Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem üt vissza a gazdaságban...

Nem üt vissza a gazdaságban az energiaital adó?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy azzal, hogy megemelik a koffeintartalmú italok árát sokkal kevesebben fogják tudni felturbózni a teljesítményüket, akár az iskolában, akár a munkahelyükön, aluszékonyabbak lesznek, az agyuk nincs mivel serkentve így a gondolkodás is kis százalékban csökken majd.


Megéri megemelni a szimplán koffeint tartalmazó energiaital árakat?


Akkor a kólát, kávét, koffeintablettát is érinti ez az új adó?


Van ennek értelme?


Így is iszonyat drága az energiaital, de most minimum 15%-ot rádobtak.


Lehet hülyeség a kérdés, de nem véletlen élnek vele sokan, ráadásul a xart is kihajtják az emberekből a munkahelyeiken, lehet valakit meg kirúgnak mert lassabban fog dolgozni. Lehet túlzásnak hangzik elsőre, de szerintem egyáltalán nem.



2019. jan. 15. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Haverom egy csomó ilyet zabált és 21 évesen szívinfarktusa volt.
2019. jan. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Ezek nagyon egészségtelen italok. Én betiltanám mindet.
2019. jan. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De azokat az anyagokat már kivetették az energiaitalokból amik problémásak voltak. Jelenleg koffeint, ginzeng, és hasonló agyserkentő anyagok vannak benne, meg vitamin.


Oké a csapvíz a legjobb, de attól nem nő a teljesítmény.

2019. jan. 15. 12:26
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Az energiaitaloktól nem nő a teljesítmény, ellenben egy csomó káros dolog van bennük és negatív hatása van az ember szervezetére hosszútávon. Tehát nem üt vissza a gazdaságra.
2019. jan. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Az energiaitaloktól még kevésbé nő a teljesítmény, mint a csapvíztől. Lehet, hogy megiszod utána öt percre jobb a teljesítményed, de aztán visszaesik az energiaital megivása előtti szint alá. És a tetejébe egy idő után hozzászoksz és az alap teljesítmény eléréséhez fog kelleni. Tehát összességében rontja a teljesítményt, mindenki jobban teljesítene ha nem lenne energiaital. Vitamint meg amennyit tartalmaz az akkora népbutítás, hogy a fidesz kormány transzparens és korrupciómentes ahhoz képest.
2019. jan. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

Mint szakember szögezzük le : az energiaitalok MÉRGEK ! Az ázsiai zombi 15 órát dolgozóknak vezették be, hogy ne fáradjanak el a második műszak végére és bírják a termelést. Amolyan dopping van benne. A koffein és taurin (a mai energiaitalokban glükonolakton) olyan szinergista hatást fejt ki a szervezetre, ami révén sokkal nagyobb teljesítményre képes az ember. Több vért pumpál a szív egségnyi idő alatt az agyon át és ezáltal több oxigént juttat az agyba, szövetekbe. A test sokkal nagyobb teljesítményre képes, mint normál körülmények közt. A kamionos nem alszik el még hullafáradtan is. Ezt kávéval, kólával nem érné el. Természetesen ezt a megnövelt teljesítményt károsodások nélkül nem tudja elviselni a test. A szív később teljesen tönkremegy. Egyenes következménye a szívinfarktus és más szívbetegség, vese, máj, idegi betegségek.


Magyarországon tíltva van a taurin, pont ezért. Az energiaitalgyártók kikerülték a kiskaput. Vegyészeik glükonolakton és más hozzáadásával el tudják érni majdnem ugyanazt a hatást. Tönkre teszik a szervezetet. Egy diák vagy tanár az iskolában nem kényszerűl energiaital használatára. Egy sportoló sem. Irodai dolgozónak is felesleges. A kamionosok szokták használni, ha nem akarják a pihenőjüket alvással eltőlteni. Sajnos szomorú véget ér az életük


Nem üti ki a biztosítékot, ha ilyen vegyészek által kikísérletezett mérgeket nem tudunk megvenni csak drágán, mert egyszerűen nem éri meg. Betegséget okoznak hosszabb távon. Tönkremegy az életünk. Fájdalmak, egészségkárosodás lép fel, ami életminőség csökkenéshez vezet. A TB-nek is többlet kiadás, így az államnak sem jó. Kizárólag az energiaitalgyártó cégeknek jó

2019. jan. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké, értem. Köszönöm.
2019. jan. 15. 13:26
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem például kizárólag a taurinos energiaital tudja felvinni front idején a vérnyomásomat valami emberi szintre. Marha sokat segít rajtam, hogy az egészségbu*ik hatására nem kapni, azóta 2-3 napig vagyok zombi pár óra helyett. Kösz szépen.
2019. jan. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!