Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha jövő hónaptól bevezetnék a...

Ha jövő hónaptól bevezetnék a feltétel nélküli alapjövedelmet ami kb.100-150 ezer forint között lenne, hogyan hatna a gazdaságra, milyen jövője lenne ennek az országnak?

Figyelt kérdés
2019. jan. 29. 10:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
valamennyivel emelkednének az árak, tehát valószínűleg túlélni sem lehetne az összegből
2019. jan. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
60%

Úgy hatna, hogy én lennék a legelső, aki elkezdene egy forradalmat kirobbantani, hogy olyan kormány kerüljön hatalomra, aki instant eltörli az alapjövedelmet.

Nem fogok azért többet dolgozni, hogy más ne akarjon dolgozni. Ne mond, hogy nem így lenne, mert ez Magyarország. Bevezetnék abban a pillanatban az ország 3/4 felmondana és az 1/4nek kellene szétgüriznie magát, hogy kitermelje az alapjövedelmet.

2019. jan. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Persze ezt úgy értem, hogy megszűnne a nyugdíj és a segélyezések is. Mindenki ugyanazt az összeget kapná, valahol olvastam, hogy 150 ezer forint is lehetne.

Persze ezt csak fidesz nélkül tudnám elképzelni, egy korrupció mentes kormányzással. Szerintem a mélyszegény cigányságot kitudná emelni és betudnának integrálódni. Szerintem jó ötlet lenne bevezetni. Az ember megélhetése nem a bérmunkától függne. Az is kapná aki dolgozik mellé. Win-win szituáció lenne szerintem.

2019. jan. 29. 10:54
 4/27 A kérdező kommentje:
F@$zság amit írsz, mert 1, nem lennének az emberek annyira kiszolgáltatva 2, olyan nincs, hogy az emberek többsége nem dolgozna, de legalább nem lenne rákényszerülve és esélye van olyan munkát végezni amit szeret, mert nem a megélhetése függne tőle. Ha forradalmat robbantanál ki az a te hülyeséged, egyre kevesebb a munka a robotizáció miatt, aki nem támogatja az alapjövedelmet az síkhülye. Erre nincs jobb szó.
2019. jan. 29. 10:56
 5/27 A kérdező kommentje:
Ja és a költségvetésekből kilehetne termelni. Az oké, hogy milliárdok mennek Mészáros Lőrinchez és a hasonló oligarchákhoz? Hogy milliárdokat költenek stadionokra és propagandákra? Az rendben van, hogy vannak szegények és nagyon gazdagok? Szerintem nagyon nincs rendben. Meg mi az, hogy ez Magyarország. Ennyire lenézed a magyar embereket? Öcsém!
2019. jan. 29. 11:00
 6/27 anonim ***** válasza:
85%

,,Szerintem a mélyszegény cigányságot kitudná emelni és betudnának integrálódni."


Akkor te soha a büdös életben nem láttál még mélyszegény integrálódni nem akaró cigányt. Ígyis kismillió lehetőségük lenne integrálódni, felzárkózni, de nem hajlandóak rá. Ott vannak a tanodák, ahol ingyen segítenének nekik tanulni, azt hiszed sokan járnak az ilyenekre? Alig. Azok közül is olyanok inkább, akiket már maguktól integrálódtak.


,,1, nem lennének az emberek annyira kiszolgáltatva"

Így sincs senki. Senki se tart az emberek fejéhez pisztolyt, hogy ész nélkül vegyenek fel hitelt, évente cseréljék le a mobilokat, stb.


,,2, olyan nincs, hogy az emberek többsége nem dolgozna"

De, hidd el. Ígyis sokan alig akarnak dolgozni. Napszámosokat már alig találni néhol. Mi is tavalyi szezonnal befejeztük a mezőgazdaságot, mert nem találsz embert, aki dolgozni is akarna és rendesen is csinálja. Pedig mi nem is voltuk fukarok, 3,5 félórás munkára is 4 órás napszámot adtuk.


,,de legalább nem lenne rákényszerülve és esélye van olyan munkát végezni amit szeret"

Most is dolgozhat bárki azt, amit szeretne. Sok kézműves van, aki vígan megél. Csak az emberekkel az a gond, hogy a gazdagságot egyből akarja.


