Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Népszavazással el lehetne...

Népszavazással el lehetne érni hogy legális legyen a petárdázás Magyarországon?

Figyelt kérdés
Úgy tudom ezzel kapcsolatban ki lehetne írni népszavazást, mert csak költségvetési témákban nem lehet népszavazást kiírni. Az érvem a petárda legalizálása mellett a következő: semmit se ér a tiltás, nincs minden ember mellett rendőr hogy tetten érje a petárdázókat. Csak illegális forrásokból tudnak petárdát venni az emberek és ezek a pirotechnikai eszközök nincsenek bevizsgálva, tavaly 2018-ban egy 17 éves lány kezében felrobbant egy petárda, pedig ígéretes citeraművész volt - amputálni kellett több ujját is.
2019. jan. 1. 01:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
28%
Ez hülyesèg ha begizsgàlt is lenne sorozargyàrtott kinai termèk (meik nemaz) mennyisèggel kompenzàljàk a minôsèget ezèrt simàn megesik hogy gyujtàs utàn azonnal berobban..ha szereted az essôt szeresd a sarat is mondjàk...inkàbb a cannabist kène legalizàlni többèrtelmelenne vagy legalàbb dekriminalizàlni mert szerintem az èletben senkire sem környezetre nemvolt nincs ès nemis lesz semmi kàros negativ hatàsa...
2019. jan. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
69%

"semmit se ér a tiltás, nincs minden ember mellett rendőr hogy tetten érje a petárdázókat"


Értem, ez ugyanaz a logika, hogy adjunk pénzt előre a bűnözőknek, hogy ne kövessék el a bűntetteket.


A probléma csak az, kedves barátom, hogy ha megengeded a petárdázást, akkor még több hülye fog majd a kezébe petárdát, mint most, ész nélkül dobálják majd a tömegbe, mint régen, és még csak azt sem mondhatod, hogy "vazze, ezért most megütöd a bokád", mert azt fogja mondani: "hogy ha veszélyes miért legális, nem volt ráírva, hogy nem használhatom tömegrendezvényen".


Ha írnának is ki népszavazást, nem szavazná meg az értelmes többség, mert mindenkinek tele van a töke az ilyen nyivákoló pukkantgató kis balfékekkel, mint Te, kedves kérdező!


A 17 éves lány megtanulta, hogy a tetteinek vannak következményei is. Tudta, hogy tiltva van, nem tudom sajnálni, kicsit sem. Talán ez után okosabb lesz!

2019. jan. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
32%
A ganjàt a ganjàt
2019. jan. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%
Ennyiből az ittas vezetés is legyen legális, nem lehet mindenhol rendőr, sők akkor már a rablás is meg a gyilkosság is legyen emberi jog.. ember, hány éves vagy? Inkább örülj neki, hogy tilos így akit megfognak azt frankón megbüntetik, meg a petárda is ha rosszul sül el.
2019. jan. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
4%

Ez most a cannabistèmàhoz jön?

Remèlle nem

2019. jan. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
59%

"nincs minden ember mellett rendőr hogy tetten érje a petárdázókat" Ebből kifolyólag miben hátráltat téged a hozzájutás, használat?

Füvezni sem lehet legális keretek között, mégis van rá lehetőség, magyarán elérhető, csak menni kell utána.


Magyarország rég visszafelé fejlődik ahol már úgy lekorlátozzák az emberi létezést is, mint ahogy az óvodában leültetnek enni, utána meg altatni.


A petárda leginkább azokban tesz kárt, akik már az italnak köszönhetően egyébként is figyelmetlenek. Én 12 éves koromtól használtam mondhatni neve nincs piaci szarokat is amik vagy használhatóak voltak, vagy 5-ből 3 besült, kezemben is robbant szét mégsem lett bajom mert nem két marokkal fogtam, hanem két ujjal épp hogy a végét.


Ha lenne gyerekem, én sem örülnék neki ha titokban durrogtatna, kérdezzen meg, nem fogom elverni érte hanem segítek neki hogy mikre figyeljen, hogy ne egy korlátolt emberként élje le az életét egy rossz másodperc miatt.

2019. jan. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
72%

A rövid välasz: nem.

Az érvelésed nevetséges. Ezen logika mentén engedjünk meg mindent, amit jelenleg törvény tilt?

Amúgy sem értem, mi olyan jó ezekben a durrogó szarokban, azt végképp nem értem, miért nem tudják ezt egyesek elengedni.


Minimális kulturáltsággal kellene rendelkezni ahhoz, hogy egyáltalán elméletben felmerülhessen a legizáläs gonoldata. De amíg a petärda ennyi balesetet okoz, amíg abban lelik örömüket sokan, hogy másokra a frászt hozzák ezzel a szarral, amíg állatok mellé, uram bocsá állatok szájába dobják a pefárdát és ezt tekintik szórakoZäsnak, addig csak tiltsák is! És büntessék is minél keményebben.

2019. jan. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
74%
Nemmel szavaznék
2019. jan. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
58%
Normális ember nem legalizálná a petárdát. Inkább azt kellene elérni, hogy a "rendőrség" foglalkozzon a petárdázókkal, és szerény véleményem szerint kézlevágással kellene büntetni őket.
2019. jan. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

A főkérdésre a válasz: Be kell adni a és majd a választási iroda elbírálja a kérdést, hogy van-e bármi akadálya. Költségvetési témákon kívül van még egy pár dolog, ami miatt nem lehet, ajánlom az Alaptörvény idevonatkozó részének újra olvasását.


Amúgy volt már próbálkozás erre ,ha jól emlékszek 2003 és 2006 között.


Íme az eredménye, 2005 januári hír:

[link]


"Szilveszterkor összesen 156 eseményhez riasztották a tűzoltókat. Többnyire kukákban, szeméttárolókban keletkezett tűz miatt, amit feltehetően a beledobott petárda okozott. Ez leginkább a fővárosban volt jellemző, de előfordult máshol is"

2019. jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!