Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiatalok miért nem szeretik...

A fiatalok miért nem szeretik a baloldalt? Se az MSZP, sem a DK nem tetszik nekik.

Figyelt kérdés
Azt látom magam körül,hogy mindenki a jobbikba van beleszerelmesedve és én vagyok az egyetlen kommunista.20/F

2019. jan. 12. 00:45
 71/97 anonim ***** válasza:
100%

Azt miért fair, hogy én éveken át 14-16 órát dolgozok, milliókat költök, hogy felépítsek egy vállalkozást. Közben százezreket fizessek ki az alkalmazottaknak, de ugyebár az államnak is adózok utánuk is, és a saját bevételem után is. Az életem, autóm, hazám, ingatlanom, minden pénzen felteszem egy lapra, a vállalkozásomra.

Majd ugyanannyit keresek mint a saját alkalmazottam? Most őszintén, ez hol fair?

2019. jan. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/97 anonim ***** válasza:
100%

"nem azért keresel 750 nettós órabért,mert az állam elveszi tőled adó formájában.Azért keresel ennyit,mert a kapitalista munkáltatók nem hajlandóak többet adni!A te munkád arra kell,hogy tovább hízlalják a zsíros seggüket.Hogy lehet az,hogy a munkás havi 100 ezer forintot keres,de a főnök 50 milliós kocsival jön a munkahelyre?!"


Óóóó, mert régebben annyira más volt, vezérigazgató elvtársnak járt a szép szolgálati autó egyből, a munkás meg várjon 6-8 évet. Akkor is pártvezetőknek és egy-két kiváltságosnak szóltak először, ha jött valami hiánycikk és utána a dolgozó népnek.


Pénze csak azért volt az embernek, mert nem volt mire elkölteni, annyira nem volt választék.

2019. jan. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/97 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy meg nyugaton is egyre többen szimpatizálnak a szocializmussal"


Hol? Mégis melyik országban?

2019. jan. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/97 A kérdező kommentje:
#71 engem te nem érdekelsz,csak a munkásosztálynak legyen jó.Ennyi.Te fogsz szopni és nem mi.
2019. jan. 15. 13:50
 75/97 A kérdező kommentje:
#69 valóban nem a nácikat tartom a legnagyobb ellenségnek,hanem a liberálisokat.
2019. jan. 15. 13:50
 76/97 A kérdező kommentje:
#72 Lehet,hogy néhány párttag többet kapott a javakból,de akkoriban nem volt szegénység.Értelmetlen összehasonlítani.Ma szegények meg gazdagok vannak,nincs középréteg.
2019. jan. 15. 13:52
 77/97 anonim ***** válasza:

"akkoriban nem volt szegénység"


Hát ebben lehet valami. Igaz helyette volt alkoholizmus, kilátástalanság, és rengeteg öngyilkosság. Mennyivel jobban hangzik.


".Ma szegények meg gazdagok vannak,nincs középréteg."


Akkor definiálnád, hogy mi határozza meg, hogy ki tartozik melyikbe és hol a választó vonal?

2019. jan. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/97 anonim ***** válasza:
100%

Emberek, mi megpróbáltuk. A páciens halott, legalábbis agyi aktivitás nem mutatható ki.

De minden kollégának és kolleginának elismerésem, remek hozzászólások születtek!

2019. jan. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/97 A kérdező kommentje:

Akkoriban létbiztonság volt,az embereknek volt biztos munkahelye,biztis megélhetése,a szülők tudták taníttatni a gyereket,volt ingyen egészségügy,remek szociális élet stb.

Nehogy azt mondd már,hogy sokkal stresszesebb volt akkor,mint ma.

A jobboldali pártok bántani akarnak engem,mert szegémy vagyok.A baloldali pártok engem támogatnak,nert szegény vagyok.Mégis miért állnék át a jobboldalra,olyanokhoz akik ellenem tesznek?

2019. jan. 15. 23:01
 80/97 anonim ***** válasza:
100%

"A baloldali pártok engem támogatnak,nert szegény vagyok.Mégis miért állnék át a jobboldalra,olyanokhoz akik ellenem tesznek?"


Engem jelenleg egyáltalán nem érdekel, hogy ki támogat és ki nem, amíg nem bírod megválaszolni a kérdést.


Talán térjünk vissza az alábbira.


".Ma szegények meg gazdagok vannak,nincs középréteg."



Akkor definiálnád, hogy mi határozza meg, hogy ki tartozik melyikbe és hol a választó vonal?


Sőt kiegészíteném azzal, hogy a középréteg milyen szinten helyezkedne el.

2019. jan. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!