Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiként ti is érzitek...

Ellenzékiként ti is érzitek néha, hogy túl sok, ami mondjuk egy 444 kommentszekcióban zajlik?

Figyelt kérdés

Én ellenzéki vagyok, sőt, azt is mondhatom, hogy inkább bal- mint jobboldali. Mégis sokszor érzem úgy, hogy túl sok, ami egy 444 kommentszekcióban vagy Facebookon hvg / 24.hu cikkek alatt megy ellenzékiek részéről. Az ellenzéki tüntetéseken felszólalók is sokszor mondanak ismétlődő, klisés, túlzó dolgok.


Például, papagáj módjára ismétli mindenki, hogy "Nyugathoz akarunk tartozni", amivel én alapból egyet is értek, politikai értelemben mindenképpen, persze demokrácia, jogállam, szabad sajtó forever! De gazdasági kérdésekben már kicsit józanabbul kell gondolkoznunk, mint ahogy nem nézhetjük le azokat sem, akik tőlünk délebbre vagy keletebbre születtek!


Szóval, amikor egy Románia felé történő autópályaépítésekről szól cikk alá odakommentelik kórusban vagy 50-en, hogy "Minek épít ennyi autópályát kelet felé ez a tolvaj banda, mikor nekünk nyugat felé kéne orientálódni, miért nem az M1-est 2x4-sávosítják inkább ezek a barmok?", akkor bennem is megszólal a vészharang. Arról nem is beszélve, hogy ott Romániában a határ túloldalán is magyar többségű települések vannak! És nincs egy józan ellenhang, ellenvélemény, csak megy a hangulatkeltés.


Ugyanígy, az oroszok, kínaiak, törökök, kazahok meg mindenkivel szemben, ahol Orbánnal szimpatizáló politikai vezetés van, már-már rasszizmusba hajló hozzászólások születnek. Nem csak a vezetés, hanem az ottani kultúra, az ott élő emberekkel szemben is. Pl., amikor Szíjjártó Kirgizisztában járt, teli volt olyan hozzászólásokkal a 444, hogy "annyi közünk van hozzájuk, hogy nekik is két fülük van", és nem egy ilyen, hanem ezek is tömegével. Majmok élnek ott szerintük, vagy micsoda?? Ilyen stílust a legdurvább széljobbos rasszisták szoktak megengedni maguknak.



2019. jan. 30. 22:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Ritkán olvasok híreknél kommentet, szerintem nem kell ezeknek túl nagy jelentőséget tulajdonítani. Vannak mind a két oldalon szélsőségesebb esetek.

Ráadásul a híreknél megjelenő kommentek gyakran érzelmektől túlfűtöttek, így nem is biztos, hogy a hozzászóló valós nézetét tükrözik.

2019. jan. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
3%
Magyarországnak már mind1 Orbánék már verhetetlenek. Itt már csak az a kérdés mikor lesz forradalom, és lesz-e öldöklés.
2019. jan. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Én veled ellentétben pont úgy látom hogy a 444 kommentelői még viszonylag értelmesek más (akár ellenzéki akár kormánypárti oldalon) kommentelőkhöz képest. Pláne ahhoz képest hogy arctalanul kommentelhetnek.


Az általad idézett komment persze nekem is sok, azt konkrétan nem olvastam.

2019. jan. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3-as: Annál valóban jobb, mint amit a fideszes meg DK-s nyugdíjaskommandó tud művelni Facebookon.

Mindenesetre, én max. 10-szer kommenteltem 444-re, az egyik eset akkor volt, amikor egy putyinos cikk alatt eléggé elszabadultak az indulatok. Persze én is rühellem Vologyát, mint a sz.rt, de a józan ítélőképességemet azért igyekszem nem elveszíteni.

Szóval, itt olyan hozzászólások születtek, hogy "Az oroszok eddig csak rombolást hoztak a világnak", "Kelet felől soha semmi jó dolog nem jött még", "Rendszerváltáskor atombombát kellett volna dobni Moszkvára és 100-felé szakítani azt az országot."


