Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet, hogy az amerikai...

Hogy lehet, hogy az amerikai egyetemek jobban teljesítenek, mint a magyarok?

Figyelt kérdés
A Fidesz szerint a magyar oktatás jobb, mint az amerikai de akkor miért van az , hogy az amerikai elit egyetemek pl az MIT jobban teljesit, mint mondjuk a BME

2019. febr. 9. 13:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
46%
Esetleg részleteznéd, miben nyilvánul meg, hogy jobban teljesít?
2019. febr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Több sikeres ember jött onnan ki aki mondjuk céget alapított stb. Több Nobel díjasa is van
2019. febr. 9. 14:02
 3/30 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom sokkal több pénz áll rendelkezésükre, ezzel szemben nálunk forrásmegvonás történik a felsőoktatásban.
2019. febr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Wikin ezt rták a bevételről As of October 2018, 93 Nobel laureates, 25 Turing Award winners, and 8 Fields Medalists have been affiliated with MIT as alumni, faculty members or researchers. In addition, 52 National Medal of Science recipients, 65 Marshall Scholars, 45 Rhodes Scholars,[17] 38 MacArthur Fellows, 34 astronauts and 16 Chief Scientists of the U.S. Air Force have been affiliated with MIT. The school also has a strong entrepreneurial culture and the aggregated annual revenues of companies founded by MIT alumni ($1.9 trillion) would rank roughly as the tenth-largest economy in the world (2014).[18][19] MIT is a member of the Association of American Universities (AAU).[20]
2019. febr. 9. 14:23
 5/30 anonim ***** válasza:
59%
Egész egyszerűen nem jobb... Hogy van, hogy az amerikai egyetemek tudnak gazdálkodni, a helyiek, meg állami támogatással sem tudnak kijönni? Arról nem is beszélve, hogy például informatikában mennyire használhatatlan, elkopott, felesleges tudást adnak? Szerintem a helyi egyetemekről nem az oktatás minősége miatt jönnek ki sikeres emberek, hanem annak ellenére is...
2019. febr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon kis "szegényes" a gondolkodásod kérdező!


Nos:

A Nobel díjasok számát tekintve, Magyarország a nagyságát és lélekszámát tekintve a világban előkelő helyezést foglal el, Amerikát is maga mögé utasítva.

Amellett felhívom a figyelmed arra a hangyányi tényre, hogy a jelenleg élő Nobel díjasok nagyjából 90 évesek, tehát közök nincs a jelenlegi oktatási színvonalhoz, sem hazánkban, sem Amerikában.

Elmesélem neked, hogy a mai napig a felmérések szerint az amerikaiak a legműveletlenebbek a világon, egy-két kivételtől eltekintve.

A vállalkozásokat meg nehogy már egyetemhez kösd, mert ez röhejes. Mióta kell egy sikeres vállalkozáshoz egyetem?

Sikeres vállalkozáshoz kapcsolatok kellenek, információk, szaktudás, szorgalom, emberismeret (munkatársak jó megválogatása) némi pénz, ... de egyetem az nem.

Tehát ez mint érv, kilőve!

És hogy tudd, az első magyar egyetem 650 éve nyílt meg, amikor Amerikát majd csak 150 év múlva fedezték fel.


Szóval továbbra is várom, hogy miben nyilvánul meg, hogy az amerikai egyetemek jobban teljesítenek mint a magyarok, mert amit eddig írtál, az hülyeség!

2019. febr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Igaz pontosítok akik alkottak valamit azok jártak elit egyetemekre még ha ott is hagyták . Tehát én a Mészáros féléktől frászt kapok amikor azt mondják ő milyen okos . Ő nem okos ő nem alkotott semmit. De róluk már csak hallottál :

Mark Zuckerberg-Harvard

Bill Gates-Harvard

De lehetne mondani Stve Jobsot, Elon Muskot stb.

Am pl az MIT-n alkották meg a CNC technológiát ami azóta szerszám megmunkálás világában eléggé fontos. Élen járnak a technólogiai kutatásokban . Ha pl megnézed Usát minden onnan indul ami informatika nem tőlünk PL Intel, Nvidia, AMG, Apple, Microsoft , IBM, Facebook, Twitter, Stb de ha gondolod folytatóm a felsorolást

2019. febr. 9. 14:39
 8/30 A kérdező kommentje:

Ezt egy másik kérdésnél találtam:

Azért azt tegyük hozzá, hogy az MIT évi költségvetése messze felülmúlja a komplett budapesti önkormányzatét. Kis pénz, kis foci, ugyebár...



Ezek zöme magánegyetem, vagy angolszász típusú "önkormányzati" (Oxbridge) típusú intézmény. Sokkal nehezebb bejutni, az intézmény alapvetően piaci alapon működik egy relatív szűkkörű ösztöndíjrendszer keretében. Emellett ezek tudományos kutatóközpontok is, profitalapon. Angolszászként az egész világ a piacuk, egy Cornellen írt tanulmányt mindenütt olvasnak. Van bevétel.



Mo.-n rengeteg oda nem való embert vesznek fel, a felvételi elvárások a béka feneke alatt vannak, senki nem vesz komolyan semmit. Az oktatók jelentős része egy gyengébb demonstrátor színvonalán tanít, tudományos munkát nem végez, nincs is pénz rá. Vagy ha végez, az irreleváns, provinciális, senkit nem érdekel külföldön. Motiváció szintén béka feneke alatt a borzalmas fizetések miatt. Kutatómunka nincs, szovjet-típusú akadémiai, centralizált kutatóintézeti modell van.



Plusz, az állami fenntartású modellben működő kontinentális egyetemek többsége messze az angolszászok mögött kullog. De cserébe sokkal könnyebb általuk diplomát szerezni.

2019. febr. 9. 14:54
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

"...De róluk már csak hallottál :


Mark Zuckerberg-Harvard


Bill Gates-Harvard


De lehetne mondani Stve Jobsot, Elon Muskot stb."


Igen, hallottam! ... bár a tudásom és a műveltségem nem kizárólag az informatikára korlátozódik, miközben úgy tűnik, hogy neked igen.

De minek arról beszélni, hogy én mit tudok és mit nem?

Te vagy egyoldalúan elfogult és tájékozatlan és az ilyenekkel, akik mániákusan mindig ugyanoda lyukadnak ki, időpocsékolás bármiről is beszélni.

2019. febr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Nem nem csak arra korlátozódik. Egyszerűen nem értem ,hogy miért mondják hogy jobbak a magyar egyetemek az amerikai elit egyetemeknél. Kutatásban sokkal előrébre vannak mint mondjuk a magyar egyetemek én szerintem. A szellemi tőkét elszipkázzák mindenhonnan magas fizetéssel és azzal hogy a kutatásukat finanszírozzák ezért vannak a világ élvonalában szerintem . De akkor is ott vannak és ők az elsők
2019. febr. 9. 15:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!