Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor ha nincs bérnövekedés...

Akkor ha nincs bérnövekedés akkor mi pörgetné fel az inflációt az OECD szerint?

Figyelt kérdés

Index: [link]


Ha a bér növekedés sem jó akkor mi lenne a megoldás? A tüntetéseken a rabszolga törvény ellen és a nagyobb bérekért tüntetnek. De ha a nagyobb bérek se jók például az infláció miatt akkor mi lenne a megoldás erre? Az megoldás lenne ha nem lenne bérnövekedés és aki pedig többet akar keresni az elmegy túlórázni? Régen valóban kevesebbek voltak a bérek de ez nem csak a válság hibája. Az IMF hitel is felelős mert az csak fokozta a válságot.



2019. febr. 4. 11:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Béremelkedések miatt kamat emelést javasol az OECD mivel a béremelések felpörgetik az inflációt!
2019. febr. 4. 11:46
 2/9 anonim ***** válasza:

Mutass már rá, hol említi a cikk, hogy az OECD szerint a béremelkedés miatt nagy az infláció, és legyen kisebb a béremelkedés. És nem, nem csak a bérnövekedés okoz inflációt, vagy szerinted Venezuelában a bérnövekedés miatt van egymillió százalékos infláció?

[link]

2019. febr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Index mondta amit belinkeltem erre: " A jegybank tartósan tartotta a politikai kamatlábakat, bár a fő infláció meghaladja a 3% -os központi célkitűzést. " Írja az OECD: [link]


Idex erre: " OECD alapnyugdíj bevezetését, több bölcsőde építését, kamatemelést, kórházak bezárását és egy korrupcióellenes ügynökség felállítását javasolja a magyar döntéshozóknak. "

2019. febr. 4. 14:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Tehát hol van írva, hogy a béremelkedés okozza az inflációt? Mert arról egy betűt nem írtál, csak az MNB által meghatározott kamatról.
2019. febr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

" A bérnövekedés a versenyképesség rontása mellett az inflációs várakozások révén a monetáris politika módosítását kényszerítheti ki " Írja a: [link]


Vagyis a Nemzeti Banknak kamatot kell emelni.

2019. febr. 4. 16:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Kimondta, hogy nem jó a béremelés?


Még mindig arról van szó, hogy kezd egyre magasabb infláció és ezt a Mnb-nek kellene ezzel a kérdéssel foglalkozni.

2019. febr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az előbb leírtam! :)
2019. febr. 4. 19:12
 8/9 A kérdező kommentje:
És igazad van.
2019. febr. 4. 19:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Most lehet én vagyok túl buta ehhez, de sehogy sem bírom kiolvasni belőle.
2019. febr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!