Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok ember miért akarja megszün...

Sok ember miért akarja megszüntetni az ingyenes egészségügyet meg az államilag támogatott ingyenes oktatást? El akarják venni a szegényektől a lehetőséget, hogy tanulhasson meg gyógyulhasson?

Figyelt kérdés

2019. jan. 18. 03:11
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Sok kommentet olvasok itt,hogy “az állam rossz gazda” meg “privatizálni kell”

Felháborítónak tartom ezeket a kommenteket.

2019. jan. 18. 03:13
 2/21 anonim ***** válasza:
78%

Jaj, itt van a Möster!!!!


Popcorn elő, Kádár beszéd megremixelve bekapcs, indulhat a móka!


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__96..


https://www.youtube.com/watch?v=_P3ZBQYTrJc


https://www.youtube.com/watch?v=7ntyeGmw2yc&t=3s


Amúgy te és a wartburgos pálinkás csávó már egymásra találtatok? Imádnátok egymást! Orosz meséket néznétek, retró szendvicsek, Wartburgot bütykölnétek, pálinkáznátok és szólna a zene XD

2019. jan. 18. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Sok pínz megy el majdnem mindenkinek rezsire, most a kaja van a csillagos ég környékén. A fizuk rendkívüli módon változatosak Mo.-n: van, akinek rengeteg jut, van, akinek kevés. Van, akinek a sok is kevés...

Az eü. normális átstruktúrálással át lehetne rgy normális mederbe terelni, és működne.

2019. jan. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A mai magyar ingyenes egészségügyben sok mindent lehet, csak gyógyulni nem.
2019. jan. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert ingyen nincs semmi. Ami “ingyenes” az azt jelenti hogy más fizeti helyetted.

Én a tiszta és átlátható elszámolás híve vagyok, igenis legyen ára mindennek, aztán ha tanulni akarok akkor összegyűjtöm a rávalót és kifizetem. Az egészségügyi problémákra kötők biztosítást, olyat ami az igényeimnek és a lehetőségeimnek megfelel. A lényeg hogy mindig mindenhol a sajátomat fizessem és ne élősködjön rajtam senki.

Merthogy most kétszer fizetek pl. az orvosi ellátásért, egyrészt fizetem a TB-t amiért nem kapok semmit, aztán ha tényleg bajom van fizetek újra külön. A TB-t tehát inkább megspórolnám, adják ide, kötök belőle magamnak biztosítást.

Mi ezen a felháborító? Hogy nem szeretném a te költségeidet én fizetni?

2019. jan. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Az egészségügy ma sem ingyenes, hiszen az alkalmazásban levők jelentős összegű egészségügyi hozzájárulást fizetnek.
2019. jan. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Azért előbb definiàlhatnàd, hogy ki számít szegénynek.
2019. jan. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem csodálom, hogy nem érted. Egy fogalmatlan prolitól nem is várjuk el például annak a megértését, hogy most sem ingyenes sem az egészségügy, sem pedig az oktatás.
2019. jan. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Azért, mert nincs nemzet, ország, összetartás, szolidaritás a másik ember felé, csak ÉN. Az a mentalitás, aki nem hozza azt a szintet mint ÉN, az nem ember, az takarodjon innen, mielőbb dögöljön meg.
2019. jan. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%

Nem akarja senki se megszüntetni, hanem normális mederbe akarja terelni.

TBnél például, hogy ne az legyen, hogy te fogod, fizeted rendesen, de mikor bajod esik neked már nem akarnak állni semmit se, mert a közösben annyira nincsen már pénz. Miért? Mert van egy réteg, aki ingyen élősködik a TB rendszeren, senki nem meri azt mondani nekik, hogy nem látja el, nem kezeli, stb, mert akkor egyből 10 Fideszes jogvédő megjelenne és szétperelné az adott orvost, kórházat, stb. (az csak népmese, hogy a liberálisok ugranak egyből a megsegítésükre, eddig bárkivel beszéltem, aki eme réteg érdekeiért harcol mind Fideszes volt).

Államilag támogatott ingyenes oktatással meg az a gond, hogy bőven járnak olyanok, akik szószerint melegedőnek használják csak. Ne hidd azt, hogy általánosba meg középiskolába/gimibe, egyetemen ugyanúgy vannak ilyenek. Tanulni nem tanulnak semmit, de az adófizetők perkálják helyette a tandíját, azzal a címszóval, hogy szakember lesz belőle. Egy ilyenből viszont soha a büdös életben nem lesz szakember, mert, ha az alapképzést is elvégzi 3 év helyett minimum 5 év alatt, azt is épphogy átmenve a tantárgyakból. Nekem is van ilyen ismerősöm, villamosmérnöknek tanul, 4 félév kellett neki ahhoz, hogy átmenjen a Villamoság Alaptan I-II nevű tantárgyból, ami első éves tantárgy lenne. A 4 félév meg csak az államilag támogatott félévek száma, még 2 félévet saját zsebből perkált.

2019. jan. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!