Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire költi a kormány a benzinb...

Mire költi a kormány a benzinből beszedett sarcot?

Figyelt kérdés

Mert hogy az utakra nem az is tuti. Nagyon rosszak az utak, az autó futóműve tönkremegy...

Hol van az a pénz?



2019. febr. 5. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

magukra:)


kisvasutra stadionra helikopterre meg jahtokra

Mészáros Lőrincre sok megy el...:)

2019. febr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
A zsebük tömik vele mint minden más begyűjtött pénzzel.
2019. febr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Az elmúlt években hatalmas útfelújítási program megy, nem csak autóutakat építettek sokat, de folyamatosan megy a felújítása a mellékút hálózatnak is. Az autópályák, autóutak hálózata határtól határig fog érni pár éven belül és ezzel párhuzamosan megy a kisebb utak építése, javítása. A sok éves elhanyagolást, leépülést nem lehet rövid idő alatt helyre hozni.

Akkor nem hallottam hasonló siránkozást, amikor olyan szinten mentek tönkre utak a ballib kormányzat idején pl. rokonomék felé az egyik nagy úttól letérve 150 m utántól, ahonnan már nem látszott, hogy még az aszfalt is csak helyenként volt megtalálható a sok gödör, kátyú között.

2019. febr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%

Körülbelüli számok a költségvetés és a neten elérhető információk alapján:


Autózáshoz kapcsolódó éves bevétel: kb. 800 mrd Ft.

(Ebben a legnagyobb tétel a jövedéki adó, amiből egy részt a külföldi tranzitforgalom fizet. De benne van a regisztrációs adó, baleseti adó, gépjárműadó is. Nincs benne az ÁFA, mert az általános adó, általános kiadásokra - pl. oktatás, egészségügy stb.).


Mire költik:

Kiemelt közúti beruházások: 256 mrd Ft

Közúthálózat felújítása: 40 mrd Ft

Kerékpáros létesítmények fejlesztése: 11 mrd Ft

Elektromos autózás támogatása: 3 mrd Ft

Közösségi közlekedés támogatása: 347 mrd Ft

Szociálpolitikai menetdíj támogatás ("ingyen utazás"): 98 mrd Ft

+ közúthoz kapcsolódó egyéb állami szolgáltatások: helyi önkormányzatok támogatása, rendőrség, mentőszolgálat, katasztrófavédelem, meteorológia, sürgősségi betegellátás, adminisztráció: kb. 100 mrd Ft

2019. febr. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

ezek a számok nem korrektek


de ha még korrektek is


mi köze az autós által befizetet pénzeknek a bkv máv és volán támogatásához?

Igazából egy piacgazdaságban annak kéne fizetni a szolgáltatást aki igénybe veszi...

Miért az autós fizetia buszon, vonaton szarért húgyért utazók jegyét?

a tömegközlekedési társaságok kb ugyanazon metodika alapján müködnek 2019 ben mint ahogy a kommunista rendszerben müködtek

a máv állami támogatása például hihetetlen nagy pénz, miközben folyamatosan csökken a máv vonatait használók száma, és a máv színvonala is!

Az utak karbantartására gyakorlatilag semmmit nem költenek!

2019. febr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja igen a vasút is hányinger ahogy a fejpalyaudvarok is. Egy nYugat európai kikopne a belet
2019. febr. 6. 11:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Hajaj, hacsak az utak lennének olyanok amilyenek, de minden ami a közlekedéssel kapcsolatos... Jártatok már az elmúlt években autópálya, pihenőkben? Na nem azokban amiknél benzinkút van meg kulcsos a budi, hanem a kicsikben.

Én voltam olyan "szerencsés" hogy megálltunk egy ilyennél vizelni, amikor bementem hát túlzás nélkül eddigi életem legundorítóbb látvány tárult elém... Konkrétan folyt ki a halomra rakódott phos a vécéből, nem ez nem költői túlzás, szó szerint így volt még a földön is állt. Szerintem egy éve volt úgy eldugulva kitakarítatlanul. Hát inkább kimentem és kerestem egy bokrot mert ugyan csak vizelni kellett de hányni is majdnem sikerült. Vajon az osztrák határ után hány ilyet látna az ember?

A legalapvetőbb dolgokra sincs már se pénz se ember. De mint tudjuk "Magyarország jobban teljesít" meg "Magyarország erős ország".

2019. febr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

kb 200-250 milliárd!!! forint adófizetői pénzt kapott tavaj a Magyar Állam Vasútak

Ez az összeg csak nekem tünik hihetetlenül nagynak?

Mire ment ez a pénz el?

Az ingyen utazásokra, a sok sok léhűtő fizetésére, jutalmára stb...

Miközben lassan a fene se vonatozik.

csak Budapest és a tényleg nagyobb vidéki városok aglomerációjában használják az emberek a MÁV ot.

De így is egyre kisebb az utasforgalom

Csak egy blőd példa....

A Budapesti M3 as metro vonalon naponta többen utaznak mint az összes MÁV vonaton.

Meg ér ez 200-250 milliárdot???

Nekem biztos nem.

Én saját magam fizetem a közlekedésem költségeit.

Lehet én vagyoka hülye mi?

Lehet nekem is élösködnöm kéne:(

2019. febr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!