Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a helyzet a rabszolgatörvén...

Mi a helyzet a rabszolgatörvényel? Eddig voltak akiket köteleztek vagy nem adták meg a pénzt?

Figyelt kérdés
Azoktól kérdezem akiket köteleztek vagy pedig nem adták meg. :)

2019. jan. 26. 17:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
17%
igen, mindkettő igaz.
2019. jan. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Bizonyítani tudod? (Mert tudom, hogy van aki csak úgy rámondja)
2019. jan. 26. 17:50
 3/28 anonim ***** válasza:
43%
Bármelyik gyárra igaz az, hogy kötelezik az embert.
2019. jan. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Bizonyízsd be. Ha mindegyikre igaz biztos van valami papír vagy bizonyiték.. nem is fizetik ki?
2019. jan. 26. 17:53
 5/28 A kérdező kommentje:
Nem olyan gyárakra gondolok akik százezreket vagy ezreket buknak ha leálnak....
2019. jan. 26. 17:54
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nem kötelezhetik, csak kiköthetik, hogy ha nem felel meg a munkavállalónak, akkor megszüntetik a munkaviszonyát és nem kap végkielégítést sem.

Még a 2000-es évek közepe tájáról, az utolsó magyar munkahelyem (ami egyébként az egyik német multi IT-s beszállítója még most is) elhagyásának idejéből van kifizetetlen túlórám és volt nem rendezett költségtérítésem is, amit valahogy a munkaadó nem igyekezett kifizetni és amikor később eszembe jutott és írtam nekik hogy térítsék meg, csak egy cinikus, lekezelő választ kaptam. Ez alapján gyanítom, hogy azóta sem javult a helyzet munkaadói fronton. Amivel élhetnek a cégek, azzal élnek is.

2019. jan. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
20%
Látod, komoly válaszokat itt erre nem kaphatsz, csak üres fröcsögést. Nem zavarja őket, hogy egy csomó multi bejelentette, hogy nem emelik a túlórakeret, illetve pl a Penny, csak külön megállapodással engedi, aki AKARJA!
2019. jan. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
nem értem, miért kaptam 0%-ot a válaszomra. És nem vagyok hülye, hogy itt nyilvánosan dokumentumokkal igazoljam, a legtöbb embernek semmi köze a privát adataimhoz és a munkahelyemet egy ideig még meg akarom tartani.
2019. jan. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Alex Fly ***** válasza:

Igenb voltak. Nem egy helyenb ahol dolgoztam, rendszeresen voltak elrendelt túlórák. Az önkéntesség csak a munkáltatóra vonatkozik...

Olyan is volt, hogy az elszámolásnál érdekes anomáliák derültek ki -persze sok esetben a bérpapír értelmezése nem egyértelmű, így nem mindig derül ki, ha elcsalják. A hivatalosnak számító dokumentumok alapból a munkáltatónál vannak, ahhoz a megkárosított dolgozó nem fér hozzá -kénytelen a rendelkezésére bocsátott információval beérni.

A rabszolgatörvény elfogadása sok helyen csak annyi változást okoz, hogy az eddigi bevett gyakorlat előtte törvénytelen volt, mostantól teljesen legális.

2019. jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Igen értem de erről bizonyítékot tudna valaki küldeni? Vannak olyan cégek akik sokat buknak, ha leállnak és ott ne is csodálkoz ha mindig túlórázni kell. Ha meg anyira rossz akkor keres más munkát nem igaz, hogy nem találsz sehol mert munkaerőhiányvan.
2019. jan. 27. 15:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!