Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország egészégügyi...

Magyarország egészégügyi miniszterei miért voltak mind általános orvos végzettségűek szinte? Más egészségügyi területről érkező szakember nem alkalmas erre?

Figyelt kérdés

Ez valami ìratlan szabály? Az utóbbi 3 évtizedben szinte csak általános orvos végzettséggel rendelkező szakemberek kapták meg ezeket a posztokat. Más eü-s szakemberek Pl. Gyógyszerészek, akik azonosan képzettek miért nem voltak eddig ebben a pozìcíóban?

Nyilván most nem a tisztifőorvos és tisztifőgyógyszerész összehasonlìtasáról van szó. Abban az esetben egyértelmű ki hova tartozik.



2019. jan. 31. 02:24
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Valami közgazdász végzettséggel rendelkezők lennének a leginkább alkalmasak, csak az elmúlt évtizedekben az ilyeneket rövid úton kigolyózta az orvosi szakma, mert az ilyenek mindig belenyúltak valami pénzügyi érdeksérelmet okozó hangyabolyba.
2019. jan. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
Kasler professzor is valami szívsebész. Kimagasló szakemberek végzik, egyöntetűen ezt lehet mondani
2019. jan. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert minden orvos általános orvosként kezdi, nem? Aztán meg van, aki orvosi területen specializálódik, meg van, aki inkább a politika, vagy egyéb területek felé mozdul el.
2019. jan. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
#1 összeadni-kivonni egy orvos is tud, nem kell ahhoz közgazdàsz.
2019. jan. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
A gyógyszerészet az egész egészségügy apró és a többi résztől nagyon különböző része - ezért egy gyógyszerész szakmajából adódó területismerete nem túl sok.
2019. jan. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

2

Nem szívsebész, onkológus, nem is akármilyen. És utána még kiegészítésként plasztikai sebész is lett, ha jól tudom.

2019. febr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Részben azért mert akik ma Eü. miniszterek szoktak lenni azok annyi idősek, hogy az ő fiatalkorukban még nem volt divat a ráépített szakvizsga. Pl.: egy orvos az egyetem után 5 évvel leszakvizsgázott belgyógyászatból és A-Z-ig gyógyította a betegségeket. Ma már annyi a tudnivaló, hogy muszáj nekik szakosodni (nem kötelezőó), így lesznek nefrológusok, kardiológusok, diabetológusok, gasztrológusok, stb. Vannak akik nem szakosodnak hanem kutatók lesznek vagy a gyógyító munka egyéb területein keresnek feladatot.

Hogy miért nem szerencsész gyógyszerészt tenni Eü. miniszternek? Mert teljesen más szemszögből lát rá a rendszerre.

Ma az egészségügyi vezetésnek 3 fő szakmából tevődnek össze a feladatai. Egyik sem nélkülözhető: 1. az orvoslás: gyógyítás, oktatás, kutatás. 2. Közgazdász: miután az anyagi korlátozottság miatt tervezésre is szükség van (tehát nem elég csak összeadni és kivonni), a gazdasági hozzáértés feltétlenül szükséges. 3. A jogi hozzáértés. Akkor amikor úgy megszaporodtak a műhibaperek ahogyan manapság akkor ezt a szakmát sem lehet hanyagolni. Gondolom nem véletlen, hogy az orvosok között többen is vannak akik vagy a közgázt vagy a jogot pluszban még elvégezték.

Miután mindhárom szakma annyi tudnivalót ölel fel, hogy ezeket egy ember csak felszínesen tudná múvelni, ha engem kérdezne valaki akkor azt mondanám, hogy e három nevezett szakma egy- egy kiváló képviselője legyen mimiszter egymás mellé rendelve. A több biztosítós rendszert azért tartottam volna jobbnak ennél a mai sz.rakodásnál mert ők a jogi és a gazdasági részét vitték volna, az orvosoknak csak a gyógyítással kellett volna törődni. Németországban ilyen rendszer van, úgy tudom működik.

A magyar helyzet annyiban más, hogy itt a befizetés oldalán mindenki sporolni szeretne, a szolgáltatás oldalán pedig a maximumot várja el. A biztosítók ezt is megoldják. Fehéren feketén kiszámolják mi mennyibe kerül és azt a pénzt begyűjtik.

Nálunk óriási tőkevesztés volt a 90-es években a tömeges munkanélküliség. Betegellátás akkor is volt csak a befizetések ezt nem fedezték. Sőt utána még hosszú évekig engedték a "minuszos" könyvelésű vállalkozásokat virágozni. A mai helyzet az, hogy a tudomány kínálata nagyobb mint a gazdasági kapacitás. Ezért vannak a korlátozások is, csak a kihasználatlan gépek, eszközök így nagyon drágákká válnak. Erre is kellene a kormánynak valami ötlete legyen Ez speciel közg. ismeretet is igényel)

2019. febr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Gyógyszerész-végzettséggel rendelkezem, és jelenleg Svédországban tanulok Health Economics and Policies szakon, ahol, pontosan az egészségügyet érintő közgazdasági-jogi kérdésekről tanulok. Feltűnt, hogy Magyarországnak eddig szinte csak, de a rendszerváltás után egyértelműen csak orvosi végzettséggel rendelkező eü-miniszterei voltak. Érdekelne, hogy miért.. Tervezek hazatérni, és remélem, hogy gyógyszerészeknek is akad azért még lehetőség...
2019. febr. 11. 20:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha belépsz a Fideszbe akkor nőnek az esélyeid
2019. febr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!