Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet tudni, az állam mennyit...

Lehet tudni, az állam mennyit költ arra, hogy egy ember eljusson az általános iskolától érettségiig? Tehát a 12 évnyi közoktatásra mennyit költ az állam egy ember esetében.

Figyelt kérdés
Most csak az oktatás költségeit nézzük, ne vegyük bele a családi pótlékot, adókedvezményt meg hasonlók. Átlag gyerek, sima városi környezetben.

2019. jan. 30. 08:48
 1/5 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Nem, ezt nem lehet tudni. Amit lehet tudni:


1) Nagyon alulfinanszírozott az oktatás, ami a közösség jövőjét jelentené.

2) Az állam a cégek és a mi adónikból költ az oktatásra.

2019. jan. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet tudni. Semmit nem ad. Kapsz a kölyködnek egy használt könyvet, amit ha összefirkál akkor kifizeted.

Ehet ingyen ha csöves vagy is kell fizetni néhány ezrest, de ha keresel 80 ezret akkor 12000 ezer a moslék a gyereknek.

2019. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ezeket tudom, alapjában véve azért érdekelne, mert egy ideje már dolgozom, és szeretném tudni, visszatermeltem-e már az államnak, amibe kerültem nekik.
2019. febr. 8. 11:20
 4/5 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
Azt a szüleid adójából fizették, ne aggódj emiatt :)
2019. febr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nyilván, de ezzel ugye keletkezett egy tartozásom, és én is betolnék ennyit a kasszába a következő nemzedéknek :)
2019. febr. 9. 02:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!