Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktort miért hasonlítjá...

Orbán Viktort miért hasonlítják sokan Putyinhoz és Erdoganhoz?

Figyelt kérdés
Szerintem egyáltalán nincs hasonlóság. Orbán csak egy szűk rokoni, haveri rétegnek kedvez akik meggazdagodnak, közben viszont Magyarország még a szomszédos országoktól is leszakad. Putyin és Erdogan viszont sokat tett saját állampolgáraiért. Mindketten válságban lévő országot vettek át. Oroszországban nagyot zuhant az életszínvonal a Szovjetunió felbomlása után. Kiskirályok szétlopkodták az ország vagyonát. Putyin ezt felszámolta, az életszínvonalat felhozta Kelet-Európai szintre és újra nagyhatalomként kezelik Oroszországot. Erdogan kivezette az országot a 2001-es válságból. Azóta dinamikusan nő a gazdaság és az élestszínvonal, Törökország pedig stabil középhatalommá vált. Mindketten keményen fellépnek az ország ellenségeivel szemben, és Orbánnal ellentétben nem saját zsebük megtömésével vannak elfoglalva. Néha valóban nem annyira demokratikus eszközökkel (főleg Oroszország), de elsősorban az ország érdekében teszik amit tesznek. Orbánt én inkább fekete afrikai államok vezetőihez hasonlítanám, akik jól megtömik a zsebüket, hatalmukat pedig a hazaihoz hasonló gyűlöletkampánnyal, hazug propagandával tartják fent, miközben az ország elszegényedik.
2019. jan. 22. 10:29
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%

,,Putyin ezt felszámolta, az életszínvonalat felhozta Kelet-Európai szintre"

Te ezt honnan vetted? Van orosz ismerősöm, ő maga mondta közel sincs az életszínvonal a kelet-európai szinthez képest. Csak nézz már meg pár képet az orosz kórház állapotáról.

Orbán is azért kritizálják sokan, mert a nem magánkórházak állapota lassan eléri az orosz szintet.

Nagyhatalomként meg a gáz miatt kezelik csak. Lenne más alternatíva kutyába se néznék az oroszokat.

Meg nem néha, hanem mindig nem demokratikus eszközökkel vezetik az országot.

Erdogan detto hasonló már, mint Putyin.

2019. jan. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
96%
Orbánt a demokrácia-deficit miatt hasonlítják Putyinhoz és Erdoganhoz.
2019. jan. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
93%

Igen, tényleg sokat tettek állampolgáraikért. Mindketten lényegesen több állampolgárt küldtek börtönökbe, sőt a halálba, mint Orbán. Őt azért ebben mégiscsak erősen korlátozz, hogy az Unióban van, a pénzt is onnan kapja. Legalábbis többet, mint ami itthon (még) fellelhető. Bár az utóbbi időben e téren is kezdi követni őket.

Amúgy egy dolog, hogy mit vettek át, másik, hogy mit tesznek vele. Most mindhárman erősen leszálló ágban tartják országaikat. Ennyiben hasonlók.

2019. jan. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:

Első "ránázésre" azt hittem hogy Orbánt akarod védeni, de aztán végigolvasva csak bólogatni tudtam!


Lényegében megindokoltad hogy miért nincs velük hasonlósága, az eszközeiket leszámítva.

2019. jan. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Oroszországban nem jártam és nincs orosz ismerősöm, így Putyinról csak a hírek alapján tudok véleményt formálni. Nekem úgy tünik az orosz nép jó vezetőnek tartja. Törökországban viszont sokszor jártam (90-es évektől, legutóbb pedig tavaly) és sok török emberrel beszéltem. Nincs semmiféle diktatúra. Saját szememmel láttam hogyan fejlődött az ország. Többség Erdoganra szavazott. Nem mindenki szereti, de rá szavaz mert látják a fejlődést. Az átlag embere elsősorban azt nézi hogy jön ki a fizetéséből, milyen egészségügyi ellátást kap, oktatást, stb. Ezekben hatalmasat fejlődött az ország. Az egészségügy Nyugat-Európai szinten van. A magyart rég lehagyta, ezt mondanom sem kell. Akiket lecsukat, az okkal történt. Gülen szervezete nem egy olyan fantom mint nálunk Soros. Nagyon is létezik.

Törökország nincs leszálló ágban. Utóbbi években 5-6%-al nőt a gazdaság. Az ország befolyása pedig sokkal nagyobb mint ami a gazdaság erejéből adódna. Erdogan jól manőverezik az USA és Oroszország között.

2019. jan. 22. 11:26
 6/37 anonim ***** válasza:
95%

,,Oroszországban nem jártam és nincs orosz ismerősöm, így Putyinról csak a hírek alapján tudok véleményt formálni"


Ami erősen Putyin pártiak, így csak pozitív kép tud kialakulni benned.