Én erre beírtam, hogy Mengyelejev - periódusos rendszer, klasszikus orosz zene, Háború és Béke. Erre nekem estek, hogy "Költözz Oroszországba, ha annyira tetszik!", "Na megjött az ócska fidesztroll" stb... :D

2019. jan. 30. 23:34
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez kölcsönös, ugyanez van mondjuk a Pesti Srácok oldalán vagy 888.hu-n. Mind a két oldalon vannak akik ebben lelik meg az napi örömüket szórakozásukat. Én például olvasni sem szoktam a hírek alatti kommenteket, bár azt mondják szórakoztatóak.
2019. jan. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

A 444 valóban a legszélsőségesebb ellenzékieket gyűjti össze általában. Sokszor olyan szintű ez a radikalizmus, hogy súlyos álszentséghez és önellentmondásokhoz vezet.


Például teljesen helyesen elítéljük a rasszizmust, de a kommentmezőben a magyarokkal vagy keletibb népekkel szemben olyan gyomorforgató hangot ütnek meg egyesek, amit cigányokkal és zsidókkal a szélsőjobb szokott.


A baloldalisággal keményen szembemegy a vidékiek elemi gyűlölete is, elvégre a baloldal a szolidaritásról kellene szóljon. A vallásokkal szembeni utálat pedig mindent kifejez gyakran, csak nem a másik világnézetének elfogadását. Hasonlóan akkor, amikor például a Brexit kapcsán a fél kommentmező a referendum figyelmen kívül hagyására buzdítja a brit parlamentet, merthogy idióták szavazták meg. Ez erősen antidemokratikus tempó.


Nem arra kéne alapozni, hogy mindenki az emberiség ellensége, aki máshogy gondolkodik, mint mi, a véleménye pedig nem számít.


Én is ellenzéki vagyok, baloldali (gazdasági oldalról) és liberális (társadalmi tekintetben). De nekem is sok az, ami ott folyik. Az orbáni illiberalizmussal nem a "Linkfaschismust" kéne szembeállítani.

2019. jan. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
A 444-re én konkrétan szórakozni járok. Annyira fröcsög és egyben undorító hogy már jó. Oda a szélsőséges, szűklátókörű főleg bölcsész szakosok járnak. Azt hiszik tudnak mindent és persze mindenkinél jobban. Ugyanazt az ostoba demagógiát írják minden cikkhez.
2019. jan. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én HVG-kommenteket szoktam olvasgatni és hát nem az ellenzékkel van ott baj.
2019. jan. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Én kormánypártiként egyszerre tartom tragikusnak és komikusnak. Tehát tragikomikus!
2019. jan. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%

Ha te ellenzéki vagy, akkor én a pápa.

A 444-re én is röhögni járok, mert a sokféle és színes válasz között sok a poénos. A fityisz meg is érdemli hogy kinevessék, mert szánalmasak a nyilatkozataik. A 444-en még a fityiszesekkel is kesztyűs kézzel bánnak. Sokszor még a fröcsögőkkel is. Ha egy ellenzéki betéved a 888-ra, akkor kapja a szidást. Melyik a kulturáltabb? Amelyik humorral vezeti le a mindennap tapasztalható aljasságokat (444) vagy akik a kommentekben is tolják a propaganda dumát (888)? Nem tévedtél el véletlenül? Nem a 888-ról akartál írni?


"Nyugathoz akarunk tartozni"? Rákerestem és nem találtam ilyen beszólást. De figyelj csak ide! Szeretnél az oroszokhoz tartozni? Nem volt elég belőlük a negyven év megszállás? Hogy miattuk tartunk itt? Sokkal előrébb lennénk nélkülük. Vagy a komcsi Kínához akarsz tartozni? De jó lesz! Csomagolhattok és mehettek Oroszországba, vagy Kínába ha ennyire beléjük vagytok zúgva. Mehettek Törökországba is mert úgyis szeretitek az ottani vallást. Nagy volt köztetek fityiszesek és Erdogan (erdőgány har-har-har) között a szerelem, amikor itt volt.


Dícsértessék!

2019. jan. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!