Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiatalok miért nem szeretik...

A fiatalok miért nem szeretik a baloldalt? Se az MSZP, sem a DK nem tetszik nekik.

Figyelt kérdés
Azt látom magam körül,hogy mindenki a jobbikba van beleszerelmesedve és én vagyok az egyetlen kommunista.20/F

2019. jan. 12. 00:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/97 anonim válasza:
98%
Nem mindenki szenved ilyen... megmagyarázhatatlan rendellenességben. Mondjuk, nem is te vagy az egyetlen.
2019. jan. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/97 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy baj, hogy szerinted vagy jobbikos valaki vagy kommunista.
2019. jan. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/97 anonim ***** válasza:
88%
Én független, inkább baloldali vagyok. De pont a DK és az MSZP az a két párt amire nem szavaznék a baloldalról. Ha utána nézel a rendszerváltástól a mai napig tartó időszaknak, megtudod miért.
2019. jan. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/97 anonim válasza:
19%
Én Micimackóra szavazok. Szerdán lesznek a választások a tízórai után.
2019. jan. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/97 anonim ***** válasza:
87%
A legutóbbi tendencia az, hogy egy zászló alatt az ellenzék, tehát tök mindegy, hogy kivel szimpatizálsz. Jobbikos vagy? Az jó mert akkor az egész baloldal bugyrában melegszel a nélkül, hogy észre vennéd. Szóval tömören: vagy fidesz vagy a nagy összefogás.
2019. jan. 12. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/97 A kérdező kommentje:

Ha jobbik lenne,ugyan az lenne mint most,csak még radikálisabban.Diktatúrát akarnának,Gyűlölködés lenne.Esetleg egy jó kis sorkatonai szolgálatot is a nyakunkra hoznának.Csökkentenék a rokkantnyugdíjakat is meg ilyesmik.

Akkor már inkább a Fidesz maradjon,mint a Jobbik legyen.

2019. jan. 12. 03:13
 7/97 anonim ***** válasza:
89%

Gratulálok, jól besz#ptad azt hogy akár az MSZP akár a DK bármilyen módon kapcsolódna a klasszikus baloldal nézeteihez!


Az MSZP mára nem más mint egy olyan párt ahol a rendszerváltásból átöltözött ex szocik ülnek, illetve egy két "fiatalabb" tag, mint Karácsony Geri, meg Kunhalmi Ágica. Az MSZP utolsó reményei, akik a párt fenntartásáért kb azt is megigérték volna április előtt hogy holnaptól mindenki alanyi jogon kap annyi kürtőskalácsot amennyit akar.

Nem tűnt fel hogy kb gondolkodás nélkül licitáltak a Fideszre? Nem tűnt fel hogy nem volt felső határ amire már azt mondták volna hogy "Nem, ilyet nem igérünk, mert egyértelmű hogy betarthatatlan".

Küzdöttek rendesen, most élvezik hogy még parlamentben vannak.

A DK az még ennél is betegesebb történet...

Konkrétan az Öszöddel és 2006-tal megbukott Feri toborzott magának a fanatikus hiveiből egy kis szektát, amibe nyugodtan kimondhatjuk hogy az átlagéletkor 55 év, és ő ott egy alternativ valóságban még úgy tesz mintha reális opponense lenne a Fidesznek.

Közben kinosabbnál kinosabb politikai celebkedéssel tartja magát reflektorfényben, mint a konyakozós videó, vagy a kígyók kígyóznak...


És ez a legfájdalmasabb: A köztudatban tartja magát. Még mindig lehetséges Gyurcsányt az ellenzék politikájában fellelni. Igaz, nyomokban, de olyan mintha a műzlis dobozban lenne egy darab nyúlszar. Az embernek nincs kedve ahhoz a műzlihez nyúlnia...

Ez a helyzet Gyurcsánnyal.

Ha szépen kivonulna, kiszállna a politikából, felszámolná a DK-t, és hagyná öntisztulni a magyar ellenzéket, akkor lenne esély a gyógyulásra. Amig jelen van, addig egy két lábon járó gyulladás a magyar politikában, ami megakadályozza a gennyes seb gyógyulását.


Egyébként te már érettségiztél, elvileg tavaly, vagy tavaly előtt. Na, a komcsi rendszer hol bukott el a gyakorlatban?

2019. jan. 12. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/97 anonim ***** válasza:
69%

Nem kommunista, hanem szociáldemokrata pártok, én nem szavaznék rájuk, de a Fidesznél szívesebben látnám őket, és jobban is bíznék bennük, mint a Jobbikban, sőt mostanra, már az LMP-nél is.


Ugyanakkor én inkább társadalmilag vagyok balos, tehát liberális, és sajnos nincsen olyan párt akivel teljes mértékben szimpatizálni tudok, pusztán egyes politikusok vannak akiket jobban kedvelek.

2019. jan. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/97 anonim ***** válasza:
69%

"Ha jobbik lenne,ugyan az lenne mint most,csak még radikálisabban.Diktatúrát akarnának,Gyűlölködés lenne.Esetleg egy jó kis sorkatonai szolgálatot is a nyakunkra hoznának.Csökkentenék a rokkantnyugdíjakat is meg ilyesmik."


Na és ezt hol hallottad? Csak nem az Origon, 888-on, Pestisrácokon vagy épp ha Elég! Facebook oldalon olvastad?

Próbálj meg tájékozódni, még segítek is benne: [link]

Szólj ha olyat látsz, mint "nyugdíj csökkentés", "rokkant nyugdíj csökkentés", "sorkatonai szolgálat". Csak mert egyiket se mondták. Persze a fideszesek mondták, hogy a jobbik ezt akarja, de ez nem releváns.

A független, inkább baloldali 3-as válaszoló vagyok. Tájékozódj mielőtt beszélsz.

2019. jan. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/97 A kérdező kommentje:

#9 amit írnak,azzal csak fedik a valódi nézeteiket.10 éve a Jobbik még egy nyíltan náci párt volt.Ezzel a néppárti mesével akarnak nagyobb támogatottságot szerezni.

A jobboldal célja a gyengék eltiprása.Pl.a rabszolgatörvény is a munkavállalók ellen irányul és hogy a gazdagok tovább gazdagodjanak.Meg a békeszerető baloldallal szemben a jobboldal erősen militarista,háború mániás.Biztosan lenne sorkatonaság is,ha a Jobbik nyerne.Talán a nők jogai csorbulnának.Tovább folytatódna a Horthy korszak restaurációja.

Fidesznek sem az volt a programja,hogy rabszolgatörvény lesz.

2019. jan. 12. 10:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!