Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki magyarázza el nekem az...

Valaki magyarázza el nekem az állami számvevőszék működését! Milyen fékek és ellensúlyok akadályozzák meg a "hibás" döntéseket?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre gyakoribbak az ellenzéki pártokra kirótt büntetések.

Mi akadályozza meg hogy valóban csak ellenőrizzen, de ne befolyásolja a politikát, nem megengedett eszközökkel?


Nagyon fura számomra hogy a "jelölőszervezetek részére megküldött jelentéstervezetek" nem hozhatóak nyilvánosságra. Ez nem korlátozza a politikában elvárt információ szabadságot?


Egy adott döntés esetén milyen lehetőségek vannak fellebbezésre? Ha egy hibás döntés esetén nem kapja meg a szervezet a támogatását, akkor az aktuális időszakban lévő választások és közéleti eseményeken elszenvedett károkat hogy kompenzálják? (Például ha emiatt nincs lehetősége egy választáson kampányolni egy pártnak akkor a választáson a felek nem egyenlő esélyekkel indulnak, ez egy választás tisztaságát nem torzítja?

Nem nehezíti a pártatlanságot hogy az elnök a Fidesz tagja volt?


Hogy működik ez?



2019. jan. 12. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2019. jan. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
A momentum késett sokat a papírok leadásával, nem is véletlen hiszen kiderült, hogy mekkora lóvékat adtak maguknak.. próbáltak sunyulni. Hírdetésre is több mint 100 millát elszórtak az adónkból azért, hogy 1-2% -uk legyen. Nem értem miért kell az ilyeneket kitömni pénzzel.
2019. jan. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából nem a konkrét példák érdekelnének, hanem az hogy milyen módon zárhatóak ki a hatalommal való visszaélések, ugyanis a pártok gazdasági helyzete közvetlenül befolyásolhatja az ország működését.
2019. jan. 12. 20:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Ok, b@ sztassák őket, mert nem feleltek meg az előírásoknak, elfogadom.

De a kamupártokat nem ellenőrizni, mivel "nem kérte senki", elég érdekes, nem gondoljátok?

2019. jan. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

"Bírom" ezeket a naív kérdéseket!


Ezt hívják DIKTATÚRÁNAK! Jó reggelt kívánok!

2019. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nekem is megvan a magam véleménye, de most tényleg a jogi/elvi háttér érdekelne, mert nem találtam róla elég/érthető információt.
2019. jan. 12. 20:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Már miért ellenőriznék a kamu pártokat?? Ellenzéktől azok is elvisznek pár százalékot. Nem sokat, de az is jó a fidesznek. Vagy is, nem szabad őket bántani.
2019. jan. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

#5 vagyok:


Diktatúrában keresel jogi hátteret? Most te ennyire ostoba vagy, vagy csak rettenetesen naív?


Az a törvényes, amit Orbán annak mond, de csak az élhet a törvény adta joggal akinek Orbán megengedi!

MI NEM VILÁGOS????????

2019. jan. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fékek és ellensúlyok? Ebben a rendszerben? Régen nincs már olyan. Olyan az USA-ban van, ahol most is hivatalos eljárások sora van Trump ellen, akinek lehet hogy az elnökségébe fog kerülni. Itthon? Ugyan kérlek ne nevettess...
2019. jan. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!