Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól érzem, hogy a Fidesz...

Jól érzem, hogy a Fidesz sunyi módon nem is támogatja a családokat, pedig ezt hirdetik fő programjukként?

Figyelt kérdés

Beharangozzák magukról, hogy ők milyen család barát kormány, sosem kaptak ennyi támogatást és védelmet a magyar családok mint most, holott sunyi módon LÓSZART sem segítenek rajtuk, sőt lehetetlenebb családot alapítani mint valaha.

A CSOK mennyire segítség egy fiatal párnak, akiknek nincs semmijük? Semennyire. Senki nem fog 25 évre, havi 100 ezres törlesztőre hitelt felvenni és bevállalni 3 gyereket. Mégis miből? A magyar bérek nem olyanok, hogy ezt ki lehessen fizetni 3 gyerek nevelése mellett. Ez csak azoknak kedvez, akik alapból vagyonosak, hogy még több vagyonra tegyenek szert.

A családi pótlékhoz hozzá sem nyúlt a Fidesz. Már több mint egy évtizede ugyanannyi a családi pótlék a hatalmas infláció ellenére.

Az adókedvezmény is inkább a gazdagoknak jelentősebb, aki fiatal csóró és kis keresetű, azoknak ez a fajta családkedvezmény szinte semmit nem tesz ki.

Ezek kívül miket kínálnak még a 3 gyerekes családoknak, ingyen tankönyvet? A tankönyv az egy papírfecni, egy értéktelen gyújtópapír. A mai világban, sőt már jó sok ideje teljesen ingyen le lehet tölteni a netről ezeket. Arról nem is beszélve, hogy tankönyvből tanulni az már egy elavult, kőkorszaki módszer. Én is most verem a fejem a falba, hogy miért tanultam több mint 10 évig angolul gagyi vacak tankönyvekből és munkafüzetekből, amikor a mostani online tanulási lehetőségekkel és módszerekkel, speciel 2 hónap alatt tanultam meg németül majdnem felsőfokon, és már Németországban is csináltam a középfokú nyelvvizsgát teljesen német nyelven. Sokkal egyszerűbb volt megtanulni 2 hónap alatt modern kurzusokból, mint egy évtized alatt angolul ugyanilyen szinten gagyi vacak munkafüzetekből. Ez aztán nagy segítség a 21. században.

Lényeg ami a lényeg, hogy jól sejtem amúgy, hogy a Fidesz az sunyi módon nem segít és leszarja a családokat, csak ez a "haza, család, stop Soros" trió óriási siker lett, mert jól hangzik, és emiatt rájuk szavaztak? :)


2019. jan. 12. 08:44
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Tövig nyalnak a rabszolgatörvénnyel a kölföldi multiknak. Annyira támogatja a magyar családokat, hogy még azt a szombatot is elveszi tőlük amit eddig együtt tudtak tölteni.
2019. jan. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
49%

"Senki nem fog 25 évre, havi 100 ezres törlesztőre hitelt felvenni és bevállalni 3 gyereket."


Dehogynem. Elég sokan vannak, akik ezt bevállalták. Akár 2, akár 3 gyerekre. Ha nem lennének ilyenek, nem lennének egekben a lakásárak.


"Mégis miből? A magyar bérek nem olyanok, hogy ezt ki lehessen fizetni 3 gyerek nevelése mellett."


Nem két minimálbérből, nem is két garantált bérminimumból. Elhiszem, hogy kevés olyat ismersz, aki csak egy kicsit a garantált bérminimum fölött keres, de sokan vannak ilyenek. És abból már jól beosztva ki lehet gazdálkodni egy lakást.


"Az adókedvezmény is inkább a gazdagoknak jelentősebb, aki fiatal csóró és kis keresetű, azoknak ez a fajta családkedvezmény szinte semmit nem tesz ki."


Egy gyereknél kb 67000-től már teljesen igénybevehető az adókedvezmény. Két gyereknél 230 ezertől (a kétszülő összes jövedelme!). Ezek simán elérhetőek (két minimálbér is bőven több). Három gyereknél 660 ezerre jönne ki, de ez elég magas. Viszont ha a két szülő együttes jövedelme sincs ennyi, akkor járulékra is igénybevehető, akkor viszont alig 300 ezernél már igénybe vehető 3 gyereknél az adókedvezmény teljes mértékben (ami 99 000 Ft), azaz két minimálbértől. És aki minimálbért keres, az egyáltalán nem gazdag.


"Ezek kívül miket kínálnak még a 3 gyerekes családoknak, ingyen tankönyvet? A tankönyv az egy papírfecni, egy értéktelen gyújtópapír. "


Éves szinten, három gyereknél több tízezer forint. Ha neked több tízezer forint semmi, akkor megadnám a számlaszámom, jöhet az utalás.


"Lényeg ami a lényeg, hogy jól sejtem amúgy, hogy a Fidesz az sunyi módon nem segít és leszarja a családokat"


Kevés jó dolgot csinált a fidesz, de speciel azt, hogy a családokat valóban támogatja, azt szerintem elég jól csinálja. Oké, nyilván másik oldalon el is vesz, de szerintem messze nem annyit, mint amennyit a családoknak ad. Írom ezt úgy, hogy nekem nincs gyerekem. De azért felsorolhatnád, hogy szerinted mások mit adtak, vagy mit adnának a családoknak kormányra kerülésük esetén. Mert én csak kb ugyanezt láttam, amit te leírtál, hogy ez így szar és kész. Alternatívát nem nagyon.

2019. jan. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%

Azért,mert a tudatlanok szerint a kereszténység meg a jobboldaliság egyenlő a családbarátsággal.


Ezek csak a gazdag nagycsaládosok urizálását támogatják.


