Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik ki vannak akadva az...

Akik ki vannak akadva az ellenzék mostani stílusán, azok Bayer Zsolt vagy Bencsik András évek óta tartó trágárságain miért nem voltak kiakadva?

Figyelt kérdés

Úgy csinálnak egyes emberek, mintha az ellenzék hozta volna be most a közéletbe az alpári stílust. Még a nem kormánypárti oldalon is többen gondolják ezt.


(Az amúgy részletkérdés, hogy Bayer a nemi szerv és közösülésre utaló csúnya szavak helyett más kifejezésekkel küldte el a búsba azokat, akik kritizálni merték a kormány intézkedéseit, mielőtt valaki ezzel jönne, mint valamilyen felmentő érv.)



2019. jan. 18. 22:28
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Ja, csak ez a két lehetőség van, kormánypárti meg ellenzéki? Nem is tudtam. :D


Blanka egy MAGÁNember, aki egyelőre nem tagja semmilyen pártnak. És mint magánember kifejtette a véleményét KÖZszereplőkről, akiknek ezt hivatalból elviselni kell tudni, anélkül, hogy felvennék a kesztyűt.


Amúgy nekem sem jön be ez a stílus, nem randiznék a lánnyal, ha ez volt a kérdés :D. De ez teljesen mellékes.


A lényeg, továbbra is: ő egy magánember, Bayer, Bencsik, Gajdics, Huth és többiek viszont közvetve a kormánytól kapják a fizetésüket, és egy államhatalommal a hátuk mögött beszélnek ordenáré stílusban magánemberekről, ami ijesztő, rossz időket idéz és félelemkeltésre adhat okot. Ezért nem lehet összehasonlítani a kettőt. Remélem így már érthető.

2019. jan. 21. 13:39
 12/21 anonim ***** válasza:

"Én speciel minden trágárságot utálok, bárkitől is ered. Viszont egy 17 éves LÁNYTÓL egyenesen hányingerkeltő.


Aki képes egyenlően elbírálni kiélt férfiak és egy gyereklány ordenáré kocsmastílusát, az az ő baja és nincs mit magyarázni"


Ez egyrészt kettős mérce, másrészt irdatlanul szexista. De tegyük fel úgy a kérdést, hogy mi legitimebb? Ha egy fiatal, lázadó korszakában élő diák beszél így felindulásból, vagy ha egy éltesebb, elvileg érettebb önmagát a polgári konzervatív gentlemankultúra utódának tekintő hivatásos publicista, pénzért? A (")konzervatív úriemberek(") manapság bárhogy beszélhetnek? Hol a példamutatás, amiről konzervatív tanárainktól annyit hallottunk?


"Nem az ellenzék része? Hát mi a fene? Kormánypárti leányka?"


Igen, mert csak kétféle ember van. Az árja nép hű szolgája és a mocskos zsidó, a dicső Sztálin elvtárs követője és az ádáz trockista-fasiszta.


Minden sötét rendszer kétbites gondolkodásra épít. Az 5. számú párttagkönyv büszke tulajdonosával szemben Nagy Blanka nem egy párt szócsöve, hanem saját felháborodásának adott hangot.

2019. jan. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Ja, csak ez a két lehetőség van, kormánypárti meg ellenzéki? Nem is tudtam. :D "

Miért szerinted mi van még az esetlegesen tartózkodókon kívül, bár ez utóbbiak csak a szavazáskor tartózkodók, véleményük mindnek van, vagy kormánypárti, vagy ellenzéki.

Olyan ember nincs, akinek semmilyen véleménye nincs, vagy annyira sötét, hogy nincs tisztában semmivel, ezeket hagyjuk most figyelmen kívül!

Tényleg oszd meg velem/velünk, hogy szerinted milyen alternatíva van még!

Mondjuk nekem aki egy kormányellenes tüntetésen a kormány ellen ordibál, eddig egyértelmű volt, hogy ellenzéki, de lehet, hogy te tudod jobban.

2019. jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
42%

Az egyik gyerek. A másik felőtt


Az egyik semmit sem dolgozott,ért el. A másik már sokat


Az egyik nem érett hogy kimondja amit mondott. A másik tudatosan mondta


Az egyiknek nem volt igaza. A másiknak igen


Az egyik rossz tanuló. A másik eminens volt.


Az egyiknek tanulnia kellene még. A másiknak ez a munkálya


Az egyik ostobaságokat beszélt. A másik értelmes kifejtéseket ír/mond.


Csak ennyi.

2019. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
44%
Aki leír olyat, hogy "munkálya", az inkább kímélje meg a publikumot a véleményétől.
2019. jan. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
14-es / 15-ös: Arról nem is beszélve, hogy az is megér egy misét, ha valaki azzal a szóval fejez be egy érvelést, hogy "ennyi". Elvágva a lehetőséget minden további vitától, a saját gondolatait végső igazságként aposztrofálandó.
2019. jan. 21. 14:54
 17/21 anonim ***** válasza:

Az a munkája hogy értelmesen kommentelje a világ eseményeit. Akinek trágár a beszéde, az az ember olyan is. Ezt mondta. Proli=trágár. szerencsétlen=ezen tudja kiélni magát.


Ennyi azt jelenti, hogy így elsőre ennyit tudtam mondani.

2019. jan. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom, számít-e, de ez a fiatal lány indulásból, érzelem mentesen, szokásnak látszóan beszélt közönségesen. Egy olyan emberről, aki környezetvédelmi körökben is elismerten harcol az ő jövőjéért is.

A Bayert látni kell, amikor megenged magának egy-egy trágár szót, kifejezést. Neki az nem stílusa, csak az indulat, az érzelem miatt ragadtatja el magát, különben választékosan fogalmaz. Tán több idegen szót használ, mint kéne. De biztos több idegen szót, mint közönségeset.

Az viszont komolyan érdekes, hogy a képviselőnők egyből ugrottak, hogy bizony ők is SZOKTAK ÚGY beszélni. És egyáltalán nem az az "összes" képviselőnő írta alá -mint ahogy láttam cikkekben-, mert a Dúró Dóra aláírását nem láttam.

Ilyenkor kéne felelősségre vonni azokat a tantervfejlesztőket, akik szerint olyan műveket is be kell(ene) venni, amiben csúnyán, trágárul beszélnek a szereplők, mert attól a tanulók jobban magukénak fogják érezni a műveket.

2019. jan. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
9%

18-as: egyszer menj el egy budai óvodába (ha beengednek) aztán hallgasd a stílust, hallgasd a szókincset...

Azután nem fogysz hülyeséget beszélni!

2019. jan. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én nem emlékszem, hogy Bayer csak egyszer is vette volna a bátorságot, hogy "lebajszosfaszozza" Göncz Árpádot, holott az tényleg egy "bajszosfasz" volt.

Hozzáteszem, nem csípem Bayer, pont a stílusa miatt, pedig rendszerint igaza van.

2019. jan. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!