Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormánypártra és az ellenzék...

A kormánypártra és az ellenzékre szavazók miért érzékelik annyira ellenkező módon a valóságot?

Figyelt kérdés

Nem azokra gondolok akik kormányközeli cégek tulajdonosai, családok kormányközeli pozíciókkal, csókosok, protekciósok stb. Nyilván ők anyagilag pozitívan érzékelik hogy a kormánypártra szavaztak. Tehát kérlek erre ne írjatok véleményt.


Hanem az miért lehet hogy átlagemberek, akár szegény nyugdíjasok 50.000 Ft-os nyugdíjjal stb. vagy olyan emberek akiknek semmit nem változtat az életminőségükön hogy éppen milyen pártra szavaznak, azok között is van olyan aki imádja a kormányt és olyan is van ki gyűlöli.


Tehát pl. nekem teljesen mindegy milyen párt volt hatalmon, soha semmilyen módon nem változtatott az életminőségemen. Nem lett több pénzem, nem lett kevesebb sem. Ennyi.



2019. jan. 16. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Tudod sok embernél olyan ez, hogy vajon miért lett Fradi szurkoló az egyik, és miért lett Újpest szurkoló a másik

DE azt meg végképp nem értem, ha már így alakult, miért gyűlölik egymást??🤔 Van ebben hasonlóság, a magyar érzelmes.

2019. jan. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Etológia az egész (aki nem tudná az etológia az állati viselkedést tanulmányozó tudományág), semmi más. Amit az első is írt példát a Fradiról és az Újpestről is etológia miatt van. Legegyszerűbben arról van szó, hogy az ember tartozni akar valahová a családján kívül, egy társaságba, mert az őseink is úgy éltek, hogy több család együtt. Jobb szót nem tudok rá, de az embereknek kell a horda szellemiség, ehhez meg hozzá tartozik, hogy a másik ,,hordát" mindenáron utálni kell, rivalizálni velük. Emiatt alakult ki ez is. Átlag emberek viselkedését akarod megérteni legegyszerűbb, hogyha utána nézel a csimpánzok viselkedésének, mert etológiai szempontból nagyon közel állnak hozzánk. Őket tanulmányozva még a kondi mániára is választ találsz és nem, ez közel sem vicc.
2019. jan. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy hitgyülis miért tartja földreszállt istenségnek Németh Sándort és a többség miért tartja egy szélhámos gazembernek?
2019. jan. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tényleg úgy működik ez, mint a vallás. A megerősítési torzítás pedig erősen belejátszik. Egyszerűen szűrőn keresztül engedünk be mindent. Ami egyezik az értelmeinkkel és hiedelmeinkkel azt beengedjük, ami nem, az lepattan rólunk, mintha nem is létezne.
2019. jan. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"soha semmilyen módon nem változtatott az életminőségemen"


Ez baromság.

Tudod, hogy a görögök kiket hívtak idiótának? Azokat, akik nem foglalkoznak közügyekkel, vagyis politikával. Innen ered az idióta szó.


Már hogy ne változtatna, legalábbis hosszútávon, hogy mire költik az adót, milyen minőségű az oktatás, stb?


Egyébként az etológiás magyarázatot annyiban kiegészíteném, hogy az agyunk az előző információk alapján dolgozza fel az új információt. Így spórol. Vagyis minden, amit felfogsz, azt az előzőnek felfogott dolgok szemüvegén keresztül fogod fel. Ráadásul a saját tévedést bevallani, az irtóra nehezen megy az agynak. Inkább elferdít dolgokat az agy, csak ne kelljen önmagunkat kényelmetlen helyzetbe hozni.... Ez logikátlannak tűnik, de ez is csak egy védekező reflex. Ha hibáztál, nem akarod, hogy őrjítően kínozzon a bűntudat, tovább kell lépni. Éppen ezért az agy, hajlamos azt mondani, hogy "áh, jó volt ez így is.." érted?


Ezért nem lehet meggyőzni egy hithű fideszest, meg a propaganda szemövegén keresztül fogadja be a tényeket és fizikailag fájna neki, ha bele kellene gondolnia, hogy anno "rosszul" szavazott.

2019. jan. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

# 5


Én igenis foglalkozok közügyekkel, politikával. Ez a kérdés is ezt célozza. Az én látásmódom is egy politikai nézet csak még nincsen hozzá passzoló párt.

2019. jan. 17. 08:36
 7/7 A kérdező kommentje:

#5


Kérlek javasolj nekem egy politikai pártot és én nagyon szívesen szavazok arra.


Semmit nem fog változtatni az életemen. Ahogy eddig sem változtatott.

2019. jan. 17. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!