Nem az ingyentankönyvtől lesz jó az ország,hanem az oktatás színvonalától.

Ezek meg levitték 16 éves korra a tankötelezettséget.

2019. jan. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Hát ezaz! CSOK-ot az tudja felvenni, akinek van egy rakás saját tőkéje ÉS sok fizetése.

Csak egy dolog: rokonomék 4 MEGLÉVŐ gyerekre nem kapták meg, mert bár az illető jól keres, de vannak adósságai és nincs túl sok félretett pénze.

Ugye a mocskok csak újépítésű lakásra adják a CSOK-ot. Az meg legalább 30 millió. Kapsz 10-et ingyen, kapsz 10-et hitelre, a maradék 10-et honnan vegyed?

Ja és akkor még van rá 1,2 millió illeték, amit fizess.

Közben az LTP-t kinyírták, ergo, ha ott vagy friss diplomásként (pláne egyedülállóként) és szeretnéd elkezdeni az életedet, akkor hacsak nem örököltél, meg vagy lőve.

Maradhatsz a mama-hotelben vagy albérletben 40 éves korodig.


"Ezek kívül miket kínálnak még a 3 gyerekes családoknak, ingyen tankönyvet?"

Tegyük hozzá, hogy propaganda tankönyvet! A történelemkönyv pl. a liberalizmust negatív színben tünteti fel.


A Fidesznek az a célja, hogy minél több kiszolgáltatott, tőle függő, buta ember legyen, mert azokat tudja irányítani és így hatalomban tud maradni.

Nem hiába az állam adja a CSOK hitelt. Ez azért van, hogy akik felvették, féljenek másra szavazni, mert "jaj, nehogy az majd megemelje a kamatot".

Ezért nem költenek sem az oktatásra, sem az egészségügyre, mert a beteg és buta embereket lehet irányítani.


Ki van ez találva, kérem!

2019. jan. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

"Dehogynem. Elég sokan vannak, akik ezt bevállalták. Akár 2, akár 3 gyerekre. Ha nem lennének ilyenek, nem lennének egekben a lakásárak."

Meg is érdemli, aki ilyen sügér! 15-20 évnél hosszabb futamidőre hitelt fölvenni ŐRÜLTSÉG! 25 év az az életed HARMADA!


"Nem két minimálbérből, nem is két garantált bérminimumból. Elhiszem, hogy kevés olyat ismersz, aki csak egy kicsit a garantált bérminimum fölött keres, de sokan vannak ilyenek. És abból már jól beosztva ki lehet gazdálkodni egy lakást."

Bőven az átlagbér fölött keresek és igen, ki tudtam gazdálkodni egy lakást, de 3 gyerekkel ugyanez már nem ment volna!


"Éves szinten, három gyereknél több tízezer forint. Ha neked több tízezer forint semmi, akkor megadnám a számlaszámom, jöhet az utalás."

Nem az a probléma, hogy ingyen van a tankönyv. Hanem az, hogy sokaknak ez nagy segítség, mert nem keresnek eleget. Inkább a fizetéseket kellene rendbe tenni.

Ja és hadd a tanár döntse már el, milyen könyvből tanít, ne pedig egy Fidesz könyvet toljanak oda neki!

2019. jan. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Lazy Lover ***** válasza:
4 jól le írta a lényeget
2019. jan. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Jó, hogy támogatják a családosokat és ezek az intézkedések sem rosszak, hanem egyszerűen végiggondolatlanok.


A cél az újabb gyerekek lennének, ennek ellenére a CSOK-ot régi házasok is felhasználhatják, akik már kialakítottak maguknak egy egzisztenciát, és alap esetben már gyerekük is van, szóval "abból" se kell többet csinálniuk.


A családi adókedvezmény pedig nem a pályakezdő fiatalok fizetéséhez van kitalálva. Igen, minden jövedelmi szinten támogat, de az egykulcsos SZJA és 27%-ossá tett ÁFA után, kezdőszinten a támogatás inkább csak kompenzációként működik, mintsem valódi segítségként.


Az oktatás problémái pedig nem ott kezdődnek, hogy mennyit képes spórolni a szülő a gyerek holmiján, hanem hogy a befizetett összeg után milyen szintű "ellenszolgáltatást" kap. Márpedig ebben nem jeleskedik most az oktatási rendszerünk.


De tudjátok mit? Ez mint részletkérdés csak. A valódi probléma, hogy ilyen rengeteg intézkedés és segítség ellenére sem értek el eredményt. Az eredeti cél az lett volna, hogy gyarapodjon az ország. De még csak a tendencia sem javult fel számottevően. Ilyen szempontból pedig az egész elgondolás egy kudarc, akárcsak a közmunkaprogram, aminél szintúgy az eredeti cél a munkába való visszavezetés lett volna, ehelyett benne ragadnak az emberek a láthatósági mellényekbe és 50 ezres fizetésekbe.

2019. jan. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Minél jobban keresel, annál jobban támogatnak. Ha a családban van 3-4 gyerek, a szülőknek jó a fizetése, akkor igen sok pénz összejön a gyerekek után ilyen-olyan formában.
2019. jan. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Hát nem tudom ezt a papíralapú oktatás dolgot hogyan akarnád reformálni. Valóban egyszerűbb lenne tableteken oktatni a gyerekeket, valószínűleg jobban is élveznék. Viszont igen hamar elrontanák őket, befagyna. stb.

A tankönyv időtállóbb, és bizony hidd el nagy segítség az ingyen tankönyv. Nagyon nem mindegy hogy anyáddal közlöd kéne 25 ezer a tankönyvcsomagra. Én pl. rohadtul restelltem annak idején elvenni a családi kasszától ezt az összeget.

2019. jan. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!