. Elmentek ételért és mire visszaértek nem volt semmi...7 évet volt hadifogoly. A menyasszonya nem várta meg. Így házasodott az elvált mamámmal,és lett anyukám,kései egyszem gyermek.
2018. dec. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Ha nem is pont ott, de áldozat biztos majd minden tágabb családban volt, nekem mindkét nagyapám.
2018. dec. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Nos, ez igaz. De akkor is igaz lenne, ha csak egyetlen személy harcolt volna.

Attól függ mennyire tekintünk vissza, akár ezer, tízezer... évekre, de lehet találni genetikai rokonságot minden ember közt.

2018. dec. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
6%

Az én családomban nem volt ilyen rokon. Sőt az ismerőseim, barátaim családjában sem volt.

42/N

2018. dec. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
8%
Nálunk pl. senki. Dédipapa volt Isonzónál.
2018. dec. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Aztán a szovjetek ott fogták őket egy kis málenkíj robotra, míg újjáépítik amit leromboltak. Ezt se felejtsük el.
2018. dec. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
93%
Elképzelhető, ha volt a családban a II. világháború idején hadköteles korú személy, akit behívhattak katonai szolgálatra, bár persze nem feltétlenül a Don kanyarnál esett el az sem, hanem "valahol Oroszországban" lelte halálát (akár Szibériában). Én 1945-ben születtem, mindkét anyai nagybátyám huszonéves volt a negyvenes évek első felében és mindkettőjüket behívták, csak az egyik megszökött a katonaság elől, a másik viszont odaveszett.
2018. dec. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!