Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tanárok és orvosok miért...

A tanárok és orvosok miért nincsenek megbecsülve Magyarországon?

Figyelt kérdés
Olyan bért kapnak amiből csak vegetálni lehet, és most légyszíves ne jöjjön senki a hálapénzzel, mert pl. egy radiológust nem is látja a beteg, ő csak diagnosztizálja a betegséget ami lehet megmenti az életét, hogy ő észrevette a daganatot, mégis nagyon kevesen adnak neki. Tudom, mert családban van radiológus.
2019. jan. 16. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert lehet durva lesz amit írok, de itt a többség elvből lenézi aki nem az ő értékrende szerint él. Lásd idehaza a kétkezi melóst, a diplomást senki se becsülnek meg, társadalmi értelemben, mi mezőgazdasággal foglalkozunk tudod hányszor hallottam, jaj ne legyél büdös paraszt, traktoros stb. Idehaza ez a mentalitás, mindenki leköp mindenkit és csodálkoznak miért mennek külföldre anyagi+erkölcsi megbecsülés miatt.
2019. jan. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%

Mert ezek a szakmák a volt kommunizmusra emlékeztetnek, akkor voltak igazán köztiszteletben, meg egy kicsit a kommunizmus maradványai is. Rengeteg az öreg orvos, tanár. Nem annyira hiányszakma mint amennyire mondják + közszolgáltatást végeznek. Egy magánklinikán dolgozó orvos, magániskolát vezető tanár kereshet jól most is. De közszolgáltatást nyújtó azért nincs megbecsülve anyagilag, mert a közszféra olyan mint a kommunizmus: mindenki csak ki akar venni a kalapból magának minél többet, belerakni meg senki sem akar. Ha úgy tetszik, közös lónak túros a háta.

Amerikában ezért van CSAK fizetős egészségügy, és azért ilyen drága az egyetemi oktatás és a nívósabb iskolák, ahova az elit emberek gyerekei járnak. Állami iskolában Amerikában nem tanulsz meg semmit, onnan mindenki csak pom-pom lány lesz, illetve amerikai focista, baseballos vagy kosaras, de hogy nem tanulnak meg semmit az biztos.

2019. jan. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
Azért az orvosok már nem keresnek olyan rosszul. A pályakezdő, és kevés munkaviszonnyal rendelkező tanárok valóban keveset keresnek. Nem tudom, miért így áll hozzájuk a vezetés.
2019. jan. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4%
Mert mindkettőnél kulcsfontosságú, hogy olyanok végezzék ezeket a munkákat, akik nem értenek hozzá. A tanároknál azért, hogy minél butább, beletörődőbb és irányíthatóbb felnőttek legyenek a mostani gyerekekből. Az orvosoknál azért, hogy minél hamarabb kihaljon a magyar nemzet.
2019. jan. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

Orvosokat nem ismerem. Tanárként, amilyen tingli-tangli munkát fégzünk a fizu nagyon jó


Nem is dolgozunk 8 órát, de teljes bért kapunk + nyári + téli +őszi + tavaszi szünet fizetéssel. Hol van iylen?

2019. jan. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az orvos az egy semmirevaló népség. Én mindet kihajtanám az országból"

Nem leszel mindig szép és fiatal, de ha megfelelően gürizel elérhet a végzet ahogy engem is, mert egy infarktusba bele lehet halni már 40-50 évesen is. Hogy élek az csupán a megfelelő jó orvosnak köszönhető. Az ilyen embereknek inkább járna havi 1 milla kereset, mint egy türhő focistának!

2019. jan. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

"A tanárok és orvosok miért nincsenek megbecsülve Magyarországon?"


MErt a hülye elmebeteg Miniszterelnök nevezetű jószág a focistákban hisz. Remélhetőleg egy strok vagy egy infarktus letaglózza és akkor majd azt fogja mondani az orvosoknak, hogy hajrá foci, és miattam kerestek 130 ezret ebben a rühes orbánista piszokban.

2019. jan. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Tanárokat nem tudom, de orvosból rengeteg aljas van
2019. jan. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
54%
Mert Viktorka inkább a stadionjait építi amivel már Dunát lehet rekeszteni és a tanárok, orvosok akik (jó tudom mindkettőnél van kivétel) rengeteget dolgoznak és a jövő társadalmát nevelik meg embereket gyógyítanak azok alig kapnak valamit. Az anyagiakon kívül persze megbecsülni sem becsülik őket. Sajnos ha ez így folytatódik akkor konkrétan nem marad se tanár se orvos Magyarországon.😟A hisztis, egy apró horzsolás után földön fetrengő focisták akik nem csinálnak semmit(tisztelet a kivételnek) keresik a milliókat havonta. A tanárok meg éhbérért dolgoznak reggeltől estig, sokszor éjfélkor is javítanak még.... Az orvosok is jóval kevesebbet kapnak, mint ami a kemény egyetemi tanulás meg sokszor nem túl gusztusos munka után járna nekik. Az a szomorú hogy sok-sok ember meg hisz a hülyének és így még kisebb az esély, hogy a tanárok és orvosok valaha megkapják a nekik járó tiszteletet és fizetést.
2019. jan. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert tapír bunkó kell aki havi 80 ezerért robotol. A tanár már legalább 130 nettót szeretne, ha már küzd a cigány kis ötödikes 37 éves dijákokkal....
2019. ápr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!