Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy van az hogy bármit...

Hogy van az hogy bármit csinál az ellenzék az embereknek semmi nem jó?

Figyelt kérdés

Most azokra gondolok elsősorban, akik szerint "Azért szavazok a Fideszre mert az ok is rosszak de az ellenzék még rosszabb", meg akik 4 éve azt hangoztatják hogy vállalhatatlan az ellenzék.

Kérdem én, mit kellene tennie az ellenzéknek vagy milyen felállást kéne alkalmaznia hogy elfogadható legyen?

Csak mert mit látok az utóbbi időben? Tavaly mindenki egyéni jelöltet állított ki az országgyűlési választásra, legtöbb helyen bukta is lett, és akkor azon ment a sírás hogy "Ezek mind csak az önös érdekeiket nézik, egyik se volt hajlandó lemondani az esélyesebb jelölt javára, ilyen mentalitással nem is csoda hogy nem nyernek stb." - erre most mi van? Össz ellenzéki összefogást hirdetnek, erre rögtön jön a sírás hogy "Én ezekre többet nem szavazok eladták a lelküket, szembeköpik sajt magukat, hát milyen dolog hogy a jobboldali Jobbikos összeáll a baloldali DK-ssal, hogy a Momentumos összeáll az MSZP-vel, stb." - akkor most melyik lenne jó?

Vagy mikor azon pattognak hogy Gyurcsány vállalhatatlan és mit keres még itt, ellehetetleníti az egészet, meg addig nem szavaznak az ellenzékre amíg ilyen leszerepelt emberekkel állnak ki, erre mikor jönnek az új arcok, fiatal politikusok, akkor meg jönnek az "ezek is csak oda akarnak férni a zsírosbödönhöz meg ezek is csak lopni akarnak", valamint a "semmit se tettek még le ezek a tejfelesszájú suhancok az asztalra, ilyenre tuti nem szavazok" típusú kommentárok.

Vagy mikor békés felszólalások meg tüntetések vannak, akkor mindig mondják hogy "Így semmit se lehet elérni, mit erőlködnek itt a szentbeszédekkel", aztán meg mikor be akarnak menni a székházba elővenni a hírhamisítókat, akkor meg "nézd már ezeket az erőszakoskodó ellenzékieket mit képzelnek ezek a vandálok, na ezért nem szavazok én rájuk bohócot csinálnak magukból a huligánkodással"... És mindezeket egy éven belül.

Ja és persze sokaknak meg pont ez nem tetszik, hogy "tegnap még liberálisok ma meg radikálisok szembeköpik magukat", de tegnap meg még azt nehezményezik hogy "nem csinálnak ezek semmit jól, így sosem fognak semmit elérni, hiteltelen az egész".


Kérdem én: akkor mi lenne a jó? Ki lenne a jó? Milyen program kéne? Mert én azt látom hogy bármit mond, tesz, kér, ígér, bárkit állít ki az ellenzék, rögtön csípőből bohóckodásnak, vállalhatatlannak, elfuserált programnak van minősítve, holott az alternatívák egész széles skáláját megpróbálták, próbálják, és mégse tetszik semmi az embereknek. Azoknak, akik egyébként azt mondják hogy nem fideszesek "de hát a Fidesz a legkisebb rossz" - aha, persze...



2019. jan. 19. 22:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Talán a legfontosabb az lenne, hogy ne változtatgassák az elveiket kéthetente, attól függően, hogy mitől remélnek több szavazatot. Ez mindegyik ellenzéki pártra igaz, DK-tól a Jobbikig, talán az MSZP az egyetlen kivétel, mert nekik elveik se voltak sose.
2019. jan. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

"Kérdem én, mit kellene tennie az ellenzéknek vagy milyen felállást kéne alkalmaznia hogy elfogadható legyen?"


- Abbahagyni a hazugságot, amivel áltatnak.

- Összefogni saját fajtájukkal - amíg erre nem képesek nem hiteles, hogy bármikor is a népet akarnák képviselni.