,,Nekem úgy tünik az orosz nép jó vezetőnek tartja"

Azért van sokszor annyi tüntetés ellene.


,,Akiket lecsukat, az okkal történt"

Az ok csak annyi, hogy veszélyt jelentettek Erdogan hatalmára.


,,Az ország befolyása pedig sokkal nagyobb mint ami a gazdaság erejéből adódna"

Köszönhetően a menekülteknek. Azért néznek el kussban mindent, mert megmondta nyugodtan lehet kritizálni, csak akkor nem fogja megállítani a menekülteket a határon és Európát elárasztja velük.

2019. jan. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Tüntetések mindenhol vannak. Ez még nem azt jelenti hogy a többség nem kívánja Putyint vezetőnek. Persze lehet hogy Oroszország esetében tévedek, mert nincs személyes tapasztalatom, Törökország esetében viszont amit tudok azt biztosan tudom.



"Az ok csak annyi, hogy veszélyt jelentettek Erdogan hatalmára."


Törökországra jelentenek veszélyt és bűncselekményt követtek el. Az ellenzéki pártok ugyanúgy kampányolnak, kritizálják Erdogant, mégsem csukják le őket. Legutóbb pont a választások idején jártam kint.



"Köszönhetően a menekülteknek."


Most is kritizálják Erdogant. Pont azért mert nem akarnak egy erős Törökországot, és ugye az USA-val is megromlott a viszony, így lett a példakép Eroganbol diktátor. Ha visszakeresed néhány éve még mintaállamként cikkezett a Nyugati sajtó Törökországról, Erdogan pedig mintakép volt. Persze ennél azért jóval bonyolultabb a kép de hosszú lenne elmagyarázni. Az ország befolyása nem a menekültek miatt nőtt hanem a gazdasági, katonai teljesítménye miatt. A menekültek egyébként nagy terhet jelentenek a törököknek. Nem könnyű 3-4 millió emberről gondoskodni.

2019. jan. 22. 11:56
 8/37 Gyépésmérnök ***** válasza:
0%
Mindhárom vezető pont leszarja hogy az önmagukat mindenek felett álló ultraliberális PC és SJW újságírók mit gondolnak róluk.
2019. jan. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

,,Ez még nem azt jelenti hogy a többség nem kívánja Putyint vezetőnek"

Lehet, csak tudod az kicsit furcsa, mikor Putyin olyan többséggel nyer, amit, ha összeadunk a többi jelölt szavazatával, akkor 110% jön ki és nem 100%.

Meg annyira a többség őt akarná, akkor miért akadályozta meg, hogy az egyik jelölt ne indulhasson a választásokon legutóbb?


,,Törökországra jelentenek veszélyt és bűncselekményt követtek el"

Erdogan hatalmára jelentettek volna veszélyt. Újságírók milyen veszélyt jelentenének Törökországra? Más betűtípussal akarnának írni vagy mi?


,,Az ország befolyása nem a menekültek miatt nőtt"

De, a menekültek miatt nőtt csak, mivel leírom megint, hogy velük zsarolja az EU-t.


,,Nem könnyű 3-4 millió emberről gondoskodni"

Pont ezzel tudja fenyegetni az EU-t, hogy akkor arról a 3-4 millió emberről majd EUnak kell gondoskodnia, ha hirtelen elindulnak.

2019. jan. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

"Lehet, csak tudod az kicsit furcsa, mikor Putyin olyan többséggel nyer, amit, ha összeadunk a többi jelölt szavazatával, akkor 110% jön ki és nem 100%."


Nem tudom hogy tényleg így történt-e, de például Törökországban a tavalyi választásokon Erdogan pártja nyert ugyan, de csak úgy tudta megszerezni a parlamenti többséget hogy szövetségbe lépett egy kisebb párttal.



"Meg annyira a többség őt akarná, akkor miért akadályozta meg, hogy az egyik jelölt ne indulhasson a választásokon legutóbb?"


Sok oka lehet. Nyilván vannak feltételei annak hogy egy párt indulhasson a választásokon. Egyébként ha elindult volna, többen szavaznak rá mint Putyinra? Kétlem.



"Újságírók milyen veszélyt jelentenének Törökországra? Más betűtípussal akarnának írni vagy mi?"


Például az írásaival támogat, éltet egy terrorszervezetet. Sérteget, hazudik, rágalmaz. Ezek mind jogi kategóriák. De mondom egy rakás ellenzéki politikus nyíltan kritizálja Erdogant és újságírók is. Akkor ők miért nincsenek börtönben?



"De, a menekültek miatt nőtt csak, mivel leírom megint, hogy velük zsarolja az EU-t."


Nem. Annyi igaz hogy kérte szálljanak be a költségekbe. Én is ezt tenném. Ők akarnak háborúzni akkor viseljék is a költségeit. Ha zsarolja az EU-t Erdogan, jól teszi, de nem ettől nőtt az ország befolyása.

2019. jan. 22. 12:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!