Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kellene jogilag határt...

Nem kellene jogilag határt szabni annak, hogy egy magánszemély mekkora vagyont birtokolhat?

Figyelt kérdés
Szerintem nagy felelőtlenség az, hogy magánemberek akár 10 milliárd forintokat is birtokolhatnak. Ugye elvileg mindenkinek egyenlő beleszólása lenne a politikába, azaz egy szavazat. Namármost, a nép megszavaz valamit, hogy milyen rendszer legyen, DE! Jön a milliárdos barátunk akinek ellenkező akarata van, és a rengeteg pénzével nyomást gyakorolhat a politikusainkra, hogy ne azt tegyék amiért meg lettek szavazva, nyomást gyakorolhatnak rájuk. Befolyásolhatják a pénzükkel azt, hogy mi jelenjen meg a médiában, olyan dolgok amik ellentétesek azzal amit a nép megszavazott. Ezért komoly kockázat ekkora vagyon egy ember kezében, hogy az a szeszélyeinek megfelelően befolyasolja a nép életét. Nekem ne mondja azt senki, hogy 1 milliárd forint nem elég egy embernek, lehet abból fényűzően élni, itt kellene meghúzni a határt. Ne legyenek már száz meg ezermilliárdok magánkézben.

2019. jan. 10. 21:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Egyetértek. Én egymillió forintnál húznám meg a felső határt.
2019. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Előfordul hogy lefizetnek politikusokat -> Korlátozzuk az emberek vagyonát


Demagógia level 43534534534534534


----


Megmondom mi lenne: magyar bankok helyett külföldi bankba tenné át a pénzét. Ha pl. ingatlanja van sok azt meg ráiratná a gyerekére mondjuk.

2019. jan. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért ne essünk at a ló túloldalára. Egymillióért egy lakást nem kapsz. De az 1 milliárddal szerintem elég nagylelkű vagyok.
2019. jan. 10. 21:26
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
Én egymilliárd forint feletti vagyonoknál már keményen adóztatnék.
2019. jan. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12%
Elég baj van ha valaki zsebből ki tud fizetni egy lakást. Mások meg éheznek meg nyomorognak havi 60ezer forintos fizetéssel. Lakást hitelből kell venni, aztán szépen törleszteni, ez lenne a normális. Még mindig tartom magam az 1 milliós határnál, és úgy gondolom, ezzel is nagylelkű voltam a kapzsi gazdagokkal.
2019. jan. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez így nem állapot, hogy magánemberek annyi vagyont halmozhatnak fel amennyit akarnak. Az államnak ezt szabályoznia kellene, ami egy demokratikus garancia lenne.
2019. jan. 10. 21:36
 7/12 A kérdező kommentje:
5: egyetértek a szándékkal, én is ezt mondom, de hidd el az 1 milliós vagyon az nudli. Egy normál állapotú, középkategóriás autót nem kapsz érte.
2019. jan. 10. 21:38
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Tűzcsillagunk sugara árad e tájon,

Zászlónk lobog vörösen újra a gyáron.

Rendünket már védik a munkás kezek,

Ma így teremt a népünk szebb életet.

2019. jan. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
9%

Igen,vagyonadó kell.

Éljen az EurópaiBaloldal!

2019. jan. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon fiatal lehetsz, kedves kérdező. A felvetésedre volt már példa a történelemben: a kommunizmus - többek között - erről szólt. Történelmi tapasztalat: a vagyon ilyetén korlátozására nincs működőképes megoldás.
2019. jan. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!