- Nem büntetést és jutalmazást, hanem jövőképet adni a lakosoknak. (és nem elkergetni őket)


Semmilyen különbség nincs az ellenzék és a kormány között. Ugyan azt csinálják, csak pepitában. Amíg ez így marad, addig bizony két rossz közül kell majd választani.

2019. jan. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Túlgondolod! Mindennek oka van, még annak is , hogy valaki azért szavaz a Fideszre, mert az ellenzéknél az is jobb , hát ez nem éppen elég kritika, sőt a, ez az igazi kritika! Mondjuk az is mindent elmond az ellenzékről, nézd csak meg aki 15 évet, hogy kik osztják az észt ott az ellenzéki padsorokból?? Az újonnan "csatlakozott" pártok és politikusok pedig alapból olyan hiteltelenek,hogy a kutyámat nem bíznám rájuk. Idióta politikai aktivista magatartásuk van, emiatt mint politikusok leírták magukat, mielőtt bármit mondtak volna. Ja, hogy nem is mondtak semmit, tényleg!
2019. jan. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%

Én pont ma néztem meg a pénzügyi terveit a pártoknak.

Egy sincs aki olyan nézőpontot képviselne mint én.

Jelen helyzetben fidesz - szélső liberális

Ellenzék (összes) - szélső baloldali

Én pedig bal-liberális gazdaságpolitikára szavaznék.

Jah, hogy nincs Magyarországon ilyen párt...


Talán ezért nincs ütőképes ellenzék sem.

A fidesz a cégek fenekét nyalja, nem foglalkozik az közemberekkel.

Ellenzék a közemberek fenekét nyalja, nem foglalkozik a cégekkel.


Én meg. Miért kell mindenképp az egyik oldalt ellenséggé tenni?


Ezért.

2019. jan. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
3%

Hja, váltogathatná az ellenzék is inkább 10 évente az elveit 180 fokos fordulattal, mint ahogy a Fidesz.

A mai ellenzékiek többsége nem egyenlő a 10+ évvel ezelőtti ellenzékkel. Az látható, hogy próbálnak alkalmazkodni és megfelelni. Jól teszik. De a nagy igyekezetükben hibákat ejtenek. Ezért nem lehet őket kárhoztatni, mert a hibázásban a Fidesz is igyekszik nem lemaradni. Gyurcsánynak már nem sok beleszólása van a dolgokba. Már ijesztgetni se lehet vele egy egészségeset, bár valamiért a Fidesz még mindig ezzel próbálkozik. Mint ahogy jól látod, az ellenzéket belülről is próbálják bomlasztani olyan véleményekkel, amiket leírtál.

2019. jan. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%

“Talán a legfontosabb az lenne, hogy ne változtatgassák az elveiket kéthetente, attól függően, hogy mitől remélnek több szavazatot”


Ez zseniális, és ezért szavazol a fideszre, ahol orbánnak minden mondatát szöges ellentétbe lehet állítani azzal amit 4 évvel azelőtt mondott:D

2019. jan. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Minden aktuális párt kommunikációja a "hatalomra"kerülésről szól.

Nemigen hallani a "kormányoznék" kifejezést...

2019. jan. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%
Semmit. Az ilyen embereknek csinálhatsz bármit, nekik akkor sem lesz jó. Ezeknek igazából az a bajuk, hogy az ellenzék nem Fidesz és azért kell gyűlölni.
2019. jan. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%

"Ez zseniális, és ezért szavazol a fideszre, ahol orbánnak minden mondatát szöges ellentétbe lehet állítani azzal amit 4 évvel azelőtt mondott:D"


Pontosan erről beszélek a 8-as kommentemben. Ezeknek nem az ellenzék tetteivel van bajuk, hanem alapvetően azzal, hogy az ellenzék az imádott Fideszkéjük és Orbán Uruk ellen van.

2019. jan. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

AZ EurópaiBaloldal az egyetlen normális párt:

[link]

2019. jan. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!