Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti nem érzitek úgy, hogy...

Ti nem érzitek úgy, hogy valami törés állt be a magyar kultúrában 2000 körül, és azóta ezerfelé fut az ország, mert senki sem találja az identitását?

Figyelt kérdés

Én 1990-ben születtem, és 10 éves koromig a gyerekkorom eléggé hasonlított arra, amit "Kádár-rendszernek" vagy "kommunizmusnak" neveznek.


Bár egyre szarabb lett a helyzet a 90-es években, mégiscsak próbálta valahogy az ország fenntartani a Szocializmus pozitív vonásait, és sokan ehhez a kultúrához igazodtak.


Emlékszem rá kiskoromból, hogy a kortársaimmal kint a téren fociztunk, bújócskáztunk, az iskolaudvaron együtt játszottunk, "Nu Págágyi" és hasonló rajzfilmeket néztünk, ha mentünk valakihez vendégségbe a családdal, akkor manapság "retró-szendvicseknek" mondott ételekkel kínáltak minket, a nők dauerolt hajat és SZTK-keretes szemüveget viseltek, a szekrény tetején érdekes sörösdobozok és vöröscsillagos kupák virítottak, mindenki nagyon kedves és barátságos volt.


Azonban 2000 után, úgy 2002-2004 körül hirtelen megjelent a Nyugatmánia, a devizahitel, a pénzimádat. Hirtelen mindenki "nyugatiasítani" próbálta a lakását, és ebbe hatalmas pénzeket beleölt, a legújabb technikai kütyükért akár hitelt is felvett. Hirtelen eltűntek az életünkből a meghitt karácsonyok, a családi ünnepségek, egyszerre lettek csili-vilik a házak, lakások, és egyszerűsödtek le az ünnepek, mordultak és savanyodtak be az emberek, és lett mindenki stresszes, puritán, és munkamániás.


Én 10-12 évesként fel sem fogtam, hogy mi történik, csak azt, hogy valahogy minden szarabb és érzelemmentesebb, és ez az érzés a mai napig megmaradt az életemben.


Szinte össze sem lehet hasonlítani a mai Magyarországot a gyerekkorom Magyarországával, olyan, mintha két másik ország lenne.


Nem tehetek róla, de egyre inkább gyűlölöm a Nyugatot, az EU-t, meg Amerikát, mert ők tehetnek minderről, az ő hatásukra lett Magyarország ilyen.


Ha orosz érdekszférában maradtunk volna, akkor most olyanok lehetnénk, mint Ukrajna vagy Belarusz, vagy akár maga Oroszország, ahol még minden olyan, mint kiskoromban.



2019. jan. 12. 22:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%

"2002-2004 körül hirtelen megjelent a Nyugatmánia, a devizahitel, a pénzimádat. Hirtelen mindenki "nyugatiasítani" próbálta a lakását, és ebbe hatalmas pénzeket beleölt, a legújabb technikai kütyükért akár hitelt is felvett"


Akkor mi volt a Gorenje-turizmus?

2019. jan. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még bizony több Wartburg volt. Kár, hogy a régi jó dolgokból nem maradt semmi… Node pálinka azért még van.
2019. jan. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Csak a fő kérdésre válaszolva: hasonlót tapasztalok, de inkább 2002-től kezdődött a lejtmenet...
2019. jan. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"Node pálinka azért még van."


Hát igen, de gondolom az sem olyan jó már, mint régen.

2019. jan. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

Azért azt vágjátok, hogy egy elvileg 29 éves ember képes leírni ilyet hogy "Ha orosz érdekszférában maradtunk volna, akkor most olyanok lehetnénk, mint Ukrajna vagy Belarusz, vagy akár maga Oroszország, ahol még minden olyan, mint kiskoromban."


Mindezt pozitív csengésű, vágyakozó módon. mintha tényleg annyira jó lenne neki 29 évesen Ukrajnában.


Na ez a legdurvább az egészben, nem is az hogy visszasírja a régi meséket, meg a kis szendvicseket.

(utóbbiban mi gátol meg bárkit is ma? Nem lehet kapni kenyeret, sajtot és erős pistát vagy mi van?)

2019. jan. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Ha ennyire példaképed Oroszország, miért nem költözöl oda?
2019. jan. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

"valahogy minden szarabb és érzelemmentesebb, és ez az érzés a mai napig megmaradt az életemben."


Ehhez inkább pszichológus ajánlok, az nem normális, szerintem valami mentális gondra utal, hogyha csak azért nem érzed jól magadat, mert a világ megváltozott.


A világ mindig változott, teljesen más világban nőttek fel a nagyszüleim, szüleim, mint én, aztán valahogy mégis boldogok maradtak halálukig vagy mind a mai napig.

2019. jan. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%
Szóval felnőttél, és visszavágysz a gyerekkorod egyszerűségébe? Ez 29 évesen azért már komoly probléma.
2019. jan. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem most előszedte mind a 20 regisztrációját, és úgy lepontoz mindenkit a bánatba, hogy még azt is megbánjuk hogy megszülettünk. :D
2019. jan. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Én 89es vok, de abban egyet értek hogy jobb volt gyerekként. :)
2019. jan. 13. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!