Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiatalok miért nem szeretik...

A fiatalok miért nem szeretik a baloldalt? Se az MSZP, sem a DK nem tetszik nekik.

Figyelt kérdés
Azt látom magam körül,hogy mindenki a jobbikba van beleszerelmesedve és én vagyok az egyetlen kommunista.20/F

2019. jan. 12. 00:45
 81/97 A kérdező kommentje:

Ma jelenleg van,akinek az is gondot okoz,hogy meglegyen a napi kajája.Meg vannak olyanok,akik 50 milliós BMW-kkel járnak.

A szegény emberek egyszerűen nem is tudják taníttatni a gyereküket,mert olyan drágák a nagyvárosban az albérletek,hogy ki sem tudják fizetni.

Nekem is itt kellett maradnom ezen a fos,vidéki egyetemen,ami egyáltalán nem is érdekel,csak azért mert nem tudtam elmenni Pestre vagy más városba az albérletárak miatt.Ez a szak meg nem is érdekel.

2019. jan. 16. 11:27
 82/97 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól, hogy panaszkodsz, még nem lettem okosabb. Én most csak azért gazdag vagyok, mert más városban tanultam?


Mondjuk annyira te sem lehetsz szegény, ha nem kaphatod meg a kollégiumot. Érdekes módon én Miskolcon az egyetemen tanultam, nővérem az ELTE-n és mindig megkaptuk a kollégiumot.


Szóval akkor te itt a gazdag nem én.

2019. jan. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/97 anonim ***** válasza:
100%

Lehet neked bonyolultnak hangzik, de én csak egy egyszerű definíciót kértem a szegényre, középosztályra és gazdagra.


"Ma jelenleg van,akinek az is gondot okoz,hogy meglegyen a napi kajája.Meg vannak olyanok,akik 50 milliós BMW-kkel járnak."


Ilyen alapon, aki 30 éves Ladával vagy Skodával jár az már gazdagnak számít van saját autója, ami egyáltalán nem olcsó benzint tankol?

2019. jan. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/97 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval akkor te itt a gazdag nem én."


Pontosítva, te vagy itt a gazdag, nem én.

2019. jan. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/97 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kérdezőnek van fűtött szobája, van bojlerrel melegített vízre lehetősége, nem lavorban fürdik az egész családjával, van lehetősége internetet használni még hajnal 3-kor is, akkor ő ugyanabba a mocskos burzsoá rétegbe tartozik mint a befektetők összese!


Ugyanis meghúztam a szegény határvonalát:

Szegény az aki:

-lavorban kénytelen fürdeni

-Nincs semmilyen fajta fűtés a szobában

-Nincs internetkapcsolatra lehetősége (se wifi, se vezetékes)


Aki e fölött él, az mind burzsoá!

Már csak az az egy kérdésem van: Hol a f#szban van a BMW-m?

2019. jan. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/97 A kérdező kommentje:

#82

Nem a város a lényeg,hanem a szak.Más szakra akartam volna menni,de itt vidéken csak ez volt,így bejárós vagyok.Kollégiumot meg nagyon kevesek kapnak.Nem is jelentkeztem máshova,mert nem tudnám fizetni az albérletet.

2019. jan. 17. 01:40
 87/97 anonim ***** válasza:
100%

380 ponttal a közgázos képzéseken belül marad a foxi. Ez nem koli vagy albi kérdése. A budapesti foxi meg ugyanolyan komolytalan valami, mint a vidéki.


Saját Corvinus-os haverjaimból kiindulva, ha az ember elég sok pontot szed össze, simán kap koleszt. De kell a sok pont, a nagy távolság és a komoly szak. Az ilyen foxi-maxi alapképzés alatti két éves bohóckodókat a kutya sem szállásolja el.

2019. jan. 17. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/97 anonim ***** válasza:
100%

"Más szakra akartam volna menni"


Melyik az a szak, amelyik csak a fővárosban van?


"Kollégiumot meg nagyon kevesek kapnak."


Viszont nem a város a lényeg, hanem szociális helyzet, mivel szociális alapon adják, ezért pont a szegényebbek kapják meg. Ilyenek számítanak, mint a háztartás jövedelme, lakhelytől való távolság.


"Nem is jelentkeztem máshova,mert nem tudnám fizetni az albérletet."


Azért ez eléggé gyenge kifogás. Tudod én jelentkeztem, felvettek, jelentkeztem kollégiumba és még beiratkozás előtt felvettek, szóval nem is kellett ilyenekkel foglalkoznom, mint albérlet keresés.


Ezen kívül, nem számomra nem a kollégium a lényeg, hanem az általad oly gyakran emlegetett szegény, gazdag fogalmak definíciója.

2019. jan. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/97 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, kolit kétféle képen lehet kapni: szociális vagy tanulmányi alapon. A szociális kézenfekvő, ha nem kaptál, egyszerűen nem vagy annyira szegény, mint amennyire állítod ( különben kaptál volna ). A tanulmányi szintén: ahhoz hogy államilag támogatott képzésre bejuss vagy hogy kolit kapj, jól kell tanulni és sok pontot elérni. Te viszont nem jutottál be a szakra, és nem kaptál kolit. Miért mi vagyunk a hibások, ha te lusta voltál tanulni / egyszerűen hülye vagy az iskolához?
2019. jan. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/97 A kérdező kommentje:

Utolsó,bejutottam volna,de nem is jelentkeztem,az albérlet miatt.

Mérnöknek meg 280 a ponthatár,akkor ez hol igazságos?A fele ki is bukik.A közgáz meg egyébként könnyű,egész félévben a könyvet se nyitottam ki,csak vizsgaidőszakban kezdtem el tanulni mégis átmentem a vizsgákon.

2019. jan. 18. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!