,,mert nem a megélhetése függne tőle"

Az összes embernél, aki a megélhetéssel küszködik azok mind olyanok, hogy lusták dolgozni.


,,egyre kevesebb a munka a robotizáció miatt"

Szokásos mese. Aha, majd az emberek elől a robotok elveszik a munkát. Kár, hogy ehhez a mesterséges intelligencia még nem áll készen, nagyon kezdetleges még. Arról nem beszélve, hogy akkor kialakulnának más munkakörök, csak ezt nem bírjátok megérteni.


,,aki nem támogatja az alapjövedelmet az síkhülye"

Oké, írd le, hogy miből tervezed kitermelni a fejenkénti 150 ezer forintot, honnan teremted meg rá a pénzt. A dolgozóktól vonatod le? Akkor azért dolgozzon valaki, hogy másnak legyen alapjövedelme?

A munkáltatóktól szednéd be adóval? Akkor a munkáltató azért fizessen, hogy azoknak az embereknek legyen alapjövedelme, akik nem is nála dolgoznak?

Na, pont az ilyenek miatt hülyeség és megvalósíthatatlan az alapjövedelem, mert ahhoz, hogy alapjövedelmed legyen azt előtte adóval kell beszedned.

2019. jan. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

,,Ja és a költségvetésekből kilehetne termelni"


2017es adat szerint Magyarország lakossága 9,781 millió. Abból vonj le valamennyit, mondjuk 2 milliót. Akkor is marad 7,781 milliód. Na, ezt szorozd be 150 ezerrel. Ennyi pénzt kellene kitermelned havonta az alapjövedelemhez. Szorozd be 12-vel és meg tudod mennyit kellene éves szinten kitermelned. Áruld már el, ennyi pénzt folyamatosan honnan akarsz előteremteni?

2019. jan. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Biztos örülnék neki, hogy már most eldőlt, hogy 100 ezer forintos nyugdíjam lesz :D

Abban a pillanatban lépnék le innen még szerintem mindenki, akinek van esze és jobban keres :D

2019. jan. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Közgazdászok is foglalkoznak az alapjövedelemmel, mint pl. Pogátsa Zoltán és ők mondták, hogy akár 150 ezer forint alapjövedelmet lehetne kapni havonta. Kezdetben szükség lenne progresszív adórendszerre és vagyonadóra, elszámoltatni az oligarchákat, utána a költségvetéseket arra fordítani, hogy minden ember kapjon annyi jövedelmet amiből nem hal éhen és lehet fedél a feje felett. Nem a dolgozóktól vennék a pénzt, nem kell ettől beszarni, sőt nyugodtan lehet dolgozni akkor is kapnád az alapjövedelmet és így nem kéne 12 óráznod, hogyha normális fizetést szeretnél.

Nem sokat értek a gazdasághoz én inkább humán beállítottságú vagyok, mint reál és inkább filozófiai alapon közelítem meg és én azt mondom, hogy az ember ne legyen kiszolgáltatva, legyen szabad, kreatív. Ha mondjuk nem szeretne 12 órázni akkor ne legyen rákényszerülve. Az alap 8 órási munkaidőt is lekéne csökkenteni minimum 6 órára, mert a 8 óra is elég sok időt elvesz az ember életéből. A finneknél 6 óra az átlag munka idő és leakarják csökkenteni 4 órára.


Nem csodálkoznék azon, ha skandinávia lenne az első ahol felszámolnák a kapitalizmust. Az alapjövedelemmel a kapitalizmust is szép lassan fellehetne számolni. A finneknek nem kisérletezniük kellett volna az alapjövedelemmel, hanem élesbe kellett volna bevezetniük, mert hosszútávon lenne hatása. 2000 emberes kisérletnek semmi értelme van nem volt.

2019. jan. 29. 11:37
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
De továbbra se írod le, hogy honnan a francból termelnél ki havonta annyi pénzt. A pénz nem termelődik magától, azt ki kell termelned. Ahhoz, hogy te ki tud osztogatni az alapjövedelmeket havonta, valahonnan termelned is kell annyi pénzt. Ha kiszámoltad amit mondtam, akkor tudod kb. milyen összegről beszélünk.
2019. jan. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!