Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyaroknak mi baja van a...

A magyaroknak mi baja van a jóléttel? Miért szavaznak meg olyat, aki nyíltan megmondta, hogy nem akar jólétet, inkább építsük fel azt, ami Törökországba meg Kínában van?

Figyelt kérdés

2019. jan. 6. 21:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%
Melyik pártra is kéne szavazni hogy jólét legyen?
2019. jan. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%

Találj egy olyan politikust akinek elhiszik a választók hogy jólétet fog teremteni és hidd el rá fognak szavazni.

Orbánnak is mennyi mindent elhisznek mert jól kommunikál a fidesz.

2019. jan. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%
Akik a fideszre szavaznak azok az agymosottak, lásd a kettest. Amúgy ne legyenek illúzióid, így cakompakk "a magyaroknak" nincs baja a jóléttel, a Fidesz még a szavazatok felét sem szerezte meg, és abban csupa olyan ember is szavazott akinek nem lett volna joga (határon túli megvásárolt szavazat), plusz az idősek akik egyrészt a Kádár-érában nevelkedtek, másrészt meg ki van mosva az agyuk a köztévé által. Szóval nem kell általánosítani, a magyarok többsége rühelli a Fideszt, a maradék meg vagy zombi vagy hasznot húz a jelenlegi helyzetből.
2019. jan. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%

Ilyesféle magyarázatot tudok elképzelni:

"A szegény ember mindent elkövet annak érdekében hogy szegény maradjon vagy mégszegényebb legyen, sőt hogy más is szegény legyen."

Meg ragaszkodunk a megszokott rosszléthez. Például egy hajléktalan sem akar gazdag lenni, de még javítani sem szeretne a sorsán. Ez furcsán hangozhat de pontosan így van. Például ha adnál neki 1 millió Ft-ot, akkor elinná, hogy az egészsége elvesztésével még szegényebb legyen mint volt. És nem venne belőle az ország olcsó részén mondjuk egy kis tanyát ahol a kukázás helyett önellátó lehetne. Mert az már pozitív előrehaladást jelentene az életében. Hát így lehet a többi ember is.

Frászt szoktam kapni a rosszléthez ragaszkodó emberektől, valószínű azért mert másokat is magukkal húznak.

2019. jan. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Furcsák a magyarok.

Apám világ életében falusi volt, szinte nem is akar kimozdulni a faluból, ahol él. Traktorozik, erdőre jár, disznókat tart és alkoholizál. Akkor érzi jól magát, amikor nyakig szaros és olajos a ruhája a ganajozástól és a traktorszereléstől, mert akkor látszik, hogy ő milyen keményen dolgozott aznap. Tényleg dolgozik, de nincs semmi élete ezen kívül, beéri ennyivel, leragadt valahol 40 évvel ezelőtt a Kádár-rendszerben.

Én is ebben éltem jó darabig, majd a 20-as éveim elején pesti lettem és itt sokkal nagyobb a jólét, jóval kevesebb a meló, több a szabadidő és szabad vagyok, megyek mindenfelé vagy csak itthon fekszem, olvasok és filmezek. Apám gyűlöl is érte rendesen, folyamatosan megkapom tőle, hogy micsoda semmirekellő lettem és csak lustálkodom a keminy munka helyett. Igen, tényleg így beszél, a kemény az neki keminy, a zöld az ződ, a volt az vót, a bolt az bót, a föld az főd, stb.

Egy olyan igazi, sudribunkó paraszt, mint ahogy a nagykönyvben le van írva és tele van velük az ország. Ugye falusi vagyok eredetileg, ismerem otthon az egész környéket, a szomszéd falvakat és szinte mindenki ilyen arrafelé. Ilyen emberekkel soha nem lesz leváltva a Fidesz, ezek örökre a kádári, proli mocsárban fogják tartani az országot. Reménytelenül begyepesedettek és nem igénylik a nyugati jólétet. Nekik az az etalon, ha proli életet élhetnek. Nem is tudnának polgári életet élni.

2019. jan. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
13%
Nekem az, hogy a jólét táptalaja a pávulásnak.
2019. jan. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

"Nekem az, hogy a jólét táptalaja a pávulásnak."


Hán! Meg még farmerben is járnak, meg kokakólát is isznak azok a pernahajder huligányok!

Nem igaz?

2019. jan. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%

A magyarok azért élnek hogy dolgozzanak.

Nyugaton pedig azért dolgoznak hogy éljenek.

Amíg a mentalitás meg nem változik, sose lesz jólét.

2019. jan. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#6 ja,én is vidéki vagyok.Itt az embereknek az a véleménye a tüntetésről,hogy "Kunhalmi inkább menjen a bányába dolgozni,tüntetés helyett,ott megtudná,mi az a munka"
2019. jan. 6. 23:28
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

#10

Én is vidéken élek, de azért ennyire begyöpösödött, maradi gondolkodásnak nem vagyok tanúja.

2019. jan. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!